Домой / 2021 РІК БІЛОГО БИКА / Витинанки (трафарети на вікна) на Новий 2021 рік

Витинанки (трафарети на вікна) на Новий 2021 рік

Прикрасити будинок, створити атмосферу казки на Новий рік допомагають витинанки. 2021-й – рік Білого металевого бика, тому його зображення будуть актуальні. В якості прикраси вікон також підійдуть і силуети головних святкових персонажів: Діда Мороза, Снігуроньки, сніговиків. Ялинки, ялинкові кулі, запорошені снігом будинку, сніжинки та інші символи Нового року – все доречно. Часто новорічні витинанки використовують як елемент декору інтер’єру: зимові вироби красиво виглядають на дзеркалах і інших скляних поверхнях. Іноді їх наклеюють на стіни, особливо якщо це картина зимової тематики, складена з ажурних паперових елементів.

Сніжинки на вікна

Який зимове свято без сніжинок? Це найпоширеніші і всенародно улюблені символи. Цікавий факт, сніжинки – єдині з новорічних витинанок, які ніколи не виходили з народного побуту. У 2021 році такі шаблони на вікна теж актуальні. Можна роздрукувати ажурні симетричні сніжинки, з круглими або фігурними краями.

Не обов’язково, щоб всі сніжинки були білими: розбавити їх допоможуть сині, блакитні і навіть червоні вироби. Для виготовлення яскравих трафаретів підходить кольоровий папір. Якщо такої немає під рукою, можна забарвити шаблон на комп’ютері, роздрукувати його на принтері і вирізати.

Є і третій варіант – білу заготовку розфарбувати кольоровими фарбами, присипати блискітками і дати висохнути.

Вытынанки (трафареты на окна) на Новый 2021 год

Якщо хочеться чогось креативного, незвичайного, підійдуть шаблони складної форми.

Вытынанки (трафареты на окна) на Новый 2021 год

Символ року

2021-й – рік Білого Металевого Бика, тому витинанки Бика до нового 2021 році повинні бути обов’язково, щоб задобрити тварина. Всі шаблони з биками, коровами, телятами, буйволами будуть популярні, притягнуть удачу в будинок.

Вирізані картинки можуть бути прості, ажурні, розписні, у формі аплікації – символ року не образиться. Головне, щоб його зображення були на вікнах і в приміщенні.

Вытынанки (трафареты на окна) на Новый 2021 год

Ось кілька простих трафаретів, з вирізуванням яких впорається навіть дитина.

Вытынанки (трафареты на окна) на Новый 2021 год

Тим, хто захоплюється китайською астрологією, вірить у гороскопи, підійдуть витинанки в китайському стилі. Сезон цієї тварини – зима, а апогей можливостей – січень. Китайці впевнені, що Бик несе їм стабільність, безпека, добробут, адже він – самий ощадливий і забезпечений серед 12-ти символів року.

Вытынанки (трафареты на окна) на Новый 2021 год

Дід Мороз і Снігуронька

Китай – Китаєм, але який Новий рік без Діда Мороза і Снігуроньки? В кінці грудня-січні їх силуети прикрашають вікна, а великі трафарети використовують для декору стін в приміщенні, де будуть зустрічати свято.

Вытынанки (трафареты на окна) на Новый 2021 годВытынанки (трафареты на окна) на Новый 2021 год Вытынанки (трафареты на окна) на Новый 2021 годВытынанки (трафареты на окна) на Новый 2021 год Вытынанки (трафареты на окна) на Новый 2021 годВытынанки (трафареты на окна) на Новый 2021 год Вытынанки (трафареты на окна) на Новый 2021 годВытынанки (трафареты на окна) на Новый 2021 год

Новорічні атрибути

Сюжети найпопулярніших шаблонів витинанок на Новий рік традиційні. Не поміняються вони і в 2021-му:

  • новорічна ялинка;
  • дзвіночки;
  • сніговики;
  • годинник зі стрілками, які наближаються до цифри 12;
  • ялинкові кулі;
  • шишки на гілках;
  • запорошені снігом будинку;
  • інші зимові сюжети.

Вытынанки (трафареты на окна) на Новый 2021 год Вытынанки (трафареты на окна) на Новый 2021 год Вытынанки (трафареты на окна) на Новый 2021 год

Можна вирізати силуетну фігурку, а можна зробити стоячу. Для цього треба згорнути аркуш паперу навпіл і зробити симетричну вирізку. А потім приклеїти дві симетричні вирізки на підставку з паперу. Є ще один спосіб: скласти кожну з двох картинок навпіл і склеїти разом.

Вытынанки (трафареты на окна) на Новый 2021 год

Різьблені дзвіночки ефектно виглядають не тільки на вікнах, а і на дверях. Можна вирізати їх за трафаретом, а можна ускладнити завдання і додати ефект підсвічування. Для цього з внутрішньої сторони заготовки слід приклеїти кальку або іншу напівпрозору папір.

Вытынанки (трафареты на окна) на Новый 2021 годВытынанки (трафареты на окна) на Новый 2021 год Вытынанки (трафареты на окна) на Новый 2021 годВытынанки (трафареты на окна) на Новый 2021 год Вытынанки (трафареты на окна) на Новый 2021 годВытынанки (трафареты на окна) на Новый 2021 год

Чарівні сніговики дарують гарний настрій однією своєю присутністю в кімнаті. Є дві ідеї прикраси:

  • вирізати симетричні фігурки і додати їм яскравих елементів (помаранчевий ніс, червоний шарф, темний ковпак);
  • зробити сімейну композицію, на якій сніговики-батьки та дитина, сніговик з птахом-синицею, білкою або святковою ялинкою.

Композиції і ажурні картини ефектно виглядають на однотонних поверхнях і є доступною альтернативою складним декораціям. Так що ідея хороша для шкільних театральних новорічних ранків.

Вытынанки (трафареты на окна) на Новый 2021 год

Сама присутність в будинку ялинової гілки з шишками, нехай і паперової, наповнює його ароматом хвойного лісу. Цей запах нагадує про дитинство, очікуванні подарунків і зимового дива.

Вытынанки (трафареты на окна) на Новый 2021 год

Ті ж асоціації викликають і сніг на дахах, під ногами, заметені доріжки і білу та пухку-пухку ковдру на соснових гілках. Так чому б не доповнити новорічний декор атмосферних пейзажем?

Вытынанки (трафареты на окна) на Новый 2021 год

Корисні поради

Перш ніж вибрати витинанки на Новий 2021 рік і друкувати шаблони, потрібно визначитися, куди їх зміцнювати. Потім вже підбирати трафарети та змінювати масштаб так, щоб він підходив за розмірами до украшаемой поверхні.

В будь-якій композиції повинні бути великі і дрібні елементи. Великі елементи є основною композиції, дрібні – надають їй цілісність і завершеність, зв’язують у єдину сюжетну лінію.

Вытынанки (трафареты на окна) на Новый 2021 год

Тематика великих зображень – це казкові персонажі, будинки, ялинки. Дрібні елементи – це кулі, шишки, сніжинки, цукерки, сніг, зірки.

Вирізують витинанки канцелярським ножем – плавно, повільно, акуратно. Спочатку вирізають дрібні елементи, потім – великі. Фрагменти склеюють.

На вікна ажурні малюнки найкраще кріпити мильним розчином. Для цього в нього кладуть заготовку на хвилину, виймають і прикладають до вікна. Якщо папір тонка, мильний розчин розпилюють на скло пульверизатором, а потім до зволоженій поверхні приклеюють новорічну прикрасу. Це швидко, просто і не залишає слідів.

Новорічні витинанки: відео

Історія

У слова «витинанки» українські коріння, воно походить від українського дієслова «витинати», який перекладається на російську мову як «вирізати». Завдання майстра – намалювати або перенести на папір шаблон і правильно вирізати складні елементи з паперу.

Вперше такі вироби почали робити в Стародавньому Китаї – у II столітті в державі винайшли папір і поступово почали вирізати вироби з неї. І якщо в наш час паперові трафарети – самий доступний і недорогий спосіб прикрасити будинок, то в ті далекі часу їх могли собі дозволити лише багаті люди. Папір коштувала дорого. Минав час, технології удосконалювалися, папір дешевшала. Тепер займатися вирізанням могли всі мешканці, незалежно від статку. А вже в VII столітті воно підкорило Корею і Японію, далі були інші східні країни.

У слов’ян основоположниками вирізаних орнаментальних виробів вважаються скіфи-кочівники. Вони оздоблювали сідла спеціальними візерунками, вирізаними з шкіри. Ті орнаменти і стали прототипом сучасного вирізання з паперу. Пік розвитку припав на рубіж XIX–XX століть, але з масштабною індустріалізацією, відмовою від усього «імперського» у більшості регіонів паперові візерунки і картини зникли. І тільки у 80-х роках минулого століття це декоративне творчість стала відроджуватися.

Вытынанки (трафареты на окна) на Новый 2021 год

Смотрите также

Гороскоп на 2021 рік для Тигра

Рік Бика обіцяє бути спокійним – на це вказує гороскоп на 2021 рік для Тигра. …