Домой / 2018 РІК ЖОВТОЇ СОБАКИ / Гороскоп / Скасування податку на рухоме майно з 2019 року в Росії буде не для всіх

Скасування податку на рухоме майно з 2019 року в Росії буде не для всіх

З 1 січня 2019 року податок на рухоме майно для організацій скасовано. Підставою для цього є Федеральний закон № 302-ФЗ від 03.08.18, підписаний Володимиром Путіним. Законодавчий акт вносить численні правки і доповнення в чинний Податковий кодекс.

Отмена налога на движимое имущество с 2019 года в России будет не для всех

Зміст

 • 1 «Рухоме» виключити
 • 2 Роз’яснення податківців
 • 3 «Нерухоме» доведеться доводити?
 • 4 назріла Необхідність

«Рухоме» виключити

Правки, зокрема, торкнулися ст. 374 Податкового кодексу. З набранням чинності нового Закону з його тексту виключається юридичний термін «рухоме майно». Обумовлено це тим, що законодавче нововведення обмежується оподаткуванням нерухомого майна, що обліковується на балансі організацій як основні засоби або отриманого за умов концесійних угод.

Однак питання, чи скасують податок на рухоме майно з 2019 року для всіх юридичних осіб, не знятий. Це обумовлено тим, що законодавець не дав чіткого визначення терміну «рухоме майно» і не перерахував види матеріальних цінностей, які підпадають під це визначення.

Роз’яснення податківців

Федеральна податкова служба роз’яснила юридичним особам порядок у своєму листі № БС-4-21 від 02.08.18 року. У документі фіскальний орган посилається на чинні норми Цивільного кодексу.

Умови класифікації майна організацій як рухоме або нерухоме обумовлені у статтях 130-131 ГК РФ. Характерною ознакою вважається можливість його передачі (або відсутність такої) іншим особам.

Згідно із зазначеними статтями, нерухомістю вважаються:

 • Надра, земельні ділянки і розміщені на них будинки, будови та інші об’єкти, міцно пов’язані з землею, переміщення яких з одного місця на інше неможливо без серйозного збитку.
 • Кораблі, літаки, теплоходи, інший морський і повітряний транспорт, що потребує обов’язкової державної реєстрації.
 • Житлові і нежитлові приміщення, ангари, цехи, майстерні, гаражі, інші будівлі, описані і включені в Державний кадастровий реєстр. Це законодавче нововведення діє з 2016 року, після прийняття змін у Закон N 315-ФЗ від 03.07.2016.

«Рухомий» перелік визначається методом виключення. В цю категорію потрапляють всі матеріальні цінності та речі, які не відносяться до нерухомості. Гроші, акції та інші цінні папери також вважаються рухомим майном.

Отмена налога на движимое имущество с 2019 года в России будет не для всех

Реєструвати права на рухоме майно юридичним особам немає необхідності, якщо інше не зазначено у законі.

«Нерухоме» доведеться доводити?

Дані для класифікації об’єктів як нерухомість юридичним особам необхідно надавати в податкові органи. Про це також йдеться в роз’яснювальному листі фіскальної служби. Її співробітники будуть орієнтуватися на наступні ознаки:

 • Є відповідний запис про об’єкт в Єдиному держреєстрі нерухомості.
 • Наскільки міцно будова пов’язане із земельною ділянкою, якщо в державному реєстрі немає запису про нього як про нерухоме об’єкті.
 • Вийде перемістити матеріальні цінності в інше місце без заподіяння серйозної шкоди їх призначенню.

За сукупністю перелічених ознак і приймається рішення. Платники податків повинні будуть надати на вимогу контролюючого органу такі документи:

 • Дозволу на будівництво, введення об’єкта в експлуатацію.
 • Документацію по технічному обліку та інвентаризації.
 • Проект, узгоджений та затверджений у встановленому законом порядку.
 • Відомості про технічні характеристики будівель і споруд.

Податківці мають право провести додаткову перевірку майнової звітності юридичних осіб з виїздом на місце. У повноваження перевіряючих входять візуальні огляди та призначення експертиз, перевірка документації та інших відомостей, що стосуються безпосередньо об’єктів, що перевіряються. Контролери можуть залучати до роботи фахівців вузького профілю, якщо це необхідно.

Підприємствам-платникам податків важливо розуміти, що додаткові перевірки – виборча міра. Вони проводяться тільки у тих випадках, коли є підстави, чітко обумовлені в Податковому кодексі.

Отмена налога на движимое имущество с 2019 года в России будет не для всех

Назріла необхідність

Останні новини про скасування податку на рухоме майно з початку 2019 року позитивно сприйняли бухгалтери, керівники та власники підприємств. Цей податок доставляв труднощі і незручності не тільки для них, а й для держави.

Обумовлені ці незручності були кількома причинами, одна з яких – складність класифікації матеріальних цінностей і складний алгоритм розрахунку податків.

Податок на рухоме майно був формальним до 2018 року, так як держава зробила послаблення для всього російського бізнесу. Фактично в цій частині оподаткування діяв мораторій.

У 2018 році організації і підприємства зобов’язали платити податок за ставкою 1,1%, однак законодавець надав регіональним властям вибір. Вони могли знизити ставку за замовчуванням, або звільнити місцеві компанії від сплати податку.

У результаті вийшло, що в одній області компанії платили в бюджет різні суми податку, а деякі організації були повністю звільнені від нього.

Бізнес і держава солідарні в тому, що дане податкове послаблення – важливий і своєчасний крок.

Дійсно скасують податок на рухоме майно для організацій: відео

Смотрите также

Що зміниться в житті росіян з 1 листопада 2018 року

Наприкінці 2018 року нас чекаємо багато нововведень – пропонуємо детально розібратися, що саме зміниться у …