Домой / 2018 РІК ЖОВТОЇ СОБАКИ / Новини / Коли міняти літню гуму на зимову у 2018 році

Коли міняти літню гуму на зимову у 2018 році

Технічний регламент Митного союзу «Про безпеку колісних транспортних засобів», підписаному в 2015 році, чітко визначені терміни, коли міняти літню гуму на зимову. Яка б не була погода на вулиці, всі автомобілі в зимовий період повинні їздити тільки на відповідних сезону шинах.

Когда менять летнюю резину на зимнюю в 2018 году

Зміст

  • 1 Основні положення Регламенту
  • 2 Що робити водієві
  • 3 Штраф за несвоєчасну зміну гуми
  • 4 Використання всесезонної гуми
  • 5 Шипована гума

Основні положення Регламенту

Правилами експлуатації літньої і зимової гуми присвячений пункт 5.5 Додатка № 8 до Технічного регламенту.

Когда менять летнюю резину на зимнюю в 2018 году

Виходить, що до 1 грудня 2018 року по Закону всі автовласники повинні поставити на свої транспортні засоби зимову гуму. Це повинні бути або шини з шипами, або з особливим протектором і маркуванням у вигляді значка гір зі сніжинкою і літерами «М+S», «M&S», «M S». Гума вважається непридатною при «Залишковою глибиною малюнка протектора зимових шин, призначених для експлуатації на обледенілому або засніженому покритті, маркованих знаком у вигляді гірської вершини з трьома піками і сніжинки всередині неї, а також маркованих знаками «М+S», «M&S», «M S (при відсутності індикаторів зносу) під час експлуатації на зазначеному покритті — не більше 4,0 мм» (п. 5.6.3 Додатка № 8 до Технічного регламенту).

Що робити водієві

В залежності від регіону, в якому експлуатується автомобіль, МНС закликає автовласників не затягувати і орієнтуватися не на дату 1 грудня, а на погодні умови. Якщо середньодобова температура тримається в межах +5 градусів, то пора перевзувати колеса. І справа не в тому, що на дорогах з’являється ожеледиця, а в тому, що літня гума швидко промерзає й дубіє, тому змінюється зчеплення з дорожнім покриттям.

Чим північніше, тим ці терміни переносяться ближче до жовтня. Осінь 2018 року видалася досить теплою по всій території Росії, тому автовласники можуть поволі готуватися до заморозків і планово поставити зимову гуму до 1 грудня.

Навіть якщо за прогнозом заморозків не передбачається, треба завжди бути готовим до сюрпризів природи. У МНС є усереднені рекомендації по крайніх термінів зміни гуми

ГородСроки
Іркутськ, Новосибірськ10.10 – 17.10
Єкатеринбург, Салехард01.10 – 10.10
Москва12.10 – 17.10
Санкт-Петербург08.10 – 13.10

Неофіційною кінцевою датою зміни літньої гуми на зимову у всіх регіонах Центральної Росії вважають 5 листопада, при цьому завжди треба орієнтуватися на актуальний прогноз погоди. Наприклад, у Москві в 2018 році різко похолодання починається якраз після 20 жовтня, тому на літніх шинах їздити по столиці та області буде небезпечно.

Штраф за несвоєчасну зміну гуми

У Кодексі про адміністративні правопорушення не передбачено штрафи за їзду в зимовий період на невідповідної гумі. На даний момент покарання лише у проекті. Є штраф (500 рублів) тільки за використання технічно несправних шин. В цьому разі оцінюють залишкову глибину протектора, орієнтуючись на п. 5.6.2. Додатки № 8 Регламенту.

Когда менять летнюю резину на зимнюю в 2018 году

І навіть в подібних випадках можна уникнути штрафу і обмежитись попередженням. Для ГИБДД злісним порушенням буде вважатися використання зношених шин на зледенілому і засніженому покритті.

Використання всесезонної гуми

Цей тип шин підходить для регіонів з м’яким кліматом. На них можна їздити і влітку, і взимку, не змінюючи. При цьому на гумі повинна стояти маркування «M+S». Іноді на всесезонці відсутній індикатор зносу. У такому разі для легкових авто глибина протектора повинна бути не менше 1,6 мм. Експерти, незважаючи на універсальність всесезонки, не рекомендують їздити на ній при температурі нижче +7 градусів, так як гума промерзає і стає грубою, з-за чого збільшується гальмівний шлях автомобіля при різкій зупинці.

Шипована гума

Така гума забезпечує хороше зчеплення на зледенілій дорозі. Її рекомендують використовувати в регіонах з суворою зимою. Для теплого клімату шиповка не підходить. На голому промерзлому асфальті шипи не будуть виконувати своєї функції, а лише створять додатковий шум і зіпсують дорожнє покриття. Крім того, їздячи на шипованной гумі, водій повинен ураховувати особливості гальмування: на асфальті без снігу і льоду колеса просто проскользят. Саме тому на автомобіль з шиповки необхідно наклеїти знак «Ш», щоб попередити інших учасників руху про можливу неординарної ситуації на дорозі.

Смотрите также

Ціни на поліси ОСАЦВ значно зростуть з 1 вересня 2019 року

Вартість полісів ОСАЦВ істотно зміниться з 1 вересня 2019 року. Мінфін Росії запропонував Центробанку внести …