Домой / Навчання 2017 / Усна частина ЄДІ з російської мови у 2017 році

Усна частина ЄДІ з російської мови у 2017 році

У майбутньому році уряд Росії вирішив внести зміни в державний обов’язковий іспит ЄДІ. У 2017 році планується введення усної частини ЄДІ з російської мови. Алгоритми з усної частини вже є. Як і при здачі іноземних мов в усній формі, учень протягом двадцяти хвилин прослуховує завдання і відповідає на п’ять питань, описуючи картинку і задаючи питання. Далі перевіряльники слухають запис учня і виставляють оцінку.

Атестація учнів буде проводитися після 9 та 11 класів, і додатково після 4. Також до двох обов’язкових предметів буде доданий ще один на вибір, а через рік ще один.

Таким чином, залишаються математика і російська мова, плюс додатковий предмет за бажанням учня. Сьогодні система ЄДІ найбільш прийнятний варіант самостійної оцінки знань для випускників.

У 2017 році вже усталеною схемою ЄДІ повинні відбутися зміни: іспит з російської мови буде введена так звана усна частина – здача теоретичної частини не в письмовій, а в усному вигляді. Ця усна частина ЄДІ з російської мови покликана допомогти виявити справжній рівень знань школярів, адже однакова форма экзаменовки не завжди здатна точно відобразити всю глибину знань в такій важливій і потрібній як предмет російську мову.

ЄДІ 2017. Російська мова

Про внесення змін в діючу схему ЄДІ говорилося неодноразово. Протягом декількох років висували свої пропозиції і вчені, і педагоги, і навіть депутати. Нарешті про введення усної частини іспиту з російської мови як доконаний заявила глава Російської Академії освіти Людмила Вербицька.

За словами Вербицької, прохання про переформування ЄДІ в РАВ передав Рособрнадзор. Її відомство розробило конкретні пропозиції за видозміною форми іспиту. У даний момент наглядовий орган розглядає можливі варіанти проведення усного іспиту і регулює систему оцінки знань.

Однак, як повідомляє керівник Академії освіти, введення усної частини іспиту – питання вже вирішене, і все, що необхідно зробити на даний момент – відпрацювати систему здачі нового іспиту.

Навіщо потрібні зміни?

До 2017 року школярі здають тільки письмовий варіант ЄДІ з російської мови. Тестова форма перевірки знань, безумовно, хороша для виявлення прогалин у пунктуації та правописі. Але як бути з іншими областями?

Новий усний іспит покликаний визначити не тільки те, наскільки випускник засвоїв правила граматики, але і те, як добре він вміє висловлювати свої думки, складати слова в пропозиції і доносити до слухачів зміст промови-екзаменаторів.

Правильна мова вкрай важлива для побудови кар’єри в сучасних галузях економіки. Чітке формулювання завдання перед підлеглими необхідно для будь-якого керівника, а вміння висловлювати думки та доносити ідеї – для кожного, хто прагне просунутися по службових сходах. Ось чому школяреві важливо знати не тільки правопис, але й вивчити основи ораторського мистецтва. А формувати грамотну мову – завдання вже шкільних педагогів.

Як здавати?

За попередніми даними, система складання усної частини іспиту з російської мови в 2017 році буде багато в чому схожа з аналогічною схемою в іспиті з англійської мови.

Так, організатори іспиту обіцяють єдину тему, в рамках якої учням доведеться відповідати на запитання екзаменаторів. При цьому школяреві важливо не тільки виявити якісь знання на задану тему, а й уміти грамотно і чітко виразити свою думку по даному питанню. Оцінюватися, за словами представника Рособрнадзора, будуть навіть знання, показано з суміжних областей: широкий кругозір і поглиблене знання шкільної програми стануть додатковим плюсом для здають усний іспит.

Додаткові зміни

Крім введення усної частини, головний іспит з російської мови чекають і інші зміни. Так, до 2017 року планується ввести систему оцінок за підсумкове твір.

У даний момент твір як форма экзаменовки оцінюється дуже просто – «залік» або «незалік», тобто здав чи ні. Це, за словами керівника РАВ Людмили Вербицької, дуже несправедливо по відношенню до тих учнів, для яких твір – зручна форма демонстрації знань. У даний момент система оцінки знань у вільному викладі думок на задану тему необ’єктивна і залишає безліч лазівок, через які оцінку можна «дотягнути» до бажаного «заліку». Запровадження чіткої оціночної шкали ліквідує цю прогалину в оцінці знань і сприятиме формуванню більш чіткого та об’єктивного погляду на іспит.

Смотрите также

Куди недорого поїхати на Новий рік 2017

З настанням грудня сімейні пари, закохані і галасливі компанії друзів задаються одним питанням, куди недорого …