Домой / 2020 БІЛИЙ МЕТАЛЕВИЙ ЩУР / Штраф за відсутність ОСЦПВ на автомобілі в 2020 році

Штраф за відсутність ОСЦПВ на автомобілі в 2020 році

«Автоцивілка» необхідна для відшкодування шкоди автомобілістам, потрапляють в аварії з вини інших учасників руху. У КоАП РФ містить кілька статей, згідно з якими у 2020 році на фізичних осіб накладається штраф за відсутність поліса ОСАЦВ при водінні машини, так як цей вид страхування є обов’язковим. Законом визначається ліміт виплат: за псування майна (автомобіля, вантажу, оточуючих об’єктів) страхові компанії виплачують не більше 400 тис. рублів, а за нанесення шкоди людям – до 500 тис. рублів.

Важливо розуміти, що страховики компенсують кошти лише в тому випадку, коли ДТП провокує особа, на яку оформлений поліс ОСАГО (якщо він обмежений), оскільки при відкритій страховці не важливо, хто знаходиться за кермом під час події. Які ще особливості характерні для обов’язкової страховки можна дізнатися на порталі INGURU, де даються відповіді на будь-які автомобілістів питання.

Якщо прострочений поліс?

Отже, який же штраф передбачений для фізособи, якщо термін його дії страховки ОСАЦВ закінчився і продовження не відбулося? Згідно з кодексом про адміністративні порушення, в цьому випадку автолюбителі караються грошовим стягненням в розмірі 800 рублів. Також їм забороняється користуватися транспортним засобом до моменту отримання нового поліса.

Штраф за отсутствие ОСАГО на автомобиле в 2020 году

Треба сказати, раніше можна було оформити нову страховку ОСАЦВ протягом 30 днів після завершення терміну дії попередньої. І в цей період водії могли не побоюватися штрафів, так як відстрочка була узаконена. Але ситуація давно змінилася, і зараз необхідно звертатися до страховиків завчасно, щоб обзавестися свіжим документом.

Невелика величина штрафу за прострочення ОСАГО – привід багатьом водіям вважати, що дешевше іноді витрачатися грошові стягнення, ніж оплачувати страховку повністю на рік або на визначений період. Однак відсутність поліса загрожує великими проблемами, які не змусять себе чекати при ДТП. Якщо водій прострочив «автоцивілку» і став винуватцем аварії, йому доведеться відшкодовувати збитки потерпілим зі своєї кишені. І сума може бути значною.

Забув вдома поліс

Для забудькуватих громадян в 2020 році теж передбачений штраф за їзду на автомобілі без страховки ОСАЦВ, але іноді співробітники ГИБДД обмежуються лише попередженням. Якщо інспектор не може перевірити наявність поліса у зупиненого водія по базі РСА, він має право призначити штраф 500 рублів.

Важливо! Сьогодні грошове стягнення – єдина міра впливу на автомобілістів, які забувають поліс вдома або не оформляють його зовсім. Простіше кажучи, стражі дорожнього порядку тепер не мають права знімати з транспортних засобів номерні знаки або відправляти авто на штрафну стоянку.

Тим, хто періодично забуває бланк «автоцивілки» будинку, рекомендується оформити електронний поліс і зробити кілька роздруківок. Одну з них слід зберігати в машині, щоб уникнути штрафів і неприємних розмов з працівниками ДПС. Для дистанційного визначення вартості страховки досить виконати онлайн розрахунок ОСАЦВ , скориставшись спеціальним калькулятором. Така процедура займає мінімум часу і не вимагає спеціальних знань.

Штраф за невписанного водія

Бувають ситуації, коли автовласник або інший водій, включений в поліс ОСАГО, довіряє управління машиною сторонній людині, яка не має до МС ніякого відношення. Закон це не схвалює, тож інспектори ДАІ в таких випадках виписують штраф 500 рублів. Якщо ж страховка відсутня зовсім, до цієї суми додається ще 800 рублів.

Штраф за отсутствие ОСАГО на автомобиле в 2020 году

Єдина ситуація, при якій відсутність страховки не тягне покарання – купівля машини. Новому власнику дається рівно 10 днів, протягом яких він повинен нею обзавестися. Протягом цього часу інспектори накладати штраф не можуть, але при ДТП від відшкодування шкоди він не звільняється.

Як заощадити на штраф?

Якщо закрити виписаний штраф протягом 20 днів, можна отримати знижку в розмірі 50 %. Отже, замість призначених 500 або 800 рублів буде потрібно заплатити тільки 250 і 400 рублів. Однак така поблажка можлива лише в ситуації «без ускладнень». До останніх відносять керування ТЗ в нетверезому стані, перевищення швидкості та аналогічні правопорушення.

У 2020 році планується ввести автоматичний штраф за керування машиною без оформленого договору ОСАЦВ в розмірі 800 рублів, але точна сума може бути скоригована. Справа в тому, що Держдумі на розгляд надійшов законопроект, автор якого наполягає на підвищенні штрафу до 5 000 рублів. Депутати пообіцяли, що приділить йому належну увагу, як тільки отримають додаткові дані ГИБДД про ситуацію з аваріями на російських дорогах. І якщо статистика їх вразить, водіям доведеться в майбутньому платити за відсутність «автоцивілки» набагато більше.

Смотрите также

Звідки взявся коронавірус в 2020 році: версії

Поки в лікарняних палатах лікарі борються за життя важко хворих, а керівництво країн намагається мінімізувати …