Домой / Навчання 2017 / ЄДІ в 2017 році: обов’язкові предмети та зміни

ЄДІ в 2017 році: обов’язкові предмети та зміни

Отримати знання – справа довга і важка, а показати результати своїх досягнень ще складніше: як будуть проходити ЄДІ в 2017 році і які зміни в ці іспити планує внести Міністерство освіти?

Шлях до досягнення своїх цілей нелегкий, і доводиться з малих років «боротися і шукати». Перші школярі, які мають досвід проходження ЗНО, вже закінчили Вузи, а що належить сьогоднішнім майбутнім випускникам шкіл, скільки предметів треба буде здавати в 2017 році?

Які зміни планується внести

До теперішнього часу Єдиний Державний Іспит проводився у письмовому вигляді методом тестування – це давало можливість школяреві, сомневающемуся в правильності відповіді, безліч підказок.

Школярам пропонувалися конкретні варіанти відповідей на завдання, вибрати правильне рішення не складало особливих труднощів. У недбайливих учнів була можливість вибрати правильну відповідь інтуїтивно.

Враховуючи ці факти, Міністерство Освіти задумалося про внесення змін у способи проведення ЄДІ в 2017 році.

Відміну від попередніх років у тому, що планується повністю виключити тестову складову, іспити передбачається проводити у формі опитування, як було до 2009 року.

Зміниться і кількість обов’язкових предметів, раніше учні здавали обов’язкові ЄДІ з предметів:

 • російська мова;
 • математика.

Що обов’язково здавати?

Заступник глави Міністерства освіти Наталія Третяк запропонувала додати до 2017 року ще 1 обов’язковий іспит ЄДІ, а до 2020 року збільшити їх кількість до чотирьох!

Метою внесення змін до ЄДІ є отримання достовірної інформації про знаннях учнів.

Іспит з російської мови проходить, як і раніше в формі твори, цей обов’язковий вид ЄДІ проводиться першим, і він служить показником підготовки учня до складання інших предметів. Передбачалося оцінювати твір за принципом: «зараховано»/«не зараховано», однак, така система багатьох не влаштовує, так як цей варіант оцінки роботи може бути необ’єктивним.

Будь-який учень, який не склав твір з першої спроби, може її повторити, але в разі повторного провалу доведеться відкласти всі іспити на наступний рік.

Що стосується предметів, які мають складати школярі на вибір, він не зміниться:

 • фізика;
 • географія;
 • література;
 • хімія;
 • історія;
 • іноземні мови;
 • інформатика;
 • суспільствознавство.

Планується, що з 2017 року результати іспитів позначаться на підсумковій оцінки в атестаті.

Базовий і профільний

Сьогоднішні школярі можуть вибрати рівень іспиту з математики:

 • Базовий.
 • Профільний.
 • Два рівня одночасно.
 • Базовий рівень необхідний, щоб отримати атестат і мати можливість вступити до ВУЗУ, де математика не є вступним іспитом. Оцінюватися базовий рівень буде за п’ятибальною системою.

  Іспит з математики профільного рівня складають школярі, які планують вступ до ВУЗУ, в якому математика внесено до переліку обов’язкових вступних випробувань. Цей іспит буде оцінюватися за стобальною системою.

  Ще одна спроба

  Примітно, що у школярів з’явиться можливість додаткової перездачі ЄДІ: здати іспит можна буде двічі протягом року. Дев’ятикласникам теж дадуть можливість здати іспити повторно, раніше це було можливо лише при одержанні незадовільної оцінки.

  Планується дати можливість школярам покращити показники при будь-якому результаті, тобто навіть при отриманні прохідного балу, можна перездати будь-який предмет з метою підвищення оцінки.

  Який предмет додадуть?

  Спори з приводу додаткового обов’язкового предмета за ЄДІ не вщухають, в 2017 році планувалося додати іспит з історії. Справа в тому, що знання в цій області у сучасної молоді дуже мізерні: перекручування фактів, внесення змін після зміни політичних лідерів позначилося не кращим чином. Це призвело до того, що сьогоднішні школярі стали здобувати історичні знання у викривленому вигляді.

  У зв’язку з цим надійшла пропозиція про введення іспиту з історії в обов’язкові предмети. Але на сьогоднішній день питання про прийняття ЄДІ з історії обов’язковим предметом в 2017 році поки не вирішене.
  Натомість у Міністерстві освіти готується проект щодо запровадження іноземної мови як обов’язкового предмета.

  З 2017 року буде проходити апробація іспиту з іноземної мови, з 2022 року планується його зробити обов’язковим, поряд з математикою і російською, які ще обов’язкові іспити ЄДІ увійдуть в цей список, поки не вирішено.

  Дев’ятикласники сьогодні можуть отримати атестат після позитивної здачі ДПА-9 з математики та російської, також вони будуть здавати два будь іспиту за вибором. У 2017 році учні дев’ятих класів зможуть отримати документ про освіту тільки після успішної здачі всіх чотирьох іспитів.

  Смотрите также

  Куди недорого поїхати на Новий рік 2017

  З настанням грудня сімейні пари, закохані і галасливі компанії друзів задаються одним питанням, куди недорого …