Домой / 2020 БІЛИЙ МЕТАЛЕВИЙ ЩУР / Відкриття ІП у 2020 році

Відкриття ІП у 2020 році

Для відкриття ІП 2020 року не потребує спеціальних знань та підготовки складних документів. Процедура доступна дієздатним особам, у тому числі неповнолітнім 14-18 років при наявності згоди батьків або законних опікунів. Розібратися з необхідними діями та організаційними моментами допоможе представлена далі покрокова інструкція.

Підбір кодів КВЕД

Приймаючи рішення відкрити ІП в 2020 році, як правило, вже є чітке уявлення про те, якою діяльністю планується займатися. Залишається тільки вибрати відповідний варіант коду з переліку КВЕД (Загальноросійського класифікатора видів економічної діяльності). При цьому їх кількість необмежена. Головне вказати першим код, відповідний основним видом діяльності, інші будуть вважатися додатковими. Для заяви на реєстрацію ІП, яке належить далі заповнити, можуть використовуватися тільки 4-значні коди, двох – і тризначні варіанти не прийнятні.

При виборі слід враховувати, що для різних видів діяльності можуть діяти обмеження по використанню системи оподаткування і вимоги по ліцензуванню, причому вони можуть відрізнятися в залежності від регіону проживання. Після реєстрації підприємець має право внести зміни в цей перелік шляхом подачі спеціальної заяви в податкову інспекцію.

Вибір податкового режиму

Ще один етап підготовки перед відкриттям ІП – визначитися з найбільш вигідною системою оподаткування. За замовчуванням для підприємця буде застосовуватися загальна система (ОСН), але за своїм розсудом можна вибрати один з спецрежимів, найбільш підходящий для обраного напряму діяльності:

Різниця між загальною системою та іншими спецрежимами полягає в кількості сплачуваних податків: у першому разі це буде 3-5 різних платежів, у другому – лише 1-2.

Открытие ИП в 2020 году

 • Спрощена система оподаткування (ССО). Основні умови застосування – дохід за рік не вище 150 млн. руб., додаток повідомлення про перехід на УСН безпосередньо з пакетом документів для реєстрації ІП або протягом 30 днів. При цьому можна вибрати один з підвидів режиму: «Доходи (податок становить 6% від отриманих доходів) або «Доходи мінус витрати» (податок становить 15% від різниці).
 • Єдиний податок на поставлений дохід (ЕНВД). Спецрежим діє до 1 січня 2021 р. і підходить лише для певних видів діяльності, перелік яких визначено Податковим Кодексом РФ. При цьому сплачується фіксована сума податку, розмір якої визначається з урахуванням кількох факторів.
 • Патентна система (ПСН). Тут передбачено придбання патенту на строк від 1 до 12 місяців за фіксованою ціною. Можливі види діяльності також позначені в Податковому кодексі.
 • Єдиний сільськогосподарський податок (ЕСХН). Режим підходить для підприємців, якщо більше 70% доходу вони отримують від сільськогосподарського виробництва. Ставка податку – 6% від різниці між доходами, витратами і ПДВ.
 • Збір пакету документів

  Визначившись з кодами КВЕД та податковим режимом, можна зайнятися збором документів, необхідних для відкриття ІП. У 2020 році громадянам РФ для цього знадобляться:

  • Копії паспорта та ІПН.
  • Заява на реєстрацію.
  • Квитанція про оплату держмита (за обставинами).
  • Повідомлення про перехід на УСН (при необхідності).

  Открытие ИП в 2020 году

  Порядок оформлення заяви

  Заяву на відкриття ІП у 2020 р. слід заповнювати у формі Р21001. Вона складається з 5 аркушів, але 3-й призначений тільки для іноземних громадян та осіб без громадянства, громадяни РФ взагалі не здають цю частину. Документ подається в одному примірнику з нескрепленными листами, щоб не пошкодити штрих-коди.

  Сам бланк можна роздрукувати (тільки в однобічного друку) і заповнити від руки чорнилом чорного кольору або внести дані в електронному вигляді (використовується 18-й розмір шрифту Courier New). Він орієнтований на машиночитаемость, тому кожна буква і цифра вписується в окрему клітку. Повний перелік вимог до заповнення документа позначений у додатках Наказу ФНС Росії від 25.01.2012 N ММВ-7-6/25@.

  Завантажити бланк заяви на відкриття ІП в форматі PDF

  Завантажити бланк заяви на відкриття ІП у форматі Excel

  Заповнювати бланк слід з максимальною уважністю, оскільки будь-які помилки і відхилення від стандартів можуть стати причиною відмови у реєстрації ІП. При повторному напрямку заяви знадобиться другий раз сплачувати державне мито.

  В заяві необхідно вказати:

  • На сторінці 1: ПІБ, ІПН (за наявності), стать, дату і місце народження, громадянство заявника.
  • На сторінці 2: повна адреса місця проживання, дані про документ, що засвідчує особу.
  • На аркуші А: основна та додаткові коди КВЕД.
  • На аркуші Б: підтвердити достовірність внесеної інформації, вибрати порядок видачі документів, вказати контактний телефон та e-mail.

  При заповненні можна орієнтуватися на поданий зразок

  • Открытие ИП в 2020 году

  На документі обов’язкова підпис заявника, яка ставиться:

  • при особистій подачі: в присутності співробітника податкової;
  • при подачі через довірену особу: у присутності нотаріуса;
  • при електронній подачі: заздалегідь, при заповненні документа, але тільки при наявності посиленою кваліфікованої електронного підпису.

  Державне мито за відкриття ІП

  В загальному випадку сума держмита за відкриття ІП в 2020 році становить 800 руб. Для зручності громадян на сайті ФНС працює сервіс для формування квитанції на оплату. Щоб її отримати, необхідно:

 • Вибрати в полі вид платежу «Держ. мито за реєстрацію ІП» (18210807010011000110).
 • Вказати свої ПІБ, ІПН (при відсутності останнього оплата безготівковим способом неможлива), адреса.
 • Натиснути кнопку «Сформувати платіжний документ і роздрукувати.
 • Внести оплату можна тут же на сайті, через будь-яке відділення банку або портал Держпослуг. В останньому випадку також можна отримати 30% знижки. Якщо оплата буде проводитися за допомогою банківської карти, електронного гаманця чи мобільного телефону, вартість відкриття ІП буде ще менше – 560 руб. При цьому важливо роздрукувати/зберегти квитанцію для подачі в податкову.

  Открытие ИП в 2020 году

  З 1 січня 2019 року при подачі документів на відкриття ІП в електронній формі заявники можуть не платити державне мито.

  Подача документів

  Зареєструватися як ІП можна тільки в податковій інспекції за місцем реєстрації або перебування. Зробити це можна:

  • Особисто або через представника (за наявності відповідної довіреності), звертаючись безпосередньо в податкову або МФЦ. Слід враховувати, що реєстраційні послуги надають не всі відділення МФЦ.
  • За допомогою рекомендованого листа з описом вкладень, спрямованого на адресу податкової інспекції.
  • За допомогою електронної подачі (через сервіс сайту ФНС, портал Держпослуг), за умови наявності посиленою кваліфікованої електронного підпису.

  При особистому візиті заявнику видається розписка про отримання документів, при електронній подачі – повідомлення про прийом.

  Завершення процедури реєстрації

  Якщо у податківців не виникне питань щодо поданих документів, вже через 3 дні (або через 7 при зверненні в МФЦ) можна отримати офіційний статус індивідуального підприємця. Дізнатися про завершення реєстрації можна за допомогою онлайн-сервісу на сайті ФНС або відвідавши податкову інспекцію. Податківці також самостійно надсилають відомості про зареєстроване ІП в Пенсійний фонд, звідки протягом місяця повинно прийти повідомлення про взяття на облік.

  З 29 квітня 2018 року в Росії припинена видача будь-яких реєстраційних документів у паперовому вигляді. Підприємець отримує на e-mail повідомлення про постановку на облік в податковій інспекції та лист запису з ЕГРІП. При необхідності отримати їхні друковані версії потрібно подати додатковий запит.

  Смотрите также

  Звідки взявся коронавірус в 2020 році: версії

  Поки в лікарняних палатах лікарі борються за життя важко хворих, а керівництво країн намагається мінімізувати …