Домой / Новини 2017 року / Іспити в 4 класі в 2017 році

Іспити в 4 класі в 2017 році

2017 рік несе безліч змін в навчальній частині. Про це говорить і новий Міністр освіти, і чиновники профільного міністерства, і представники Уряду РФ. Якісь зміни вже готуються, якісь проводяться в тестовому варіанті, а якісь існують тільки в проекті. І розібратися в такій кількості нововведень часом вельми непросто. Про те, які іспити в 4 класі в 2017 році доведеться здавати дітям, які предмети увійдуть в число обов’язкових, як буде побудована система перевірки, ми постараємося розповісти докладніше.

ЄДІ в 4 класі в 2017 році

Підсумковим іспитів по закінченні початкової школи бути. Про це твердо заявили представники Міністерства освіти. Але в якій формі будуть проходити іспити в 4 класі в 2017 році?

Як заявили у Міносвіти, найбільш прийнятним варіантом экзаменовки буде ЄДІ. Єдиний Державний іспит в його нинішній формі найбільш точно дозволить перевірити рівень знань учнів, виявити слабкі місця і прогалини в освіті нинішніх учнів молодших класів і стане стимулом для подальшого навчання. Крім того, на думку багатьох педагогів, ЄДІ в 4 класі в 2017 році дозволить нівелювати стрес від підсумкових іспитів у старших класах: діти отримають уявлення про ЄДІ і не будуть настільки налякані.

Форма ЄДІ

В якості поступки віком учнів молодших класів було прийнято рішення змінити звичайний формат ЄДІ. До перевірки знань не будуть залучатися сторонні спостерігачі. Не буде суворого нагляду в школі, контролю на вході і тотальної перевірки. На думку дитячих психологів, така атмосфера, настільки звична на ЄДІ у випускників, буде сильно травмувати учнів четвертих класів. Новий, пом’якшений варіант ЄДІ – ось що чекає закінчили початкову школу.

Школьники

Предмети ЄДІ в 4 класі

Найважливіше питання, яким задаються і учні, їх батьки: з яких предметів буде проводитися атестація? До чого починати готуватися?

Згідно з попередніми даними, опублікованими Міністерством освіти, в список екзаменаційних потрапляють наступні предмети:

  • російська мова;
  • література;
  • математика;
  • іноземна мова;
  • навколишній світ;
  • малювання.

З цих предметів буде проводитися оціночне тестування в 4 класі.

Особливості ЄДІ в 4 класі

Крім пом’якшеного варіанти проведення, що ще буде відрізняти ЄДІ для четвертокласників від його більш старшій версії? Мабуть, головна відмінність — відсутність спеціально надрукованих завдань.

Як відомо, завдання для ЄДІ в 11 класі готуються заздалегідь. Тести і завдання друкуються на спеціальному папері, у якій кілька ступенів захисту, потім вкладаються у конверти запечатуються. У четвертому класі таких складнощів немає. Завдання здебільшого збережуть тестову форму, проте складати їх будуть самі вчителі. Зрозуміло, це дасть школярам більше можливостей підготуватися і успішно скласти іспит.

Відсутність сторонніх спостерігачів і особливих завдань робить ЄДІ в 4 класі більше схожим на одну із звичайних перевірочно-контрольних робіт, до яких діти за чотири роки навчання вже досить звикли. Основне завдання – ліквідувати психологічний дискомфорт від підсумкового іспиту – таким чином, буде виконана.

Єдиний нез’ясований питання – тривалість іспиту. Чи буде він триватиме 40 хвилин, як середньостатистичний шкільний урок, або його тривалість складе годину-півтора – поки не відомо. Однак представники Міносвіти стверджують, що кількість часу, відведеного на перевірку знань, буде регламентовано за стандартами ФГОС.

Більша частина завдань повинна бути орієнтована не на перевірку вміння писати або читати, а на логічне мислення. Вміння думати – ось що необхідно прищепити школярам в молодшій школі, саме логіку і буде перевіряти ЄДІ. Тому завдань на мислення в тестах буде набагато більше.

Ученики 4 класса

Ще один плюс від подібної форми перевірки знань – оцінки чи бали, отримані на ЄДІ, не будуть впливати на підсумкові оцінки за рік або чверть. Якщо дитина добре вчився весь рік, невдача на ЄДІ не зіпсує підсумкової оцінки з предметів початкової школи.

Підготовка

Будь іспит для дитини – це стрес. А такий важливий, як Єдиний Державний Іспит, є подвійним стресом. Помилки і невдачі в підсумковій атестації можуть стати причиною подальших труднощів у навчанні з причини невпевненості в своїх знаннях та силах. По мірі можливості уникнути складної ситуації і не завдати дитині психологічної травми – головне завдання не тільки організаторів ЗНО, але й батьків майбутніх чотирикласників.

В першу чергу необхідно донести до дитини, що ЄДІ в четвертому класі – це скоріше звичайна контрольно-тестова робота, яка пройде у звичній обстановці: клас, вчитель, дзвінок. ЄДІ в 4 класі не впливає на вступ до вузу, не допомагає у виборі професії і навіть не впливає на оцінки за навчальний рік.

Не менш важлива і фізична підготовка: перед іспитом дитина не повинна перевтомлюватися. Психологи радять увести режим і намагатися дотримувати його: прогулянки на свіжому повітрі, здоровий, міцний сон, відсутність неврозів і хвилювань. Така підготовка допоможе максимально знизити стрес від іспиту і в результаті успішно здати ЄДІ в 4 класі.

Смотрите также

Документальні фільми 2017-2018 року

Ласкаво просимо у світ документального кіно, історії якого засновані на реальних фактах, подіях і життя …