Домой / 2018 РІК ЖОВТОЇ СОБАКИ / Новини / Закон про СНП з 2018 року

Закон про СНП з 2018 року

Новий закон про СНП, який вступає в дію з 2018 року, дозволить істотно спростити життя пересічним дачникам і садівникам, впевнені чиновники. Нововведення призведуть до зміни базових принципів об’єднання власників ділянок. Експерти підкреслюють потенційні ризики нового закону, які стануть неприємним сюрпризом для громадян.

Закон про СНТ: нововведення з 2018 року

Держдума схвалила закон про СНП, який вступить в дію в наступному році. Нова ініціатива уряду спрямована на докорінні перетворення діючих норм об’єднання власників садівничих і дачних ділянок, які не відповідають нинішнім реаліям. Раніше глава уряду Дмитро Медведєв підкреслював необхідність змін у даній сфері, які дозволять полегшити життя громадянам. Крім того, оновлений закон дозволить навести порядок в існуючих об’єднаннях і захистити права рядових власників ділянок.

У новому законі про СНП зафіксовано відмову від дачного або садівницького кооперативу з 2018 року. Усі об’єднання повинні бути перетворені в сільськогосподарські кооперативи. Крім того, зміни торкнуться дачного товариства і садівницького партнерства.

Закон о СНТ с 2018 года

Щоб створити товариство, потрібно не менше трьох голосів громадян-засновників на відповідному зібранні. При цьому необхідно сформувати список членів нового об’єднання, у якому відображаються відомості про учасника товариства та кадастровий номер ділянки. Крім того, новий закон визначає наступні органи товариства:

  • голова правління;
  • загальні збори;
  • ревізійна комісія.

На зміну існуючого поняття «житлове будова» вводиться категорія «садовий будинок», для розміщення якого не потрібно оформляти дозвіл. Цільове призначення цієї споруди – тимчасове перебування та відпочинку громадян. Крім того, на дачній ділянці можна побудувати житловий будинок, призначений для постійного проживання.

Нововведення торкнуться також принципів розрахунку регулярних внесків, спрямованих на реалізацію цілей товариства. В тому числі чиновники визначили напрямки, на які можуть витрачатися ці кошти. Всі внески в наступному році будуть ділитися на три типи: вступні, членські та цільові.

В рамках нового закону з’являється майно, яке призначене для загального користування. Ця власність не може бути розділена серед членів об’єднання.

Закон о СНТ с 2018 года

В уряді підкреслюють, що новий закон дозволить вирішити безліч проблем, що накопичилися дачників і городників. У тому числі нововведення дозволять полегшити процес підключення до енергомереж і створюють механізм для поліпшення якості доріг. Незважаючи на оптимізм чиновників у зв’язку з прийняттям нового закону, експерти відзначають можливі негативні наслідки для пересічних громадян.

Новий закон – нові проблеми

Введення нового поняття «садовий будинок» загрожує серйозними наслідками для дачників і садівників, вважають експерти. Садовий будинок можна буде будувати без відповідної дозвільної документації, проте нез’ясованим залишається питання про подальшу долю існуючих будівель. Перереєстрація нерухомості і поділ будівель на два типу може призвести до появи додаткових проблем для громадян.

Окремою проблемою є тема межування ділянок, яку в рамках нового закону про СНП необхідно завершити до 2018 року. В іншому випадку власник ділянки зіткнеться з серйозними проблемами. Якщо межі ділянки не будуть чітко зафіксовані, то власник не зможе його продати або передати в спадщину. Також виникнуть проблеми з оформленням будівлі.

Ще одне важливе питання, яке турбує експертів – відсутність держпідтримки, закріпленої на законодавчому рівні. Попередня редакція закону передбачала можливість співфінансування деяких проектів, у тому числі будівництво та ремонт доріг. Забезпечити якісні дороги виключно за рахунок внесків членів товариства практично неможливо, відзначають експерти.

Крім того, у новому законі не прописаний механізм дострокового зняття з посади голови правління. В результаті збережуться випадки свавілля всередині товариств, що негативно позначиться на досягненні цілей об’єднання.

Закон о СНТ с 2018 года

Плюси і мінуси нововведень

Експерти відзначають позитивні перетворення, які стануть можливими завдяки новому закону. Спроба влади навести порядок серед дачних товариств та систематизувати механізм взаємодії всередині об’єднання є корисною ініціативою. Попередня редакція закону не могла комплексно вирішити існуючі проблеми дачників.

Однак невирішеним питанням залишається взаємодія між місцевим самоврядуванням та СНП. Без цього не вдасться вирішити проблеми з медичним забезпеченням та ремонтом доріг, оскільки власних сил садових товариств буде явно недостатньо.

Наступного року вступає в дію новий закон про СНТ, в рамках якого вводяться нові поняття і категорії. Влади прагнуть навести лад серед дачних і садових товариств, систематизуючи основні норми діяльності.

Експерти відзначають ризики, які можуть створити додаткові труднощі для громадян. Зокрема, актуальними залишаються питання держпідтримки та перереєстрації будівель.

Смотрите также

Ціни на поліси ОСАЦВ значно зростуть з 1 вересня 2019 року

Вартість полісів ОСАЦВ істотно зміниться з 1 вересня 2019 року. Мінфін Росії запропонував Центробанку внести …