Домой / 2018 РІК ЖОВТОЇ СОБАКИ / Новини / Скорочення МВС Росії в 2018 році

Скорочення МВС Росії в 2018 році

Останні новини підтверджують, що влада має намір завершити скорочення співробітників МВС до 2018 року, які пов’язані з масштабною реформою силового відомства. Чиновники підкреслюють, що заплановані перетворення не позначаться на ефективності роботи МВС. Проте експерти відзначають негативні тенденції, які в недалекому майбутньому можуть стати справжніми проблемами правоохоронних органів.

Останні новини МВС: скорочення продовжаться до 2018 року

Масштабна реформа МВС призведе до істотного скорочення кількості штатних співробітників силового відомства. Згідно з озвученими планами, чисельність працівників центрального апарату буде зменшена на 10%. Крім того, сумарний кадровий склад відомства буде зменшено на 15%. Експерти відзначають економічні причини таких масштабних перетворень силової структури.

Ще в 2014 році штатна чисельність силовиків перевищувала 1 млн працівників, після реформи кількість представників МВС зменшиться більш ніж на 150 000. Початок економічної кризи змусило владу перейти до скорочення державних витрат. В тому числі уряд змушений був істотно урізати фінансування МВС. При цьому чиновники підкреслюють, що подібні заходи не позначаться на продуктивності роботи силової структури.

Скорочення співробітників центрального апарату МВС Росії до 2018 року буде в першу чергу за рахунок усунення дублюючих посад. У результаті відомство не тільки не втратити свій управлінський потенціал, але і усуне зайву бюрократію.

Масштабне скорочення співробітників позавідомчої охорони буде вироблено з урахуванням існуючої криміногенної ситуації. Крім того, влада враховують регіональні особливості, що буде впливати на підсумкове рішення.

Крім даних перетворень, масштабна реформа структур МВС включає інші елементи.

Сокращение МВД России в 2018 году

Створення Росгвардии і скасування ДАІ та інших служб

В минулому році була створена нова силова структура – Росгвардия, яка дозволить суттєво підвищити ефективність боротьби з тероризмом. Крім того, ця структура дозволить посилити контроль над оборотом зброї і посилити боротьбу з організованою злочинністю. До складу Росгвардии увійшли деякі підрозділи МВС, що призвело до скорочення чисельності співробітників відомства.

Ще одна причина створення Національної гвардії – оптимізація бюджетних витрат. Об’єднання різних служб силових відомств дозволило істотно заощадити витрати державної скарбниці, що є однією з найбільш пріоритетних завдань уряду.

Крім того, Володимир Путін прийняв рішення скасувати ФСКН і перерозподілити завдання даної служби між іншими структурами МВС. Також частину завдань, пов’язана з реабілітацією наркозалежних, була передана представникам Мозу. В результаті таких перетворень більше половини (16000 працівників) ФСКН були звільнені.

Скорочення чисельності представників МВС, яке завершиться в 2018 році, пов’язано з реорганізацій Федеральної Міграційної Служби. В результаті даних заходів чиновники звільнили близько 30% співробітників ФМС.

В наступному році вступає в дію чергове перетворення, що безпосередньо позначиться на чисельності штату силових структур. Влада має намір об’єднати ГИБДД і підрозділів ППС, що допоможе істотно підвищити ефективність нової структури. З економічної точки зору ефект очевидний – буде скорочено кількість керівних посад, функції яких дублюються. Крім того, чиновники мають намір запустити механізм переатестації, який допоможе звільнити найменш кваліфіковані кадри. Частину функцій, пов’язаних з прийомом іспитів на отримання водійських прав, буде передано стороннім організаціям.

Ще одна мета, яку переслідують чиновники – боротьба з корупцією, яка перетворилася на справжню проблему для силових структур. Переатестації допоможе відсіяти кандидатів з сумнівною репутацією, що позитивно позначиться на роботі всієї системи. Також дане злиття істотно підвищить мобільність нового підрозділу.

Незважаючи на благі наміри чиновників, експерти відзначають ризики, які можуть вплинути на успішність урядової реформи.

Сокращение МВД России в 2018 году

«Підводні камені» реформи

Реформа силових структур на основі економічних факторів може мати негативні наслідки, відзначають експерти. В першу чергу може погіршитися ситуація в регіонах, де криміногенна обстановка залишається відносно несприятливої. Крім того, місцеві влади будуть змушені використовувати послуги приватних охоронних фірм, що загрожує додатковими витратами.

При цьому скорочення керівних посад практично не позначиться на діяльності силових структур. Оптимізація оргструктури надасть позитивний ефект на роботу МВС.

Скорочення співробітників МВС в рамках реформи силового відомства буде завершено в 2018 році. Влада має намір скасувати дублюючі керівні посади і реорганізувати роботу деяких служб. При цьому чиновники розраховують значно заощадити бюджетні кошти, що не відіб’ється на роботі силовиків.

Смотрите также

Ціни на поліси ОСАЦВ значно зростуть з 1 вересня 2019 року

Вартість полісів ОСАЦВ істотно зміниться з 1 вересня 2019 року. Мінфін Росії запропонував Центробанку внести …