Домой / 2018 РІК ЖОВТОЇ СОБАКИ / Новини / Підготовка до опалювального сезону 2017-2018 року

Підготовка до опалювального сезону 2017-2018 року

Росія є однією з найбільш складних кліматичних країн. Багато регіонів країни щорічно переживають тривалу морозну зиму. Саме тому з радянських часів особлива увага приділялася підготовчих робіт. Підготовка до опалювального сезону 2017-2018 об’єктів теплопостачання розпочалася вже весною цього року. Від її ефективності буде залежати те, коли і в якому обсязі восени міста Росії отримають тепло.

Підготовчі заходи

Складно переоцінити роль підготовки об’єктів енергопостачання до зими, враховуючи, що більшість будинків, шкіл, лікарень і будинків інших соціальних органів країни опалюються від системи централізованого теплопостачання. Те ж саме стосується і промислових підприємств. Для контролювання процесу підготовки до опалювального сезону було сформовано департамент паливно-енергетичного господарства. Саме він встановлює програму підготовчих заходів, від яких залежить опалювальний сезон 2017-2018 в Москві і регіонах країни.

Чим більше суб’єкт (місто, населений пункт) тим більш масштабні роботи необхідні для його підготовки до осінньо-зимового періоду. Це обумовлюється загальною кількістю будинків і будов.

Існуюча програма підготовки населених пунктів до опалювального сезону включає в себе чітко визначену послідовність заходів, яку наказано виконувати виконавчим органам влади.

Подготовка к отопительному сезону 2017-2018 года

Головними пунктами цієї програми є:

 • Формування в межах відповідних виконавчих державних органів комісій по підготовці до опалювального сезону. Головним завданням таких комісій є спостереження за термінами та обсягами виконання всіх підготовчих заходів;
 • Формування графіка майбутніх робіт, включаючи процедури контрольного запуску опалювальних систем. Такі запуски дозволяють виявити всі існуючі проблеми в системах теплопостачання, ідентифікувати аварійні ділянки;
 • На підставі результатів контрольних запусків, формується загальна кошторис, що включає в себе витрати на всі майбутні роботи.

Іншими словами, підготовка до опалювального періоду 2017-2018 складається за перевірки існуючих систем і магістралей теплопостачання, з метою виявлення аварійних ділянок. Проведення своєчасних ремонтних робіт і заміна застарілого обладнання гарантує стабільну подачу тепла в осінньо-зимовий період у всі будинки і будівлі соціальної інфраструктури.

Початок робіт

Російська Федерація включає в себе безліч суб’єктів, розташованих у різних кліматичних умовах. В залежності від конкретного регіону опалювальний період 2017-2018 року буде запущений в різний час. Крім того, фахівці беруть до уваги сезонні особливості, так як погодні умови навіть в одному регіоні можуть сильно змінюватися з року в рік.

Подготовка к отопительному сезону 2017-2018 года

Те ж саме стосується і підготовчих робіт, так як терміни їх перебувають у прямій залежності від запуску опалювальних систем. Тим не менш, законодавчо встановлені певні часові рамки, в які всі роботи повинні укладатися:

 • 10 березня. До цього терміну повинні бути розпочаті тестові роботи з гідравлічним випробуванням теплообмінних систем;
 • 12 березня. На цю дату призначено початок випробувань теплових магістралей і опалювальних станцій;
 • 25 травня. До цієї дати мають бути закінчені всі ремонтні та інші підготовчі роботи;
 • 15 жовтня. Останній день, коли допускається почати опалення будинків та будівель соціальної інфраструктури. У виняткових випадках для окремих приміщень цей строк може бути продовжено на два тижні.

Тим не менш, опалювальний сезон може бути відкритий раніше встановленого термін, в тому випадку, якщо цього вимагають погодні умови. Законодавчо встановлено наступне правило: якщо середньодобова температура протягом 5 днів тримається на рівні +8 градусів за Цельсієм і нижче, то опалення повинно бути запущено негайно, незалежно від дати. Дана міра обумовлена не тільки питанням забезпечення комфортної температури в житлах і інших приміщеннях, але і матеріально-технічної потребою. Якщо не запровадити системи теплопостачання в дію при такій температурі, то можливе їх пошкодження в подальшому під впливом холодів, що тягне за собою значні фінансові витрати.

Проте граничний термін запуску роботи теплових магістралей залишається незмінним — це 15 жовтня 2017 року. Опалювальний сезон триватиме до весни 2018 року. Конкретна дата відключення опалення також залежить від погодних умов. Планові роботи по відключенню опалювальних систем почнуться в квітні і можуть тривати весь місяць.

Подготовка к отопительному сезону 2017-2018 года

План заходів підготовки до опалювального сезону 2017-2018 року

У кожному місті виробляють свій індивідуальний план заходів. Для прикладу наведемо конкретний план, здійснюваний у цьому році в місті Єкатеринбурзі:

 • Гідравлічне випробування тепломереж з допомогою пробного тиску;
 • Установка і заміна арматури на тих ділянках, де це необхідно;
 • Відновлення теплової ізоляції труб;
 • Повірка манометрів та іншої контролюючої апаратури.

Аналогічні роботи проводять і в інших містах для підготовки до холодів.

Смотрите также

Ціни на поліси ОСАЦВ значно зростуть з 1 вересня 2019 року

Вартість полісів ОСАЦВ істотно зміниться з 1 вересня 2019 року. Мінфін Росії запропонував Центробанку внести …