Домой / Навчання 2017 / ОГЕ в 2017 році: скільки предметів здавати

ОГЕ в 2017 році: скільки предметів здавати

З 2002 року випускники 9-го класу складають обов’язкові іспити. Цю систему атестації називають некомпетентною, але, незважаючи на цей факт, про скасування поки мови не йде. Для поліпшення системи оцінювання в ОГЕ 2017 передбачені зміни.

Особливості проведення ОГЕ у 2017 році

Процедура проведення іспитів залишається колишньою. До 2014 року учні здавали 4 обов’язкових предмета, але потім число зменшили до 2-х. Це нововведення негативно позначилося на загальному рівні підготовки школярів, так як більша частина учнів відмовилася здавати іспити з додаткових предметів, бажаючих було близько 10%, тому в Міносвіти знову було вирішено збільшувати число іспитів. Із-за малої кількості зданих дисциплін виник суттєвий дефіцит знань у учнів в певних галузях.

У 2015 році всі дев’ятикласники мали здати тільки 2 обов’язкових предмета і за бажанням могли здати іспити ще з двох дисциплін. Але вже в цьому році вступлять в силу зміни, тепер школярі здаватимуть 4 іспиту – 2 обов’язкових та 2 вибраних довільно.

Зміни проведення ОГЕ у 2017 році

Випускникам 2017 року доведеться ще складніше. Учні будуть вибирати вже не два, а три додаткових предмета. Обов’язковими предметами для ОГЕ 2017 року, як і раніше, залишаються російська мова та математика.

Додаткові дисципліни школярі обирають самостійно із запропонованих.

На ОГЕ 2017 учні будуть вибирати дисципліни 2 з наступних:

 • Географія.
 • Біологія.
 • Література.
 • Фізика.
 • Хімія.
 • Іноземна мова – англійська, німецька, французька, іспанська.
 • Історія.
 • Суспільствознавство.
 • Інформатика.
 • На офіційному сайті ОГЕ 2017 підтверджені внесені зміни. Більш того, в планах Міносвіти і далі збільшувати число іспитів для школярів. Так, випускникам 2017 і 2018 року належить пройти атестацію з п’яти дисциплін, а випускникам 2020-го – з шести предметів. У планах Міністерства освіти додавати по 1 предмету кожні 2 роки. За словами експертів, ця система оцінювання дозволить істотно підвищити рівень знань в учнів і допоможе підняти освіту на новий рівень.

  У 2016 році на середній бал атестата вплинуть тільки оцінки за іспити з російської мови та математики. Не матимуть впливу і незадовільні оцінки. Однак у наступному році при розрахунку середнього балу оцінки за два додаткових іспиту також будуть враховуватися, а ось третій все ще не буде чинити впливу на атестат. Тобто, відповідаючи на питання, скільки предметів здавати в ОГЕ в 2017 році, можна чітко сказати, що предметів буде 5, але один з них ніякої дії на середню оцінку не надає. Тільки при наявності позитивних оцінок за обов’язкові предмети учень зможе отримати атестат про закінчення 9 класів.

  Ще одна зміна – з 2016 року з’явилася можливість перенесення дати або місця проведення іспитів при виникненні надзвичайних ситуацій – природних або техногенних катастроф.

  Розклад ОГЕ на поточний рік

  Чиновниками вже складено розклад проведення іспитів у поточному році. Почнуться вони 26 травня, першим іспитом стане іноземна мова. 31 травня відбудеться атестація з математики, після неї здаються російська мова, хімія, географія, суспільствознавство. Завершувати іспити будуть біологія, фізика, історія та географія, які проведуть 9 червня.

  Перескладання ОГЕ у 2017 році

  У наступному році при розрахунку середнього бала вже будуть враховані оцінки з 4 дисциплін. Що стосується перездач, то ця можливість у випускників все ще є, але у випадку отримання незадовільної оцінки школяр може перездати тільки 2 предмета. Це стосується і обов’язкових предметів, вибраних довільно. Якщо ж учень отримує оцінку «незадовільно» з трьох або чотирьох дисциплін, він також зможе скласти іспити ще раз, але перескладання буде можлива тільки з 1 вересня 2017 року, тобто учень буде залишений на повторний курс.

  Ставлення до проведення ОГЕ з математики, російської мови та інших предметів тепер буде більш відповідальним. Оцінювати роботу учнів належить не регіональним органам, а незалежним державним комісіям. Це дозволить зробити підрахунок результатів більш справедливим, система абсолютно прозора і незалежна. Члени комісії не знають, чию роботу вони перевіряють, тому можливість впливу на працівників виключена.

  Смотрите также

  Куди недорого поїхати на Новий рік 2017

  З настанням грудня сімейні пари, закохані і галасливі компанії друзів задаються одним питанням, куди недорого …