Домой / Фільми 2017 / Песах (Пасха) у 2017 році

Песах (Пасха) у 2017 році

Багато людей задаються питанням, якого числа в 2017 році святкують Песах, адже ця подія неможливо пропустити жодному віруючому. На 11 квітня припадає святкування єврейської Пасхи. Можна сказати кілька слів про історію цього дня, для того щоб зрозуміти, наскільки він значущий для єврейського народу.

Песах (Пасха) – це свято у євреїв, що означає звільнення Божого народу з рабства. Під час Песаха люди збираються за святковим столом. Проводиться традиційне великодньо святкування. Віруючі в цей день згадують пам’ятні для людей події, що відбуваються, говорять про проблеми, з якими стикалися євреї, як було нелегко виживати в той період. Це свято – час пам’яті все, що відбувалося в минулому. Кожен повинен зазначити Песах, незалежно від його фінансового стану, людина зобов’язана шанувати минуле. Дата проведення цього дивного свята щороку різна. Святкування починається з 14 дня нісана і триває тиждень.

Праздничный стол

Якого числа в 2017 році Песах?

Питання про те, коли єврейська пасха в 2017 році відзначається, якого числа святкується це подія, цікавить людей за кілька місяців. Віруючі повинні заздалегідь знати точну дату, щоб підготуватися до Песаху грунтовно, з гідністю зустріти цей день, зробити все в найкращому вигляді, в 2017 році ця подія припадає на 11 квітня.

Песах пов’язаний безпосередньо з випробуваннями, які випали Божому народові. Мойсей під керівництвом Бога вивів євреїв з полону. Бог перед тим, як провести останню, 10 кару, оповістив народ про те, що потрібно заколоти ягнят, а їхньою кров’ю позначити вхідні двері. І в ніч на 14 нісана Всевишній пройшов повз будинків з позначками (їх минула загибель первістків). Після цієї події Мойсей зміг вивести народ з рабського полону.

Що ж означає саме слово «Песах» з чим пов’язана ця назва? В перекладі з івриту означає «пройти мимо». Люди отримали довгоочікувану, справжню свободу, саме з цією подією і пов’язане святкування цього знаменного дня.

Є кілька особливостей проведення Песаха. Наприклад, можна вживати тільки прісний хліб, потрібно відмовити від пива, макаронів, квасу, тих продуктів, які пройшли процес бродіння. За цілий тиждень починається активна підготовка до цього дня. У будинку проводиться генеральне прибирання, люди позбавляються від наявності всього квасного. Перший і останній день святкування Песаха є вихідними (інші робітниками).

Еврейская Пасха

Трапеза

Кульмінаційним моментом вважається вечірня трапеза або «седер», що означає «порядок». Спочатку вся сім’я приходить безпосередньо з синагоги, а в той час, як останній сонячний промінь ховається, люди приступають до святкування. Віруючі читають молитви, співають псалми. Крім того в цей день у євреїв прийнято запрошувати за стіл всіх нужденних людей, їх годують, проявляють справжню турботу і увагу.

Стіл прикрашають найкращою, гідною посудом. Спочатку її мають окропом, для того щоб знищити всі сліди квасного. На стіл ставляться:

 • свічки;
 • вино;
 • миски (солонувата вода) – це символ сліз жінок, первістків яких убили.
 • Є особливе блюдо кеар, воно використовується, насамперед, для того щоб розкласти всілякі наїдки. Символічне значення деяких страв: карпас – свіжий весняний овоч; зроа – смажена баранина; зварене яйце. П’ять етапів, які необхідно виконати:

 • спробувати мацу;
 • насолодитися вином;
 • прочитати Агаду;
 • читати псалми.
 • Діти можуть із задоволенням замість вина пити сік, створений з стиглого, соковитого винограду, беручи участь у цьому святі.

  Песах

  Песах в 2017 році

  Важливо знати, що в перший день святкування (в 2017 році – це одинадцяте квітня) не можна виконувати які-небудь важкі роботи, це повинен бути справжній вихідний, звільнення від усіх без винятку турбот. В наступні дні вже можна робити легкі, не потребують напруги справи. Останній день Песаха безпосередньо пов’язаний з моментом, коли євреї дивом перейшли Червоне море. Саме в цей день проходить спеціальне захід, присвячений «поділу морських вод».

  Таким чином, можна підбити невеликий підсумок: єврейське свято — Песах і християнська Пасха – це два абсолютно різних заходу, вони пов’язані, в першу чергу, з різними подіями: Песах – із звільненням з полону Божого народу; Великдень з дивом (Воскресіння Ісуса Христа). Але обидва дні є значущими для віруючих. Цей день не забудеться, традиція відзначати його переходить з покоління в покоління і не перерветься.

  Святкується Песах на державному рівні, тому люди офіційно відпочивають цілих два дні єврейської Пасхи (перший і заключний день). Довгоочікуване свято Песах наголошується в 2017 році навесні, в квітні (11 числа). Цей день стане для євреїв знаменною подією, до якого кожна людина готується серйозно. Навіть ті люди, які мають невеликий достаток, роблять все можливе, щоб цей день зустріти гідно, приготувати все необхідне для проведення свята. Вони завчасно турбуються про наявність найкрасивішою посуду. Дістають краще, для того щоб показати, що вони не забули допомогу і участь Бога в порятунку народу.

  Смотрите также

  Твін Пікс – серіал 2017 року

  У 2017 року вийде продовження серіалу «Твін Пікс». Мабуть, всім тим людям, яким до болю …