Домой / Передбачення / У 2017 році астероїд наблизиться до Землі на небезпечну відстань

У 2017 році астероїд наблизиться до Землі на небезпечну відстань

Неймовірна новина розлетілася по всьому світу — до Землі наближається величезне небесне тіло. Астероїд в 2017 році підійде на рекордно близьку відстань до нашої планети і деякі вчені припускають, що, можливо навіть зіткнення.

Звичайно, не хочеться вірити в найгірше і треба сподіватися, що всі розрахунки астрономів виявляться помилковими, але бажано заздалегідь проаналізувати близьку катастрофу. Це дозволить нам бути готовим до будь-якого результату, який відбудеться в майбутньому. Тим більше що відомо чимало прогнозів на 2017 рік різних катаклізмів космічної природи.

Про великий і жахливий астероїд

Астероїд Фаетон був відкритий в далекому 1983 році. Ще тоді він привернув увагу дослідників своїми масштабами і оригінальною орбітою. Астрономи не залишали спроб як слід розібратися з цим космічним “жителем” і постаралися точно розрахувати його траєкторію руху навколо Сонця. Крім того, вчені змогли розгадати період його обертання, а також зрозуміти його основні теплофізичні характеристики.

Фаетон можна сміливо відносити до групи аполлонов. Це небесне тіло, рухаючись навколо Сонця, кожен раз підходить на максимальну відстань, яке не притаманне об’єктів даного типу, а саме 0,14 космічних одиниць (приблизно 21 мільйон кілометрів). Дослідники припустили, що Фаетон є основним небесним тілом метеорного потоку Геминиды, який добре видно з Землі в середині зими.

Варто відзначити, що цей космічний об’єкт по своїй орбіті більше схожий на комету, ніж на астероїд. Його траєкторія руху навколо Сонця нагадує сильно витягнутий еліпс (ексцентриситет 0,9). Крім того, його під час свого безперервного руху, астероїд перетинає орбіти чотирьох планет земної групи. Всі ці дані дають вченим масу приводів для роздумів, а також підтверджує їхні припущення щодо природи Фаетона. Вони вважають, що він є силікатною ядром комети, яка в процесі польотів навколо Сонця втратила свою крижану оболонку.

Щоб точно визначити форму і розмір цього небесного тіла, необхідно зібрати фотознімки, зроблені з різних ракурсів. Як правило, подібні фотографії можна отримати через кілька десятків років. Астроном Йозеф Ханус разом зі своєю командою зміг скористатися 55 знімками Фаетона, зробленими в проміжку з 1994 по 2015 роки. Окрім цього ученим вдалося отримати 29 кривих блиску, завдяки надсучасним телескопів, розташованих по всьому світу.

Ханус зазначив, що всі ці дані допомогли детально вивчити форму, точні розміри (5,1 км) і період обертання (3,6 години) досліджуваного космічного тіла.

Небезпека від Фаетона

Зустріч землян з небесним тілом, розміри якого набагато більше Челябінського метеорита, повинна відбутися 12 жовтня 2017 року. Вже кілька років поспіль вчені намагаються передбачити точний шлях польоту Фаетона, адже нікому не хочеться, щоб прогнозована зустріч все-таки відбулася. Але поки не можна сказати точно, чи збудуться прогнози чи ні. Одне ясно — космічне тіло підійде до нашої планети на відстань близько 10 мільйонів кілометрів. Якими можуть бути наслідки від такого наближення, залишається лише здогадуватися. Ну, а поки, астрономи продовжують уважно стежити за пересуваннями цього небесного тіла і намагаються дізнатися його склад, щоб ще ближче наблизитися до розгадки його зв’язку з метеорних потоком Геминиды.

Самі великі метеорити, що впали на Землю
Гоба

Цей метеорит вважається найбільшим у всьому світі. Він впав в Намібії ще в доісторичні часи. Довгий час брила пролежала під землею і була виявлена в 1920 році. Встановлено, що при падінні космічне тіло важило 90 тонн, але за тисячоліття перебування під землею, а також в процесі дослідницьких операцій його маса зменшилася до 60 тонн. Крім того, багато туристів і зараз віддають перевагу присвоїти хоч невелику частку небесного тіла, тому Гоба продовжує “худнути”.

Царьов

У 1922 році вся Астраханська губернія змогла спостерігати падіння великої вогняної кулі, що супроводжується оглушливим ревом. За раптово пролунали вибухом пішов дощ з каменів. На наступний день після падіння жителі виявили у себе у дворі кам’яні брили різних розмірів. Найбільш великий кругляк важить 284 кг і на даний момент знаходиться в музеї їм. Ферсмана, в Москві.

Тунгуський

У 1908 році поблизу річки Підкам’яної Тунгусски стався потужний вибух силою 50 мегатонн. Така міць можлива лише при вибуху водневої бомби. За цим явищем була сильна вибухова хвиля, в ході поширення якої, величезні дерева були выворочены з коренем. Жителі довколишніх сіл позбулися всіх вікон, загинуло багато тварин і людей. Місцеві жителі стверджували, що за кілька хвилин до падіння бачили на небі яскравий куля, який стрімко наближався до землі. Примітно, але ні одна дослідницька група не змогла виявити останки Тунгуського метеорита. Втім, в районі падіння знайдено величезну кількість силікатних і магнієвих кульок, які ніяк не могли утворитися в даній місцевості, тому їм приписують космічне походження.

Челябінський

15 лютого 2013 року весь Челябінськ здригнувся від вибухової хвилі — поблизу міста впав метеорит. Постраждало близько 1600 осіб та в 300 будинках вибиті вікна. Вчені довели, що цей метеорит був другим за розмірами після Тунгуського. Вага самого великого шматка, який був знайдений в районі падіння, становить 503,3 кг. Вчені досі намагаються зрозуміти, чому він вибухнув, і як вони могли упустити появи такого великого космічного тіла в межах нашої планети.

Відео рубрика

Смотрите также

Пророцтво ченця Авеля про Росії на 2017 рік

Вчені-астрологи цінувалися у всі часи. Особливо вони були в пошані серед царів та інших знатних …