Домой / 2018 РІК ЖОВТОЇ СОБАКИ / Новини / Збільшення пенсії у 2018 році в Росії

Збільшення пенсії у 2018 році в Росії

У 2018 році пенсіонери в Росії зможуть розраховувати на чергову надбавку пенсії, розмір якої буде залежати від показників інфляції. Крім того, влада має намір зробити доплату працюючим пенсіонерам, однак відмовляться від регулярної індексації пенсій. Експерти вважають, що сумарна збільшення пенсій в 2018 році буде залежати від фінансових можливостей бюджету.

Очікувана збільшення пенсії в Росії: перспективи для пенсіонерів у 2018 році

У 2017 році пенсіонерів чекало відразу три приємні новини. На початку року була виплачена одноразова надбавка в розмірі 5 тис. руб., що дозволило частково компенсувати занижену індексацію попередніх періодів. Крім того, в лютому і квітні уряд двічі индексировало пенсії, в результаті чого виплати збільшилися на 5,8%.

З урахуванням даних заходів середній рівень пенсій в РФ збільшився на 2,1%, підкреслює глава Мінпраці Максим Топілін. Збільшення пенсії в 2018 році виявиться значно скромніше, підкреслюють експерти. Рівень індексації пенсій у наступному році буде залежати від індексу інфляції, який продовжує сповільнюватися.

У 2017 році інфляція досягне цільового значення – 4%, впевнені представники Мінекономрозвитку. Закінчення економічної кризи і стабілізація валютного ринку сприяють зниженню темпів зростання цін, наголошують чиновники. Більш того, в короткостроковому періоді зберігається загроза виникнення дефляції, яка буде перешкоджати відновленню економічного зростання.

Наступного року пенсії будуть проіндексовані в повному обсязі, запевняють чиновники. Бюджет має усіма необхідними ресурсами, щоб забезпечити чергову індексацію пенсій в розмірі 4-5%. Однак працюючі пенсіонери залишаться без бажаної надбавки.

Прибавка пенсии в 2018 году в России

Працюючі пенсіонери залишаються без індексації

Близько третини з 43 млн пенсіонерів залишилися без індексації, оскільки влада ухвалила рішення продовжити мораторій на щорічне підвищення пенсій працюючим пенсіонерам. Однак дана категорія громадян зможе розраховувати на певну надбавку до пенсії вже в поточному році.

Працюючі пенсіонери, за яких роботодавці виплачували відповідні внески протягом 2016 року, зможуть розраховувати на незначне підвищення пенсій у поточному році. Згідно з оцінками представників ПФР, рівень надбавки буде залежати від розміру зарплати і може досягати 222 руб. Проте останні новини попереджають, що дана категорія громадян може знову залишитися без пенсії надбавки в 2018 році. Уряд не планує відновлювати індексацію для пенсіонерів, які продовжують працювати.

Відмова від індексації чиновники пов’язують з принципом соціальної справедливості. Пенсіонери, які продовжують працювати, мають додаткове джерело доходу. В уряді вважають, що в такому випадку немає необхідності в підвищенні пенсій за рахунок бюджету. У результаті питання — на скільки реально додадуть пенсії для даної категорії громадян в 2018 році – залишається відкритим.

Економіка пенсій

Експерти відзначають вразливість вітчизняної системи пенсійного забезпечення, що буде мати негативні наслідки в середньостроковій перспективі. Враховуючи погіршення демографічних чинників, уряду все складніше знаходити кошти на забезпечення гідних пенсій. Більш того, в найближчі роки добробут пенсіонерів продемонструє негативну динаміку.

Надбавка до пенсії в 2018 році не зможе забезпечити збільшення виплат у реальному вираженні. Експерти Вищої школи економіки відзначають зниження реальних пенсій на 0,2% у наступному році, що призведе до скорочення купівельної спроможності. Якщо уряд не перегляне чинну пенсійну модель, то дана тенденція збережеться до 2020 року.

Голова Рахункової палати Тетяна Голікова відзначає зниження реальних доходів пенсіонерів. У поточному році влада змогли виправити ситуацію за рахунок одноразової доплати, проте в майбутні періоди реальні пенсії продовжать падіння.

Ще одним проблемним питанням залишається подальша доля накопичувальної системи, яка після початку кризи залишається замороженою. В результаті уряду необхідно підготувати масштабну реформу, яка дозволить усунути існуючі дисбаланси.

Прибавка пенсии в 2018 году в России

Необхідні реформи

Незважаючи на небажання влади йти на підвищення пенсійного віку, експерти вважають цю міру абсолютно необхідною. Коригування даного параметра дозволить знизити навантаження на одного працюючого, що істотно скоротить дефіцит Пенсійного фонду. З 2017 року поетапне підвищення граничного віку стартувало для держслужбовців, і в подальшому дана міра може бути масштабирована на всю систему, вважають експерти.

Крім того, владі необхідно актуалізувати списки пільговиків, які мають право на дострокову пенсію. Значну кількість «достроковиків» погіршує фінансове становище ПФР.

Крім оптимізації видаткової частини, чиновникам необхідно збільшувати надходження Пенсійного фонду. Податкова реформа, спрямована на збільшення дохідної частини ПФР, дозволить знизити залежність фонду від трансфертів з федерального бюджету.

Експерти не сумніваються в питанні – додадуть пенсії в 2018 році. З урахуванням уповільнення інфляції, майбутня індексація виплат буде профінансована в повній мірі і складе 4-5%. Однак уряд не планує збільшувати пенсії працюючим пенсіонерам, вважаючи дану міру недоцільною.

Смотрите также

Ціни на поліси ОСАЦВ значно зростуть з 1 вересня 2019 року

Вартість полісів ОСАЦВ істотно зміниться з 1 вересня 2019 року. Мінфін Росії запропонував Центробанку внести …