Домой / 2019 РІК ЖОВТОЇ СВИНІ / Правила вступу в ординатуру в 2019 році

Правила вступу в ординатуру в 2019 році

Ні для кого не секрет, що сфера медицини давно потребує серйозних реформ. В першу чергу, гостра необхідність змін потрібна з причини невисокої кваліфікації молодих лікарів, і рівнем сервісу в державних поліклініках і лікарнях.

Все частіше пацієнти стикаються з халатністю і хамством з боку медичного персоналу, і все рідше отримують якісну, своєчасну і ефективну допомогу.

У зв’язку з цими фактами, уряд прийняв рішення про низку реформ, які спрямовані на підвищення якості наданої допомоги. У першу чергу зміни торкнуться освіти майбутніх лікарів: кардинальним чином змінюються умови навчання на ординатурі.

Аж до 2016 року ординатурі передувало навчання на інтернатурі. Це дозволяло майбутньому медику поглиблено вивчити один напрямок і стати вузьким спеціалістом. На етапі ординатури відбувалося, по суті, підвищення вже отриманої кваліфікації.

Після скасування інтернатура, ординатура в 2019 році стане єдиним шансом для молодих лікарів отримати спеціалізацію. Варто розібратися, добре це чи погано для сфери медичного обслуговування в цілому, і для абітурієнтів-медиків зокрема.

Зміст:

  • На що спрямована реформа ординатури в 2019 році
  • Вступ на нову ординатуру
  • Мінуси нової системи
  • Відео-новину

На що спрямована реформа ординатури в 2019 році

За словами Міністерства охорони здоров’я, реформація навчання медиків спрямована на заповнення порожніх місць в амбулаторіях у сільській місцевості.

Не секрет, що в селах отримати якісну медичну допомогу практично неможливо, нерідко із-за відсутності лікаря та недостатньої кваліфікованості фельдшера чи медсестри.

Правила поступления в ординатуру в 2019 году

Щоб мотивувати молодих лікарів працювати в селах, а існуючих працівників – підвищувати кваліфікацію шляхом навчання на ординатурі, була розроблена балової система. Стаж роботи в селі приносить додаткову кількість балів, які враховуються на вступних іспитах в ординатуру.

Навчання в ординатурі буде платним, кількість бюджетних місць буде строго регулюватися і, знову ж таки, більшість їх буде заздалегідь розподілено між медиками з сільських амбулаторій та цільових лікарів. Цільовими називають тих майбутніх лікарів, які уклали договір з певною лікарнею щодо подальшої роботи саме в цьому закладі.

Після закінчення ординатури (1-2 роки для фахівців, і близько 5 років для лікарів-хірургів), лікар зобов’язаний отримати акредитацію. Після успішного проходження тестів, працівник отримує право займатися прийомом і лікуванням пацієнтів.

Підтверджувати акредитацію лікарям доведеться кожні 5 років – таким чином, Моз сподівається на підтримку високого рівня кваліфікації кожного медичного працівника. Аналогічну акредитацію деякий час тому отримали лікарі-стоматологи, а також фармацевти.

Вступ на нову ординатуру

Правила поступления в ординатуру в 2019 году

Отже, чим загрожує абітурієнтам оновлена ординатура? Вступити на неї стане зовсім непросто, особливо якщо у медика є мета зайняти бюджетне місце. Варто знати, що без проходження ординатури лікар може вести прийом тільки в якості педіатра або терапевта, за умови успішної здачі тестів на акредитацію.

Надходження на ординатуру в 2019 році складається з декількох основних етапів.

По-перше, медпрацівники і випускники спеціалізованих Вузів повинні будуть пройти тест, що складається з 60 завдань. Питання будуть стосуватися загальних медичних знань. На весь тест відводиться рівно годину, за який медикам потрібно дати як мінімум 70% правильних відповідей.

По-друге, до балів за пройдений тест будуть додаватись бали за стаж. Про них ми вже згадували вище: медичним працівникам сільської місцевості покладено більшу кількість балів, ніж за стаж роботи в містах.

Правила поступления в ординатуру в 2019 году

Таким чином, студенту-випускнику буде вигідніше відпрацювати кілька років після Вузу в сільській клініці, отримати більше балів, і тільки потім вступати в ординатуру. Додаткові бали можна отримати також за червоний диплом і Президентську стипендію. Покладені бали і за звичайні стипендії – тобто, студенти контрактної форми навчання (платній) додаткового бонусу не отримають.

Після підрахунку загальної кількості балів проводиться зарахування (або не зарахування) абітурієнта в ординатуру. Як видно, реформа дозволить збільшити кількість медпрацівників в глибинці, однак багатьох лікарів позбавить можливості стати вузькими фахівцями – адже далеко не всім по плечу оплачувати дороге навчання.

До статусу цільового доктора молодь ставиться скептично, називаючи майбутню відпрацювання за контрактом з медустановою без права зміни місця роботи рабством і кабалою.

Мінуси нової системи

Правила поступления в ординатуру в 2019 году

Крім перерахованих вище недоліків нової системи проходження ординатури, викладачі медінститутів та самі студенти виділяють ще кілька мінусів:

  • Через дорожнечу навчання багато ординатори будуть зосереджені не на отриманні досвіду і знань, а на підробітках. Тобто, за підсумками професіоналізм лікарів істотно не зросте.
  • Раніше багато чого буде залежати від провідних ординатуру лікарів – кураторів. За словами студентів, деякі лікарі відповідально ставляться до задачі і охоче передають досвід, тоді як інші просто перекладають на ординаторів паперову роботу. Реформа не передбачає контроль методик викладання.
  • Додаткові бали, необхідні для вступу на ординатуру, не зараховуються «платним» студентам, і не даються за наукові роботи. Хоча публікації, на думку викладачів, часто набагато краще відображають рівень знань студента, ніж наявність стипендії.

Вже зараз спостерігається відсіювання випускників на етапі надходження на ординатуру. Те, як позначиться реформування на реальний стан медицини в країні – покаже час.

Відео-новину

Смотрите также

Переваги комп’ютеризованих швейних машин

Сучасні технології щільно увійшли у всі сфери нашого життя, повністю змінивши наш погляд на звичні …