Домой / 2020 БІЛИЙ МЕТАЛЕВИЙ ЩУР / Звідки взявся коронавірус в 2020 році: версії

Звідки взявся коронавірус в 2020 році: версії

Поки в лікарняних палатах лікарі борються за життя важко хворих, а керівництво країн намагається мінімізувати економічні наслідки епідемії, науковці навперебій пропонують свої версії того, звідки взявся коронавірус, який вже назвали «чумою 2020 року». Пропонуємо розглянути всі версії того, як Covid-19 з’явився в Китаї і які висували припущення вчені в Італії, США та інших країнах.

Підтверджені факти

SARS-CoV-2 – абсолютно новий представник родини Coronaviridae (коронавірусів), що налічує близько 40 різновидів РНК-вмісних вірусів, що викликають широкий спектр захворювань у ссавців і птахів.

Не всі раніше відомі види коронавіруса небезпечні для людини, багато здатні впроваджуватися лише в клітини певних тварин. Хоча, виникнення нових підвидів відбувається вже не вперше. Так, в 2020 році по світу прокотилася епідемія атипової пневмонії, викликаної SARS-CoV, а в 2012 людство зіткнулося з новим підвидом – MERS-CoV, що став причиною далекосхідного респіраторного синдрому, епідемія якої спалахнула в 2015 році.

Откуда взялся коронавирус в 2020 году: версии

Про те, що КНР загрожує епідемія, вперше заговорив молодий вчений Чи Вэньлян 30.12.19, хоча сам лікар спочатку запідозрив, що Китай повертається принишклий SARS. Варто зауважити, що перші симптоми у хворих осіб, за офіційними документами, виникли ще на початку місяця (08.12.19), а сам Вэньлян помер від Covid-19 07.02.20.

Офіційна версія вчених КНР

Оскільки більшість пацієнтів, які опинилися у лікарні до 2020 року зі схожими симптомами, мали відношення до продуктового ринку міста Ухань, вчені спочатку припустили, що мають справу з так званим зоонозом.

Зоонозы – група збудників, які спочатку викликали захворювання лише у певної групи тварин, але в процесі мутації придбали здатність приживатися в клітинах людського організму.

Достовірно не встановлено, яка саме тварина «подарувала» людині «уханьскую пневмонію» 2020 року, але розбираючи основні версії, звідки взявся коронавірус в Китаї, найчастіше винуватцями називають:

  • рукокрилих (кажани);
  • рептилій (змій);
  • панголінів (ссавців, тіло яких вкрите лускатими пластинами).

На першому етапі вчені схилялися до версії з рукокрилими, але детально дослідивши геном вірусу, вони прийшли до висновку, що версія з панголинами більш вірогідна.

Откуда взялся коронавирус в 2020 году: версии

Варто зауважити, що всі ці створення традиційно присутні в меню жителів КНР протягом багатьох століть, а їх тушки якраз і продавали на ринку в Ухані, де і працювали перші заражені (або члени їх сімей).

«Втікач» з лабораторії

Не виключено, що епідемія – результат випадкової «витоку» біоматеріалу за стіни лабораторії. Саме таку версію запропонували в своєму звіті про походження Covid-19 вчені Ботао Сяо і Лей Сяо.

Говорячи про те, звідки в Китаї взявся коронавірус, забрав у 2020 році величезну кількість життів на всіх континентах планети, багато експертів не могли не взяти до уваги того факту, що в Ухані знаходиться один з найбільших дослідницьких центрів Китаю. Закрита лабораторія Ф-4 була запущена в 2015 році, а багато досліджень, які в ній проводяться, засекречені.

Откуда взялся коронавирус в 2020 году: версии

Варто зауважити, що розташовується дослідний центр неподалік від нещасливого ринку, а в його сховищах зібрано величезну кількість самих різноманітних смертоносних штамів.

КНР та США – хто винен?

До гучного скандалу призвело заяву, яку опублікував в твіттер-акаунті Чжао Лицзянь (офіційний представник МЗС КНР) 12.03.20.

Дипломат звинуватив владу США в приховуванні інформації про кількість заражених, дати появи перших випадків на території країни та епідеміологічної ситуації. У своєму пості Чжао Лицзянь припустив, що так званий «нульовий пацієнт» з’явився не в КНР, а саме в США, після чого вірус навмисно завезли на територію Китаю.

Откуда взялся коронавирус в 2020 году: версии

На підтримку цієї теорії наведений факт спільних китайсько-американських військових ігор, які проходили восени 2019 року саме в місті Ухань. Але, захід закінчився 29 жовтня, тоді як перші симптоми жителів КНР з’явилися лише на початку грудня.

Природно, подібні міркування на тему, звідки з’явився коронавірус в Китаї, не могли залишитися без уваги влади США і в березні 2020 року вибухнув скандал, в ході якого лідери обмінялися спільними звинуваченнями. Варто зауважити, що від своїх слів Чжао Лицзянь так і не відмовився.

Бактеріологічна зброя

Оскільки вчені так і не дали 100% відповідь, звідки взявся насправді коронавірус, версії його штучного походження продовжують плодитися в 2020 році.

Припущень досить багато, адже в історії дослідження вірусу є багато питань, на які вчені ще тільки повинні будуть дати відповідь:

  • Чому SARS-CoV-2 не щадить людей старшого покоління?
  • Чому в різних країнах епідемія поширюється з різною швидкістю?
  • Чим обумовлена тяжкість перебігу хвороби та її безсимптомна форма?

Откуда взялся коронавирус в 2020 году: версии

Була навіть версія про те, що коронавірус, звідки б він не взявся, націлювали в 2020 році на певну групу людей (за національною або віковим принципом). Але ні та, ні інша теорія поки не отримали підтвердження, адже вже є дані про те, що тяжка форма зустрічається в осіб всіх вікових груп і всіх національностей.

Висновок

Поки кращі уми Китаю намагаються дізнатися справжнє походження SARS-CoV-2, а їх опоненти довести лабораторне походження нового мікро-ворога людства, вчені в Італії досліджують питання, звідки звідки взявся коронавірус в їх країні, і справді «нульовий пацієнт» захворів в 2020 році.

Піднявши статистику, італійські вчені чітко простежили китайський слід, але разом з тим побачили високу смертність від пневмонії з атиповим перебігом ще в кінці грудня 2019 року і на початку січня 2020 року, тоді як офіційно початком епідемії Covid-19 в Італії вважається дата 20 лютого. Саме цим фактом і пояснюється висока смертність і стрімке зростання числа хворих, який є в країні на кінець березня – початок квітня 2020 року.

Відповіді вірусолога на питання про коронавирусе дивіться у відео:

Смотрите также

Виплати малозабезпеченим сім’ям у 2020 році

Згідно з дорученням президента країни, з 1 січня 2020 року збільшиться щомісячну допомогу малозабезпеченим сім’ям …