Домой / 2018 РІК ЖОВТОЇ СОБАКИ / Новини / Реформа ФСБ в 2018 році: зміни

Реформа ФСБ в 2018 році: зміни

Згідно останніх новин, в 2018 році силові і правоохоронні органи зазнають масштабного реформування. Зміни будуть проведені до наступного обрання глави держави, яке відбудеться в березні.

Створення нового відомства

В планах на майбутній рік — проведення повномасштабних реформ. Зміни торкнуться правоохоронних органів, працівників ДАІ та інших структур. Також з 2018 року в Росії з’явиться нове відомство – МДБ. Метою міністерства стане забезпечення державної безпеки (звідси і походить його назва), а з’явиться він на базі вже існуючої служби – ФСБ.

Злиття та інші перетворення

Реформа ФСБ в наступаючому 2018 році також передбачає прикріплення до цього органу виконавчої влади СЗР і ФСО (Служба зовнішньої розвідки і Федеральна служба охорони). Після цього Слідчий комітет РФ повернуть до складу Генеральної прокуратури, з якої він вийшов ще в 2011 році. Уточнимо, що сьогодні вона і так здійснює нагляд за діяльністю СЗР.

Обов’язково буде скасована аварійно-рятувальна служба МНС. Її обов’язки покладено на Міністерство оборони і МВС РФ.

Реформа ФСБ в 2018 году: изменения

Зауважимо, що перетворення проходять досить результативно. Серед ключових цілей проведення реформи правоохоронних служб влади зазначають:

  • підвищення їх ефективності;
  • повне позбавлення їх від корупції;
  • переклад оборони на якісно новий щабель.

Початок змінам поклав президент Володимир Путін і його указ, який ще у 2005 році заснував створення спеціальної організації – Росгвардии. Відомство увібрало в себе більшу частину підрозділів органів внутрішніх справ і без винятку всі внутрішні війська країни. Крім цього, були ліквідовані Федеральна міграційна служба і Федеральна служба з контролю над обігом наркотиків. Їх завдання перейшли під управління Міністерства внутрішніх справ.

Розподіл повноважень

Деякі припускають, що злиття з ФСТ та іншими органами в 2018 році фактично перетворить ФСБ в КДБ, який існував ще у часи СРСР аж до 1991 року.

Так, ФСТ візьме на себе завдання по забезпеченню президентської безпеки. У функціонал діяльності органу також увійде транспортне обслуговування чиновників і управління спецзв’язком.

За МДБ закріпиться цілий комплекс завдань, яких раніше не здійснювало жодне відомство. Міністерство буде не тільки розслідувати кримінальні справи, порушені МВС і СКР, але і в процесуальному порядку стежити за їх веденням.

На базі МДБ заснують слідче підрозділ. Воно буде мати статус «головком». В його обов’язки буде входити розгляд і дозвіл найгучніших кримінальних злочинів і справ, важливих з точки зору держбезпеки. Нагадаємо, що сьогодні всім цим займаються СК і МВС. МДБ також буде стежити за забезпеченням власної безпеки в інших правоохоронних структурах.

Реформа ФСБ в 2018 году: изменения

СК, який позбудеться самостійності і перетвориться в одну зі структур, що утворюють Генеральну прокуратуру, буде понижено в статусі. Його вище військове слідче управління перетвориться на звичайне управління.

Зауважимо, що до Генпрокуратури з 1 січня цього року вже приєдналася військова прокуратура. Такий крок був затверджений ще в 2014 році і закріплений відповідним законом через припинення фінансування.

Оновлення Міноборони

Вважається, що Міноборони у підсумку тільки виграє від перетворень і скасування МНС, адже до нього перейдуть:

  • пожежні служби;
  • підрозділи рятувальників;
  • війська цивільної оборони.

Найімовірніше, рятувальне та надзвичайний відомства ліквідованого міністерства також перейдуть під заступництво Міноборони. А ось Держпожнагляд відійде до МВС, до якого він вже ставився раніше.

Зміна керівництва

Зміни, що плануються в ФСБ в 2018 році, безумовно торкнуться і керівників силових відомств. По мірі впровадження реформи влада має намір відсторонити від роботи багатьох начальників, які погано зарекомендували себе за час кар’єри. Вже зараз робиться припущення про те, що подібна різка зміна глав відомств спровокує хвилю скандалів. Однак ця процедура необхідна для того, щоб усунути корупцію в державних структурах, які дбають про безпеку країни.

Важливо! Сьогодні відомо про те, що творець СК Олександр Бастрикін, швидше за все, буде зміщений зі свого управлінського посту. Це, однак, не означає, що він залишиться не при справах і піде з комітету – йому нададуть почесну посаду, за якої, тим не менш, не буде закріплено ніяких прав керівника.

Щоб провести такі масштабні зміни, російській владі знадобиться вкласти в них багато коштів. Так, одні лише компенсаторні виплати працівникам, які побажають залишити реформовані структури, складуть десятки мільярдів рублів.

Відео про нові реформи:

Смотрите также

Ціни на поліси ОСАЦВ значно зростуть з 1 вересня 2019 року

Вартість полісів ОСАЦВ істотно зміниться з 1 вересня 2019 року. Мінфін Росії запропонував Центробанку внести …