Домой / Новини 2017 року / Медведєв про пенсії у 2017 році

Медведєв про пенсії у 2017 році

Ні для кого не секрет, що економічна ситуація в країні залишається досить важкою. Віддзеркаленням кризи стає складне становище в соціальній сфері, і в першу чергу – у пенсійному забезпеченні. Прем’єр-міністр РФ Дмитро Медведєв про пенсії в 2017 році говорив досить багато. У цій статті ми зібрали для вас найбільш актуальну інформацію про те, що буде з пенсійною системою в 2017 році.

Збільшення пенсій – чи буде?

Пенсійні виплати – досить складна видаткова частина бюджету. Тому і питання про збільшення таких витрат розглядається тільки разом з поточними і прогнозованими економічними показниками. Складна і досить важка на сьогоднішній день ситуація, що склалася з дохідною частиною бюджету, вплинула і на рішення уряду про збільшення пенсії. На сьогоднішній день ніяких законодавчо закріплених рішень щодо системного збільшення пенсій не прийнято.

Літній виступ Д. Медведєва про пенсії 2017 було досить категоричним: в період передвиборчих перегонів» він чітко заявив, що всі обіцянки різних кандидатів про прийдешнє збільшення пенсій не більше ніж фікція.

«Хто б не був при владі, він не зможе збільшити зарплати в п’ять разів і пенсії збільшити в кілька разів, якщо він, звичайно, не хоче по світу пустити всю країну», – сказав Медведєв.

Вся справа в «діри» в бюджеті-2016: на збільшення пенсій і навіть на повноцінну індексацію немає коштів. Однак на наступний, 2017 рік, така можливість вже розглядається.

Дмитрий Медведев

Індексації пенсій 2016-2017

Інфляційні процеси відображаються на всіх – і в першу чергу на пенсіонерів, найбільш соціально незахищеної частини суспільства.

У лютому 2016 року була проведена перша і, як виявилося, єдина індексація пенсій. Очікувалося підвищення на рівень інфляції 2015 року – на 12,9%. Однак через брак коштів було прийнято рішення розбити процес перерахунку виплат на дві частини – в лютому пенсії були проіндексовані лише на 4%, решту ж мав «впасти» на вересень.

У вересні уряд під керівництвом Д. Медведєва змушене було прийняти складне рішення, не додала прем’єру популярності – індексацію було вирішено не робити зовсім. Пояснювалося це все тієї ж браком коштів і дефіцитом бюджету.

Однак в якості компенсації Медведєв пообіцяв провести разову виплату в початку 2017 року – сума, яку у вересні міністерству ще треба підрахувати, повинна була нівелювати втрати пенсіонерів. За словами прем’єра, краще, якщо це буде одноразова суттєва сума, на яку можна буде «купити», ніж «розмазані» по місяцях гроші, яких більшість взагалі не помітить.

Більш райдужно справи щодо майбутнього 2017 року. Прем’єр-міністр дав обіцянку провести в 2017 році індексацію пенсій з розрахунку інфляції 2016 року. Тобто пенсія-2017 буде збільшена на середній показник інфляції за поточний рік.

На виступі в Липецьку Д. Медведєв озвучив і закладені в бюджет суми на збільшення пенсій – 260 мільярдів рублів. Ці гроші цілком будуть витрачені на індексацію пенсій у відповідності з річною інфляцією за 2016 рік.

Одноразова виплата

В якості компенсації за незроблену індексацію Дмитро Медведєв запропонував провести одноразову виплату всім пенсіонерам на початку 2017 року. Сума виплати вже визначена – 5000 рублів. Відомий і термін – січень 2017 року.

Зазначена сума може бути виплачена двома шляхами. Перший – разом з основною щомісячною пенсійною виплатою за січень-2017. Другий окремою виплатою в певний день січня. Рішення про шляхи виплати будуть приймати місцеві муніципальні органи.

За словами прем’єра, на разову виплату в бюджеті 2017 року вже закладено 200 мільярдів рублів. Ця цифра не входить в загальну суму, призначену для індексацій. Тобто на одноразові виплати у бюджеті-2017 зарезервовано 200 млрд., а на індексацію – 260 млрд. руб.

Госдума

Пенсії скасують?

Найстрашніший слух, яких ходить серед пенсіонерів – можлива відміна посібників. Ні, ні про яке скасування пенсій мова не йде. Уряд гарантує виплату пенсійних посібників на колишніх умовах. Але що послужило основою для виникнення таких тривожних чуток?

Вся справа в індексації. Сліду політиці зниження впливу інфляційних процесів на соціальну сферу, уряд передбачає збільшення виплат на суму інфляції – сумарної за минулий рік. Однак таке збільшення торкнулося далеко не всіх – індексація в 4%, що відбулася в лютому 2016, збільшив пенсії тільки непрацюючих пенсіонерів. Тим, хто мав інший джерело доходу – у першу чергу заробітну плату – у індексації було відмовлено. Звідси і чутки про можливе скасування пенсій працюючим пенсіонерам. Повторимося: скасовується лише індексація, а не сама пенсія.

Смотрите также

Документальні фільми 2017-2018 року

Ласкаво просимо у світ документального кіно, історії якого засновані на реальних фактах, подіях і життя …