Домой / 2018 РІК ЖОВТОЇ СОБАКИ / Календар / Погода в Москві і всієї Росії в лютому 2018 року

Погода в Москві і всієї Росії в лютому 2018 року

Зовсім недавно жителі Росії насолоджувалися теплими літніми променями сонечка. Звичайно, літо 2017 року було непередбачуваним, але погожі дні все-таки порадували росіян.

Вже не за горами зима, а це значить, що настав час ознайомитися з погодними умовами, які очікують нас у цю пору року.

Фахівці Гідрометцентру вже склали попередній прогноз, і з нього можна зробити висновок, що погода лютому 2018 року буде відрізнятися суворістю і низькими температурами. Але російської людини не налякати лютими морозами і ми готові зустріти зиму у всеозброєнні.

Загальний прогноз погоди на лютий для Росії

В силу того, що Російська Федерація — це велика держава, на його території простежуються різні кліматичні зони. Якщо на Півдні Росії зима не відрізняється сильними морозами і частими снігопадами, то в північній частині нашої батьківщини морози лютують ще довго після закінчення лютого. Давайте ознайомимося з погодними умовами, які прогнозують синоптики для кожного окремого регіону Росії.

У Центральній частині держави температура повітря вдень не опускатиметься нижче -12°С Уночі, звичайно, мороз дещо посилиться — до -16°С. Ближче до середини місяця лютий покаже жителям центральних регіонів всю свою міць і на вулиці встановиться холодна погода.

Вдень позначка термометра опуститься до -18°С, у нічний же час градусник покаже цілих -20°С. Не рідкістю в цих областях стануть і снігопади. Великий лапатий сніг вкриє міста і села. Протримається така погода до кінця лютого і навіть торкнеться березень.

Погода в Москве и всей России в феврале 2018 года

На Уралі лютневі заморозки будуть відчуватися особливо гостро. Вдень термометр покаже -13-15°С, а от вночі його позначка опуститься до -22°С. Рясні снігопади і сильний вітер змусять уральців кутатися в теплі одягу і пити гарячого чаю.

Про сибірських морозах знає кожен житель Росії і не тільки. У лютому, згідно з даними Гідрометцентру, середня температура повітря в денний час складе -18-25°. У нічний час відмітка на градусника не рідко буде опускатися до -30°С.

Але не варто переживати за сибіряків, вони звикли до подібних явищ і відмінно переносять навіть самі сильні заморозки. Що стосується опадів, то в Сибіру лютий не радує частими снігопадами — він вважається сухим місяцем.

Прогноз погоди на лютий для Москви і Московської області

Погода в Москве и всей России в феврале 2018 года

Кожен житель столиці та прилеглих міст відчує на собі всю суворість останнього місяця зими 2018 року. Хуртовини, заметілі, сильні снігопади, ожеледь на дорогах, заморозки та інші явища характерні для цього місяця, очікуються в Москві і Московській області. Лише в останніх числах лютого можна буде спостерігати невелике потепління, яке стане передвісником весни.

У першій декаді лютого в столиці температура повітря не досягне критичної позначки, і зупиниться в районі -6°С — 10°С вдень, і -11°С — 13°С вночі. Сніг і сильний вітер стануть частими супутниками росіян, тому синоптики радять запастися шубами, дублянками та іншими речами по сезону.

Ближче до середини місяця погодні умови дещо погіршаться. У Москву прийдуть холоди, бурани і заметілі. Але вже до кінця лютого зима почне поступово відступати, і температурний режим порадує москвичів невеликим потеплінням. Температура повітря вдень стане дорівнює -2-4 градуси за Цельсієм, а вночі термометри показуватимуть-6-9 градусів за Цельсієм.

Прогноз погоди на лютий для Санкт-Петербурга

Погода в Москве и всей России в феврале 2018 года

У перших числах лютого в Північну столицю несподівано прийде тепло. Відзначимо, що подібне явище можна вважати справжнім сюрпризом, адже для Санкт-Петербурга притаманні заморозки і снігопади в останньому місяці зими. Вдень температура повітря складе -4-5 градусів за Цельсієм, хоча вже ближче до ночі позначка термометра опуститься до -11-13 градусів за Цельсієм.

У другій декаді, як і годиться, в місто увірвуться заморозки. Щодня на своїх вуличних термометрах, жителі Пітера будуть спостерігати низькі температури: повітря -9°-12°С, вночі -13°С-18°С.

В іншому в цьому році лютий навряд чи можна віднести до рекордсменів по частині холодів. Усього на кілька днів у Санкт-Петербурзі помітно похолодає, але вже в останніх числах лютого встановиться снігова погожа погода з середньою температурою повітря -6°С.

Прикмети лютого

Погода в Москве и всей России в феврале 2018 года

Протягом довгих років люди прислухалися не тільки до розрахунками вчених-синоптиків, але і вчилися розпізнавати знаки, які подає природа. На підставі цих знаків було складено десятки візьме про зиму і про лютому зокрема.

Якщо ви відрізняєтеся спостережливістю, то вам не важко помітити сигнали, які виходять від тварин, рослин, птахів і природних явищ. Прислухавшись до них, можна самостійно складати прогнози погоди на той чи інший місяць, причому, ці розрахунки, не рідко виявляються правдивими.

  • Домашня кішка намагається залізти під ковдру і постійно ховає ніс — чекайте заморозків. Якщо ж розляжеться на всю свою довжину — прийде відлига.
  • Грудень був погожим, значить, лютий виявиться морозним.
  • Навколо Сонця помітний коло з синюватим відливом — скоро прийдуть міцні холоду.
  • На дубах повно жолудів, а горобина всіяна плодами — зима виявиться морозною.
  • Домашня собака валяється в снігу, значить, наближається заметіль.
  • Горобці забиваються в будь-яку щілину — варто чекати близьких заморозків.
  • Багато снігу у лютому свідчить про дощову весну.
  • Різка лютнева відлига — чекайте граду.

Відео

Стаття написана спеціально для сайту “2018 рік Собаки”: http://god-2018s.com

data-ad-format=”rectangle”>

Смотрите также

Погода в Москві і всієї Росії в квітні 2018 року

Прогноз погоди квітні 2018 року цікавить багатьох жителів Росії. Одні поспішають зайнятися садом і городом, …