Домой / 2018 РІК ЖОВТОЇ СОБАКИ / Новини / З 2019 року кожен росіянин отримає персональний кредитний рейтинг

З 2019 року кожен росіянин отримає персональний кредитний рейтинг

Ставки за споживчими кредитами можуть істотно знизитися після того, як з 2019 року кожен росіянин отримає персональний кредитний рейтинг. Введення нового параметра передбачено окремими поправками до закону про «Про кредитні історії», які були прийняті в 2018 році. З одного боку, таке нововведення допоможе уникнути великих прострочень за борговими зобов’язаннями, що позначиться на якості банківських портфелів, а, з іншого боку, знаючи свій персональний рейтинг, кожен громадянин зможе самостійно оцінити свої фінансові можливості щодо виплати заборгованості ще до подачі заявки на отримання грошей під відсоток.

С 2019 года каждый россиянин получит персональный кредитный рейтинг

Зміст

 • 1 Порядок розрахунку рейтингу
 • 2 Зниження ставок
 • 3 Наслідки для споживачів

Порядок розрахунку рейтингу

Щоб знизити ймовірність прострочень і збитків, після розрахунку фінансових можливостей клієнта банк обов’язково проаналізує дані його кредитної історії, щоб упевнитися у відсутності боргів, проблемних зобов’язань і високій закредитованості. Але, як показали останні дослідження, цього все одно недостатньо, щоб знизити ризик прострочення, у зв’язку з чим було прийнято рішення ввести додатковий параметр – кредитний рейтинг, який фактично є числовим виразом певного рівня кредитоспроможності позичальника. Його розраховують спеціальні програми, які аналізують дані кредитної історії.

На поточний момент найдосконалішими системами скорингового аналізу користуються БКІ FICO і Еквіфакс. Методика їх розрахунків має багато спільного і ґрунтується на аналізі великого обсягу даних, що визначають платоспроможність споживача. Зокрема, при розрахунку враховується:

 • підлога;
 • вік;
 • наявність дітей;
 • сімейне положення;
 • місце роботи та стаж;
 • розмір доходу;
 • місце проживання (масштаб населеного пункту);
 • наявність боргових зобов’язань;
 • частота звернення за новими кредитами і т. д.

При цьому, враховуючи жорсткі критерії оцінювання, фактично неможливо досягти максимального показника, але клієнти з рейтингом в 650-650 балів вже можуть розраховувати на схвалення заявок.

С 2019 года каждый россиянин получит персональный кредитный рейтинг

Зниження ставок

Передбачається, що після того, як почнуть присвоювати рейтинг для росіян, банки зможуть швидше розглядати кредитні заявки і не витрачати багато коштів на обслуговування скорингових програм. Це допоможе істотно скоротити витрати, які закладаються у процентні ставки при розрахунку вартості позикових коштів. При цьому клієнти зможуть швидше отримувати кредити і не чекати по 5-7 днів прийняття рішення щодо своєї заявки.

Враховуючи той факт, що для банку кредитний рейтинг – це додатковий інструмент, покликаний допомогти точно спрогнозувати можливості позичальника щодо сплати щомісячних платежів, у 2019 році відсоток неповернень за виданими кредитами істотно знизиться, що позначиться на якості сукупного роздрібного портфеля. І банки не будуть змушені перекривати свої збитки за рахунок платоспроможних клієнтів, пропонуючи їм більш дорогі споживчі кредити. Вони будуть видавати гроші на вигідних умовах, щоб привернути увагу «якісних» позичальників (тих, у кого високий рейтинг і хороша кредитна історія).

Наслідки для споживачів

На перший погляд персональний кредитний рейтинг в Росії, який з 2019 року буде присвоюватися всім дієздатним громадянам, істотно обмежить можливості по отриманню грошей під відсоток. Використовуючи ще один інструмент для скорингу, банки будуть ретельніше аналізувати заявки і частіше відмовляти у наданні фінансової допомоги. Але насправді введення нового параметра допоможе захистити громадян від непомірної кредитної навантаження, що нерідко стає причиною банкрутства і великих фінансових втрат.

С 2019 года каждый россиянин получит персональный кредитный рейтинг

Оцінюючи свої можливості по погашенню заборгованості, багато громадян здійснюють одну й ту ж помилку, яка в перспективі обертається для них масою проблем. Вони враховують тільки дані свого доходу, забуваючи про те, що на рівень платоспроможності впливають і інші фактори, такі як вид трудової діяльності, розмір обов’язкових щомісячних платежів, стаж роботи, наявність дітей і т. д. І, щоб не стати банкрутом, недостатньо розрахувати суму свого доходу і зіставити її з розміром виплат за кредитом. Важливо правильно оцінити свою кредитоспроможність, щоб не звалити на свої плечі непосильну боргове зобов’язання, створивши непосильне фінансове навантаження на сімейний бюджет.

Крім того, розташовуючи даними кредитного рейтингу, ще до звернення в банк позичальник зможе оцінити свої шанси на схвалення заявки. За рахунок цього він зможе уникнути непотрібних витрат та зайвих витрат, які супроводжують оформлення кредитів (наприклад, при подачі заявки на іпотеку необхідно сплатити комісію, яка банком у разі відмови не повертається).

Смотрите также

Ціни на поліси ОСАЦВ значно зростуть з 1 вересня 2019 року

Вартість полісів ОСАЦВ істотно зміниться з 1 вересня 2019 року. Мінфін Росії запропонував Центробанку внести …