Домой / 2018 РІК ЖОВТОЇ СОБАКИ / Новини / Штраф за відсутність страховки 2018 ОСАЦВ з 1 листопада

Штраф за відсутність страховки 2018 ОСАЦВ з 1 листопада

Обов’язкове страхування автоцивільної відповідальності (ОСАЦВ) діє в РФ вже давно. Всі власники автомобілів, а також мотоциклів повинні придбати такий поліс. За відсутність страховки може бути нарахований штраф, але багато водіїв продовжують їздити без ОСАГО в 2018 році. Влада Росії намагаються вирішити цю проблему через посилення контролю на дорогах і збільшення розміру відповідних штрафів.

Штраф за отсутствие страховки 2018 ОСАГО с 1 ноября

Зміст

  • 1 Як придбати автостраховку
  • 2 Штраф за відсутність автостраховки з 1 листопада 2018 року

Як придбати автостраховку

Поліс має покривати шкоду, спричинену діями водія транспортного засобу. Компенсація надається страховою організацією при матеріальний збиток, а також у разі шкоди, заподіяної життю і здоров’ю інших людей. На практиці максимальна виплата по ОСАГО обмежена в Росії сумою 500 тисяч рублів, що далеко не завжди відповідає реальним витратам дорожньо-транспортних пригод.

Ціна автострахування становить в середньому по країні близько 6 тисяч рублів. У великих містах, зокрема в Москві та Санкт-Петербурзі, вона помітно вище. При оформленні поліса застосовуються різні коригуючі коефіцієнти. Вони залежать від віку, стажу, місця проживання та інших особистих характеристик покупця і його автомобіля. В даний час поліс можна придбати не тільки в офісах страхових компаній, але і в електронному вигляді через Інтернет. Роздрукована версія документа є цілком легальною, якщо операція була здійснена без порушень. На жаль, в Росії іноді продають фальшиві поліси. Перевірити справжність ОСЦПВ можна на офіційному сайті Російського союзу автостраховиків (РСА).

Штраф за відсутність автостраховки з 1 листопада 2018 року

Співробітники ДІБДР можуть вимагати у водіїв пред’явити поліс ОСАЦВ. У разі його відсутності або якщо цей документ прострочений, виписується штраф у розмірі 800 рублів. Якщо автостраховка дійсна, але оформлена з порушеннями, наприклад, у полісі не вказані ті чи інші відомості, штраф становить 500 рублів.

Штраф за отсутствие страховки 2018 ОСАГО с 1 ноября

З 1 листопада 2018 року в Росії набирає чинності новий порядок оформлення штрафів за відсутність ОСЦПВ. Перевірка буде відбуватися в автоматичному режимі з допомогою відеокамер, встановлених на всіх основних магістралях країни. Зараз такі камери фіксують різні порушення правил дорожнього руху. Після «прив’язки» наглядають камер до баз даних ГИБДД і РСА вони зможуть визначати статус ОСАЦВ за державним номером кожного транспортного засобу. При відсутності дійсного полісу роботизована система буде виписувати штраф і направляти його порушникам поштою. Для зменшення можливих помилок автоматична перевірка буде проводитися двічі (в момент фіксації транспорту та через 10 днів після неї).

Крім того, найближчому майбутньому уряд РФ планує суттєво збільшити штрафи за їзду без страховки. Вони будуть еквівалентні річної вартості поліса, тобто зростуть приблизно в 10 разів. Один і той же водій може бути покараний багаторазово навіть протягом одного дня.

Вводиться з 1 листопада 2018 року в Росії автоматична система контролю за ОСАЦВ має ряд проблем:

  • брак відеокамер на дорогах (влада планує значно збільшити їх число в 2019 році);
  • помилки і пропуски в базах даних. Навіть офіційні представники ГИБДД і РСА визнають, що наявні в них відомості не є повними, оновлюються із затримками, а запускаються алгоритми пошуку поки що не відпрацьовані;
  • за чинним законодавством при покупці нової або старої машини її власник має право їздити на ній без страховки до 10 днів. У цьому випадку співробітник ГИБДД може перевірити документи, але відеокамери не здатні виконувати такі функції.

Смотрите также

Ціни на поліси ОСАЦВ значно зростуть з 1 вересня 2019 року

Вартість полісів ОСАЦВ істотно зміниться з 1 вересня 2019 року. Мінфін Росії запропонував Центробанку внести …