Домой / Новини 2017 року / Скорочення МВС в 2017 році: останні новини

Скорочення МВС в 2017 році: останні новини

Останні новини свідчить про наближення нової хвилі скорочень в МВС, що може продовжитися в 2017 році. Якщо раніше оптимізація чисельного складу силового відомства була пов’язана з наслідками економічної кризи, то нинішній етап скорочень пов’язаний із створенням Росгвардии. Повноцінне формування нової силової структури передбачає суттєвий перерозподіл функцій МВС.

Депутат Держдуми, член партії «Єдина Росія» Олександр Хінштейн вважає, що поліцейських в найближчі роки може стати на десять відсотків менше.

Хінштейн стверджує, що тема актуальна, і ініціатива провести скорочення МВС в 2017 виходить від уряду, зокрема, від представників міністерства фінансів. Інформацію про такого роду плани виконавчої влади народний обранець почерпнув з бесід з багатьма обізнаними людьми.

Удостоверение МВД

Скорочення МВС в 2017 році: останні новини

У 2016 році триває реформа Міністерства внутрішніх справ, яка продовжиться в наступному році. З 1 жовтня штатна чисельність силової структури скоротиться майже до 900 тис. осіб. Після закінчення реформи відомство «втратить» близько 10% управлінського апарату і 15% рядових співробітників.

Економічна криза змушує уряд шукати способи зниження державних витрат, в тому числі за рахунок скорочення фінансування МВС. У першу чергу під ударом опинилася позавідомча охорона, проте рядові співробітники відомства також не уникли часткових скорочень. Нова хвиля оптимізації пов’язана зі створенням окремої структури – Росгвардии. В результаті частина функцій МВС переходить до нового формування.

Скорочення МВС Росії, яке чиновники планують завершити до кінця 2017 року, не вплине на ефективність силового відомства. В уряді підкреслюють, що нинішня реформа буде враховувати регіональні особливості, в тому числі криміногенну обстановку. При цьому оптимізація дозволить вивільнити фінансовий ресурс, який буде використаний для підвищення оплати чинним силовикам. В іншому випадку індексація зарплат співробітників МВС залишиться під великим питанням.

Незважаючи на оптимістичні заяви влади, експерти скептично ставляться до чергового етапу реформування МВС. Враховуючи практику попередніх років, скорочення персоналу наносить нищівний удар по реальній ефективності силового відомства. Якщо уряд продовжить «економити» кошти на МВС, то наслідки будуть вкрай негативними.

Значних скорочень штатної чисельності МВС в 2017 році вдасться уникнути, якщо відбудеться поліпшення економічної ситуації. Відновлення позитивної динаміки ВВП і зростання нафтових котирувань дозволять уряду уникнути бюджетної кризи. В результаті влада зможуть знайти додатковий ресурс, необхідний для повноцінного фінансування силового відомства.

Ймовірні наслідки

В даний час ідея, за словами Хінштейна, не оформлена документально, але колишній досвід показує, що така міра, спрямована головним чином на економію бюджетних коштів, може бути реалізована. Так, чотири роки тому кадровий склад Міністерства внутрішніх справ скоротився більш, ніж на третину. А решті поліцейським, яких зараз трохи менше мільйона, доведеться працювати в умовах зростання злочинності, особливо вуличної її форми. Скорочення МВС Росії до 2017 року може привести до різкого погіршення криміногенної обстановки в країні, так як у правоохоронців просто не вистачить сил і засобів для повноцінного протидії правопорушникам.

Очікуване скорочення МВС у 2017 рік підтверджується також указом, підписаним главою держави влітку поточного року. Згідно з документом, кадровий склад Міністерства внутрішніх справ повинен бути скорочений на 110 тисяч одиниць. Тих, хто займається охороною та обслуговуванням будівель, скорочення не торкнеться.

Детальніше про скорочення штатів МВС у 2017 році

Міністр внутрішніх справ Володимир Колокольцев, коментуючи майбутні скорочення, заявив, що в першу чергу вони можуть торкнутися апарат управління регіонального рівня та позавідомчу охорону. Не передбачається скорочень також в деяких регіонах країни. У колишньому штатному кількості органи внутрішніх справ залишаться:

 • У Кримському федеральному окрузі.
 • У Чукотському автономному окрузі.
 • У Ненецькому автономному окрузі.
 • У Єврейській автономній області.
 • Не передбачається скорочень також на низовому рівні, особливо серед поліцейських, які працюють безпосередньо з населенням. У повному складі залишаться і спеціальні підрозділи.

  Як вважають експерти, очікувана багатьох співробітників пенсія МВС у 2016-2017 роках буде головним джерелом скорочення штатів. Тобто на місце пішов на заслужений відпочинок поліцейського просто не будуть набирати нових людей.

  Смотрите также

  Документальні фільми 2017-2018 року

  Ласкаво просимо у світ документального кіно, історії якого засновані на реальних фактах, подіях і життя …