Домой / 2021 РІК БІЛОГО БИКА / Православний календар на 2021 рік

Православний календар на 2021 рік

Дотримуватися православні традиції, тим самим вшанувати пам’ять своїх предків і стати трохи ближче до Бога, допоможе церковний календар на 2021 рік. У ньому міститься вся інформація про дати основних свят, днів пам’яті святим і постах. За старим православним традиціям у 2021 році християн очікують чотири строгих посту і багато світлих святкових днів.

Скачайте наш календар у форматі jpeg і роздрукуйте вдома або на роботі.

У книжковій орієнтації:

Православный календарь на 2021 год

В альбомній орієнтації:

Православный календарь на 2021 год

Січень

Перші дні нового 2021 року відзначені у православному календарі, як дні суворого посту. Різдвяний піст традиційно розпочнеться 28 листопада і триватиме рівно 40 днів, аж до 6 січня. Служителі православної церкви в ці дні рекомендують віруючим людям дотримуватись не тільки тілесне утримання, але й духовне. Пилипівський піст — це час, коли необхідно читати біблію, молитися від чистого серця, пробачити образи, затаєні в душі, очиститься від гріховних думок. В перші дні січня різдвяний піст відрізняється особливою суворістю, а 6 січня на Святвечір до появи першої зірки на небесному схилі, слід відмовитися від прийому їжі.

Очищені і просвітлені після утримання, Християни в січні 2021 року відзначать три великих свята:

 • 7 січня — Різдво Христове. Свято відноситься до неперехідним, у 2021 році він випадає на четвер. Головне зимове свято християн відкриває святочні дні, які триватимуть до Водохреща.
 • 14 січня — Обрізання Господнє. Православна церква урочисто відзначає свято, приурочене пам’яті того, що Богонемовля був обрізаний і при цьому йому було наречене ім’я Ісус (Спаситель). В цей же день прийнято вшановувати пам’ять святкуванням і торжеством святителя Василя Великого — церковного письменника і богослова.
 • 19 січня — Хрещення Господнє. Святкова дата присвячена євангельського події — як в річці Йордан пророк Іоанн Предтеча хрестив Ісуса Христа. У 2021 році Святе Богоявлення випадає на робочий день — вівторок.

Лютий

Стрітення – один з найбільш значущих дванадесятих празників у році відзначається 15 лютого. Він непереходящий і щорічно припадає на 40-й день після Різдва Христового. Віруючі в цей день святкують зустріч з Богом. На Русі це свято було особливо любимо ще й тому, що зазвичай до цього часу відступали сильні морози. Прислів’я народна говорить так: «Стрітення зима з літом зустрілися». Тому останні перші морози і відлиги називали сретенскими.

З древнецерковного мови «сърѣтение» перекладається як «зустріч».

Березень

Другий тиждень березня в календарі 2021 року (з 8 по 14 березня) починається з Масляної. Церковна назва свята — Сирна седмиця. Останній день цього періоду — Прощена неділя (14 березня). За традиціями в цей день прийнято просити вибачення у своїх близьких, щоб з чистою душею вступити в пост.

З 15 березня розпочинається Великий піст, мета якого — підготовка до святкування Великодня. На перший весняний місяць припадають перші дві седмиці (два тижні) Центрального поста, вони вважаються одними з найсуворіших.

Православный календарь на 2021 год

На березень 2021 року випадають дні пам’яті покійних:

 • 6 березня — перший батьківський день (Вселенська батьківська субота м’ясопусна);
 • 27 березня — батьківська субота 2-ї седмиці Великого посту.

У ці дні в храмах читають молитви про тих, що пішли в інший світ.

Квітень

Весь квітень 2021 року за церковним календарем, православні християни повинні провести в духовному і тілесному стриманості. Але, серед суворих днів Великого посту трапляються й свята:

 • 7 квітня — Благовіщення Пресвятої Богородиці;
 • 24 квітня — Лазарева Субота;
 • 25 квітня — Вербна неділя (Вхід Господній у Єрусалим).

На квітень випадають дні особливого поминання покійних:

 • 3 квітня — субота 3-ї седмиці Великого посту;
 • 10 квітня — субота 4-ї седмиці Великого посту.

Православный календарь на 2021 год

Травень

Першого травня закінчується найсуворіший Центральний пост в році і попереду православних очікує три важливі дня:

 • 2 травня — найважливіше християнське свято 2021 року — Пасха Христова;
 • 9 травня — день поминання покійних воїнів;
 • 11 травня — Радониця (перший після Великодня день поминання покійних).

Весь місяць християни святкують Великдень. У зв’язку з цим Церква дозволяє послаблення в пісні дні тижня (середа і п’ятниця).

Червень

Перший літній місяць 2021 року ознаменований такими датами:

 • 10 червня — Вознесіння Господнє. В цю дату святкують перехід від земного життя спасителя до його Небесного царювання на 40-й день після Великодня.Свято перехідною, але завжди припадає на четвер.
 • 19 червня — Троїцька батьківська субота. Напередодні великого свята християни згадують своїх близьких, які пішли в інший світ.
 • 20 червня — Церква святкує день Святої Трійці (П’ятидесятниця). За святом слід Троїцька седмиця (з 21 по 27 червня) — дні в церковному календарі без обмеження в їжі.
 • 30 червня починається Апостольський піст. Інша назва — Петрів піст, встановлений на згадку про святих апостолів Петра і Павла.

Православный календарь на 2021 год

Липень

До 11 липня триває Апостольський піст. Вінчає його свято Святих апостолів Петра і Павла — 12 липня. Крім того, в липні святкують наступні дати:

 • 7 липня — Різдво Іоанна Предтечі (Хрестителя). Збігається зі слов’янським святом Івана Купала.
 • 8 липня — День пам’яті святих Петра і Февронії. Свято увійшло в церковний календар з 2008 року. В Росії відзначають День сім’ї, любові і вірності, присвячений пам’яті святого князя Петра і його дружині Февронії.
 • 18 липня — Церква святкує набуття чесних мощей ієромонаха преподобного Сергія Радонезького.
 • 20 липня — Трійця.

Серпень

У серпні 2021 року за церковним календарем з 14 по 27 число християни повинні тримати Успенський піст. Починається він 14 серпня бурштиновим медовим спасом. На завершення тілесних і душевних обмежень 28 серпня Церква відзначає свято — Успіння Пресвятої Богородиці.

Ще одне торжество очікує віруючих в останній місяць літа — 19 серпня Церква відзначає Преображення Господнє або по-іншому Яблучний спас.

Дні пам’яті святих у серпні:

 • 2 серпня — християни згадують святого пророка Божого Іллю;
 • 9 серпня вшановують пам’ять великомученика Пантелеймона цілителя;
 • 10 серпня — день Смоленської ікони Божої матері.

Вересень

У вересні православні християни святкують наступні дати:

 • 11 вересня — Усікновення глави Іоанна Предтечі. Присвячений пам’яті смерті в муках Іоанна Хрестителя, якого за наказом тетрарха Галілеї Ірода відрубали голову.
 • 21 вересня — Різдво Пресвятої Богородиці. Відноситься до дванадесяті свята. Присвячений народженню Діви Марії в сім’ї праведних Іоакима і Анни.
 • 27 вересня — Воздвиження Хреста Господнього. Щорічно припадає на 27 вересня. Присвячений двом подіям: набуття Хреста Господнього в IV столітті в Єрусалимі і повернення його через 300 років з Персії.
 • 30 вересня — день святих Віри, Надії, Любові і матері їх Софії. В цей день віруючі згадують святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії, які постраждали за християнську віру. У храмах у цей день проходять молебні в їх честь. Віруючі в цей день просять у їх ікон допомоги і заступництва. Щирі молитви допомагають створити міцний шлюб і знайти сімейне щастя.

Жовтень

Непереходящий церковне свято Покров Пресвятої Богородиці у 2021 році припадає на 14 жовтня. З давніх часів в народі прийнято вважати, що в цей день зустрічаються дві пори року осінь і зима. Напередодні торжества християни раніше говорили — Який погода буде завтра на Покрову, такою буде і зима.

Листопад

У листопаді починається тривалий період обмеження і духовного очищення християн — Різдвяний піст. Щороку перший день посту припадає на 28 листопада. Триватиме він до Різдва Христового.

Православный календарь на 2021 год

Гаряче улюблений росіянами свято Новий рік випадає на дні Різдвяного посту. Служителі церкви поблажливо ставляться до поєднання цих двох подій.

“Різдвяний піст не такий суворий і складний, його називають рибним. Мирська традиція дотримання посту легше, ніж монастирська” — пояснюють представники церкви. Головне, за словами священнослужителів, не втрачати мир, спокій, розсудливість, поміркованість.

Грудень

Весь грудень церковного календаря 2021 року відзначений, як дні Різдвяного посту.

Також в цьому місяці три знаменні дати:

 • 4 грудня — введення у храм Пресвятої Богородиці;
 • 13 грудня — день пам’яті Апостола Андрія Первозванного, якому моляться про захист Вітчизни;
 • 19 грудня — день покровителя моряків і мандрівників Миколи Чудотворця, одного з найбільш шанованих святих у християн.

Сьогодні в століття суєти та інформаційних технологій служителі православної церкви закликають християн частіше заглядати в церковний календар. Адже дізнавшись який сьогодні або в найближчі дні очікується свято (подія) можна підготуватися до них молитовно або не порушити православних канонів.

Смотрите также

Гороскоп на 2021 рік для Тигра

Рік Бика обіцяє бути спокійним – на це вказує гороскоп на 2021 рік для Тигра. …