Домой / 2018 РІК ЖОВТОЇ СОБАКИ / Новини / Посадка кабачків у 2018 році

Посадка кабачків у 2018 році

Кабачки – невибаглива культура, активно вирощується багатьма городниками. Незважаючи на невибагливість, скоростиглість і рясне плодоношення цього овоча, було помічено, що найвищі врожаї виходять в тих випадках, коли насіння висаджуються з урахуванням місячного календаря. Оскільки він щороку змінюється, посадка кабачків в 2018 році буде трохи відрізнятися за строками від попередніх років. При цьому дні сівби насіння на розсаду, в теплицю або в грунт необхідно вибирати з рекомендованих дат з урахуванням кліматичної зони та погодних умов. Найбільш актуально дотримання місячного календаря при вирощуванні великих обсягів кабачків. Але і на звичайному присадибній ділянці його рекомендації дозволять отримати багатий врожай за короткий час.

Місячний календар: користь і застосування

Вплив Місяця на що відбуваються в природі процеси відомі давно. Однак характер і сила її впливу можуть бути дуже різними, так як залежать від фаз і розташування нічного світила відносно Сонця, Землі та інших планет. Протягом місячного місяця, тривалість якого становить 28 діб, Місяць встигає пройти всі знаки Зодіаку, перебуваючи у кожному по кілька днів. Їх вплив на ріст і розвиток рослин, а також проведення конкретних видів агротехнічних робіт може бути сприятливим або несприятливим.

Посадка кабачков в 2018 году

Також змінюється вплив Місяця на рослини у залежності від фази, що обумовлено впливом її енергії на циркуляцію рідини і поживних речовин в клітинах і міжклітинному просторі:

  • у молодика рослини погано ростуть, оскільки енергія спрямовується вниз – в кореневу систему;
  • на зростаючому Місяці поживні речовини спрямовуються вгору, активізується фотосинтез – ці дні добре підходять для посадки;
  • у повню енергія наповнює плоди, квіти, пагони;
  • на убуваючому Місяці все знову йде в корені.

Проходження Місяцем знаків стихії Води і Землі сприятливо для будь-яких агротехнічних робіт, тоді як більшість знаків Вогню і Повітря не підходять для посадки кабачків і багатьох інших городніх культур. Найбільш підходящою для цього є зростаюча Місяць, а у всі інші фази такі роботи краще не проводити. На убуваючу Місяць і в повний місяць слід виконувати прищипування пагонів витких сортів кабачків, прополювання та інші роботи по видаленню того, що не повинно рости.

Розмноження рослин проводять при перебуванні Місяця в жіночих знаках – Раку, Рибах, Терезах, Скорпіоні, Діві, Козерозі, Тільце. Для кабачків найсприятливішим є сузір’я Рака. У чоловічих знаках – Близнюках, Львові, Водолії – Місяць перешкоджає росту рослин, що робить неефективним їх розмноження.

Підготовку грунту перед посадкою кабачків і подальшу підгодівлю слід виконувати з урахуванням фази Місяця:

  • на зростаючу – вносять неорганічні добрива;
  • на убуваючу – органіку.

Дотримуючи всі зазначені особливості руху Місяця, можна значно підвищити врожайність кабачків і запобігти появі хвороб. А якщо помилитися з вибором дати, то посаджені насіння можуть погано зійти або дати мало плодів. Оскільки самостійно розібратися у всьому різноманітті наведених рекомендацій дуже складно, посадку кабачків в 2018 році краще виконувати, керуючись відповідним місячним календарем.

Календар посадки кабачків у 2018 році

Найпершими за термінами посадки висаджуються кабачки на розсаду, потім – у теплицю і в останню чергу – в грунт. Використовуючи по черзі всі зазначені способи, можна з весни до осені забезпечити себе свіжими кабачками молочної стиглості – саме такі плоди вважаються найсмачнішими. Щоб вони не переростали, знімати врожай треба кожні 3-4 дні, а сіяти – з інтервалом в 1-2 тижні.

Посадка кабачков в 2018 году

Посадка кабачків на розсаду в 2018 році

Починають посадки з вирощування розсади в кінці зими – початку весни. При виконанні всіх необхідних робіт рекомендується дотримуватися наведений нижче місячний календар посадки кабачків на розсаду в 2018 році:

лютийберезеньквітеньтравень
Дати висаджування насіння на розсаду4-8, 18, 236-7, 20-24, 30-314-6, 8-11, 19-235-9, 10-12, 21-24

Календар починається з лютого, але при виборі дати необхідно враховувати, куди буде висаджуватися розсада. Якщо в теплицю, то застосовуються більш ранні терміни, а якщо відразу в грунт, то не раніше першої–другої декади квітня до кінця травня.

Також час посіву насіння слід вибирати в залежності від бажаних термінів дозрівання кабачків. Ранній урожай можна зібрати, якщо здійснити посадку в квітні і використовувати ранні сорти. Якщо необхідно отримати кабачки для тривалого зберігання, слід висівати пізні сорти в останній декаді травня.

Коли садити кабачки в 2018 році в теплицю і грунт

При посадці насіння кабачків відразу в грунт потрібно вибирати терміни посадки, орієнтуючись не тільки на місячний календар, але і на кліматичні умови місцевості, і на прогноз погоди в 2018 році. А при висаджуванні розсади необхідно враховувати ще й температуру навколишнього середовища в день проведення робіт.

Посадка кабачков в 2018 году

Щоб правильно визначити дату, коли в 2018 році можна садити кабачки в теплицю або у відкритий грунт, потрібно спочатку вибрати відповідний день в залежності від впливу Місяця. Сприятливими в зазначеному році будуть такі дати:

травеньчервеньлипень
Дати висаджування в грунт (під плівку або відкрито в залежності від сезону)5-9, 10-12, 21-243-72-4, 31

Важливо! Для забезпечення оптимальних умов росту та розвитку розсади кабачків рекомендується висаджувати її на постійне місце, коли температура повітря вдень не опускається нижче 23 °C, вночі – нижче 18 °C. Але насіння, посаджені в ґрунт, добре проростає при температурі грунту 12 °C – 15 °C. Тому при виборі дня посадки слід керуватися одночасно місячним календарем і прогнозом погоди.

Оскільки розсада кабачка не повинна знаходитися під тимчасовою тарі довше 30 днів, потрібно визначатися з її посадкою заздалегідь, враховуючи наведені вище рекомендації.

Підготовка грунту і висаджування насіння

Для вирощування розсади кабачків ідеально підходять піщані і супіщані грунти з достатнім торф’яним дренажем і органічної підгодівлею. Висівати насіння необхідно заздалегідь підготовлений грунт. Його можна скласти самостійно, змішавши городній грунт з необхідними добавками:

  • у легкі грунти вводять перегній і перепревшую дернину в співвідношенні 2:2:1, а також трохи деревної золи;
  • до важких грунтах, крім зазначених компонентів, додають по 1 частини піску і торфу.

Можна використовувати готові універсальні ґрунтосуміші і торф’яні стаканчики. Тоді посадка кабачків на розсаду буде максимально простою та ефективною.

Насіння кабачків висаджують по 2 штуки, не припускаючи подальшого пікірування, оскільки сходи виходять дуже крихкими і не виносять найменшого травмування.

Посадка кабачков в 2018 году

Якщо потрібно прибрати зайві паростки, їх підрізають невеликими ножицями біля самої землі. Висмикувати сходи не можна, щоб не нашкодити сусіднього рослині.

Насіння вдавлюють ребром вглиб ретельно зволоженою грунтосуміші на 3 див. Стаканчики накриваються плівкою і до появи паростків поміщаються в тепле темне приміщення. Приблизно через 1 тиждень, коли здадуться петельки кабачків, їх переносять на освітлене місце і знімають плівку. Важливо дуже уважно стежити за процесом проростання, щоб вчасно забезпечити розсаду сонячним світлом.

Посадка на постійне місце

Пересаджують кабачки в гарну погоду, коли температурний режим досягне зазначених вище оптимальних показників. Якщо строки висаджування розсади підтискають, а повітря ще недостатньо прогрівся, краще пересадити її під плівку або в теплицю, але обов’язково на постійне місце. Ділянка під посадку кабачків повинен відповідати вимогам цієї культури, тільки тоді врожай буде максимальним.

Вибір ділянки

Кабачки люблять хорошу освітленість і південну сторону. У затіненні вони погано розвиваються, мало цвітуть і погано плодоносять. Місце не повинно бути занадто вологим, оскільки навіть велика кількість підземних вод може призвести до швидкого загнивання кореневої системи.

Також слід дотримуватися сівозміни – краще всього проводити посадку кабачків в 2018 році на тій ділянці, де у 2017 році були картопляні, морквяні, бурякові або цибульні грядки. Не можна садити кабачки після баштани, оскільки їм потрібні однакові корисні речовини.

Підготовка грунту

Для кабачків потрібно нещільна родючий грунт – чорнозем або легкий суглинок. Виключаються кислі, глинисті або мокрі торф’яні грунти. З осені ділянку перекопують з одночасним внесенням компосту (10 л на 1 м2), суперфосфатных і калійних добрив (по відповідним нормам).

Навесні розпушують землю безпосередньо перед посадкою кабачків, додаючи селітру (по 20 г на 1 м2). Якщо грунт глинистий, при весняній обробці потрібно «розбавити» її піском і торфом. Піщаний грунт присмачують глиною, доводячи до потрібного стану.

Правила посадки

Кабачки висаджують з проміжком в 65-70 см рядами, між якими дотримують відстань приблизно 1 м. Роботи проводять в залежності від використовуваного способу:

  • насіння заглиблюють на 6 см по 3 штуки в лунку, а після появи паростків слабкі зрізають ножицями;
  • розсаду переносять прямо в торф’яних стаканчиках, що повністю виключать пошкодження кореневої системи.

Посадка кабачков в 2018 году

Важливо! Незалежно від застосовуваної методики усі заходи обов’язково виконуються з дотриманням дат місячного календаря посадки кабачків в 2018 році.

Поверхня мульчують, використовуючи торф’яну суміш або дрібну солому, щоб запобігти появі кірки. З кабачків можна посіяти кріп, який збагатить грунт необхідними мікроелементами.

Подальший догляд полягає в достатньому поливі (тільки під корінь, не допускаючи пересихання грунту), необхідної підгодівлі, своєчасному підгортанні та видаленні бур’янів. Дозрілі плоди потрібно відразу збирати, інакше нові не будуть рости.

Дотримуючись дат місячного календаря, дотримуючись правила посадки і якісно доглядаючи за розсадою, можна отримати дійсно високі врожаї кабачків. Оскільки рекомендації досить прості, а сама культура невибаглива у догляді, досягти цього буде зовсім нескладно навіть недосвідченому городникові.

Відео: як отримати багато кабачків з одного куща

Смотрите также

Ціни на поліси ОСАЦВ значно зростуть з 1 вересня 2019 року

Вартість полісів ОСАЦВ істотно зміниться з 1 вересня 2019 року. Мінфін Росії запропонував Центробанку внести …