Домой / Спорт 2017 / Розширення КХЛ в 2016-2017 році

Розширення КХЛ в 2016-2017 році

Дискусії про розширення КХЛ (Континентальної хокейної ліги) 2016-2017 роки стають все більш актуальними. Оскільки розглянутий проект виявився досить успішним, і з кожним роком набирає популярність, будучи альтернативою НХЛ (Національній хокейній лізі), то цілком закономірний інтерес багатьох клубів стати учасниками турніру. Наступний сезон, напевно, порадує нас не тільки безкомпромісними протистояннями з великою кількістю закинутих шайб, але і новими дружинами з різних країн Євразійського континенту.

Вектор на Європу

За словами Дмитра Чернишенка, що займає посади президента КХЛ, в розіграші, найімовірніше, візьмуть участь кілька нових команд з Європи. Так, наприклад, заявку заздалегідь подав естонський клуб «Ільвес», створений у минулому році і базується в Таллінні. Тим не менш, керівництво КХЛ хотіло б бачити команди з традиційних хокейних держав, включаючи:

  • Швейцарію;
  • Норвегію;
  • Німеччину;
  • Швецію.

Прагнення хокейних федерацій перерахованих країн побачити свою дружину в складі Континентальної хокейної ліги цілком обґрунтовано. Яскравим прикладом вдалого виступу, підвищеного глядацького інтересу і отримання фінансового прибутку став фінський «Йокерит». Клуб гідно бився на протязі всього сезону, сподобався багатьом уболівальникам, а також увійшов у фінальну стадію розіграшу, гідно програвши в серії з нижегородським «Торпедо».

Повторити успіх «Йокерита» вже зараз бажають кілька європейських команд, назви яких президент КХЛ назвати відмовився. Єдине, що зауважив Дмитро Чернишенко – це факт вільного волевиявлення про вступ у Лігу. Оскільки турнір зарекомендував себе як успішний комерційний захід, його керівництво не збирається примушувати до участі ні одну хокейну федерацію. Більш певна інформація про розширення в сезоні 2016-2017 року з’явиться на наступному засіданні КХЛ, коли буде детально розглянутий список заявок потенційних новачків змагання.

Буде новий клуб з Китаю?

Чутки про включення команди з Піднебесної ходять практично з самого моменту створення КХЛ, однак на практиці ця ідея досі залишається нереалізованою. У наступному розіграші ймовірність участі хокейної дружини з Китаю висока як ніколи, про що свідчить візит віце-президента Ліги Георгія Кобилянського в дану країну. Включення китайської команди вигідно з кількох причин, таких як:

  • майбутнє проведення багатьох світових спортивних подій в Піднебесній;
  • залучення величезної глядацької аудиторії;
  • популяризація КХЛ в азіатському регіоні.

У наступні 6 років Китаю належить провести як мінімум три масштабних спортивних форуму (дві зимових і одні літні Олімпійські ігри). Останнім часом тут зводяться функціональні комплекси, в тому числі і сучасні льодові арени, пограти на яких могли б уже зараз багато хокеїсти збірної Росії. Крім того, вступ китайської дружини в КХЛ принесе величезну фінансову вигоду Лізі, так як її глядацька аудиторія збільшиться на кілька мільйонів чоловік.

Також в 2017 році пройде Чемпіонат світу з хокею, з інформацією про якому можна ознайомитися на нашому сайті

Найбільш ймовірним учасником змагання в наступному сезоні стане клуб «Чайна Дрегон», бюджет якого перевищує мінімально встановлену цифру керівництвом КХЛ в 10 мільйонів доларів. Цього клубу належить до 30 квітня узгодити всі юридичні нюанси, зокрема отримати дозвіл від своєї хокейної федерації і надати фінансові гарантії керівництву Ліги. У першому своєму сезоні (якщо заявка буде схвалена) команда отримає дозвіл включити в свій склад до 17 легіонерів, що дозволить їй на рівних битися з іншими клубами КХЛ.

Чи чекати поповнення з країн СНД?

Інформації про те, що Континентальна хокейна ліга поповниться новими учасниками з держав СНД, поки не надходила. Казахстану та Білорусії досить одного представника в турнірі, про що недвозначно говорять у своїх виступах керівники хокейних федерацій цих держав. Україна в силу політичних розбіжностей з Російською Федерацією (фактично, країни-засновниці турніру), найближчим часом навряд чи делегує свою команду у Лігу.

Що стосується Азербайджану, Вірменії, Молдавії та інших учасників СНД, то любителів хокею в даних державах вкрай мало, тому створення власної дружини, здатної на рівних битися з кращими клубами КХЛ, не варто навіть у віддаленій перспективі. До того ж, фінансова вигода від проекту участі в Лізі залишається під великим питанням, а ризик отримати багатомільйонні збитки стримує прагнення чиновників до участі в турнірі.

Таким чином, розширення КХЛ 2016-2017 року буде проходити за двома основними напрямками – на Захід і на Схід. Яка кількість команд візьме участь у розіграші, а також з яких регіонів континенту вони будуть, належить визначити керівництву Ліги на найближчому засіданні, яке відбудеться тільки влітку.

Смотрите также

Ліга чемпіонів 2016-2017

Ліга чемпіонів 2016-2017 року, розклад матчів якій можна буде побачити одразу після закінчення поточного турніру, …