Домой / 2018 РІК ЖОВТОЇ СОБАКИ / Новини / Іпотека з держпідтримкою в 2018 році

Іпотека з держпідтримкою в 2018 році

У 2018 році ставки по іпотеці опустяться нижче 10%, що зробить неактуальним кредитування в рамках програм з держпідтримкою. Влада не планує продовжувати терміни дії державної програми, підкреслюючи зміни ринкових умов. У свою чергу експерти попереджають про потенційні ризики.

Іпотека з держпідтримкою: перспективи в 2018 році

Представники Мінбуду прогнозують істотне зниження ставок по іпотеці в найближчій перспективі. В кінці 2017 року рівень ставок може опуститися нижче 10%, що є мінімальним значенням за всю історію. Раніше ставки по іпотеці не опускалися нижче 12%, однак після початку економічної кризи істотно збільшилася.

Державна підтримка забезпечила зниження ставки до 12%, що дозволило уникнути різкого обвалу ринку іпотеки. Під час кризи ставки за кредитами піднялися до 15-20%, що стало непідйомним тягарем для бажаючих взяти іпотеку. В тому числі чиновники стимулювали попит на ринку нерухомості, який після початку кризи переживав не найкращі часи. Держпідтримка дозволила відновити позитивну динаміку іпотечного кредитування, що свідчить про високу ефективність даного інструменту.

Падіння ставок по іпотеці було викликано діями Банку Росії. Основним фактором зниження вартості іпотеки залишається політика Центробанку, який послідовно коригує базову ставку. Регулятор реагує на уповільнення інфляції та стабільність валютних котирувань, продовжуючи знижувати ключову ставку. В таких умовах програма держпідтримки по іпотеці не буде пролонгована на 2018 рік.

Ипотека с господдержкой в 2018 году

Аналітик Михайло Мащенко відзначає позитивний вплив політики Центробанку на розвиток ринку іпотеки. Подальше зниження ставки буде забезпечено фундаментальними факторами, при умові відновлення зростання вітчизняної економіки і стабільності цін на нафту. При цьому комерційні банки готові до відповідного зниження іпотечних ставок.

Крім коригування ставок, експерти очікують істотного збільшення обсягів кредитування. Однак частина аналітиків попереджає про можливе підвищення кредитних ставок, якщо з 2018 року перестане діяти програма держпідтримки іпотеки.

Пожвавлення кредитування: нові можливості та потенційні загрози

Вітчизняні банки продовжують нарощувати обсяги іпотечного кредитування. За підсумками 2016 року обсяг іпотечних житлових кредитів зріс до 1,5 трлн рублів (зростання на 26,7%). Однак обсяг ринку не дотягує до показників 2014 року, коли даний показник перевищував позначку 1,7 трлн руб. При цьому рівень ставки в грудні знизився до 11,55%, що є мінімальним значенням за попередні 5 років. Роком раніше цей показник наближався до рубежу 13%. Крім того, попит на ринку підігрівають заяви чиновників, які регулярно підкреслюють вигідність іпотечних кредитів.

Експерти відзначають вплив зовнішніх факторів на динаміку вітчизняної економіки. У тому числі істотний вплив на макроекономічні показники робить коливання нафтових котирувань. Експорт нафти забезпечує левову частку бюджетних надходжень, і в разі нового падіння цін подальше зниження ставки ЦБ опиниться під загрозою.

Ипотека с господдержкой в 2018 году

Аналітик Олексій Антонов сумнівається у зниженні ставок до 10%, оскільки реальна коригування ставки ЦБ буде суттєво відставати від урядових прогнозів. Низькі ціни на нафту чинять тиск на економічні показники. Крім того, регулятор враховує очікуване ослаблення російської валюти, що призведе до прискорення інфляції.

Середні ставки на іпотечному ринку з урахуванням держпідтримки збережуться на рівні 12%. Однак скасування держпрограми обернеться істотним зростанням вартості кредитних ресурсів, прогнозує Антонов. В результаті іпотечні ставки додадуть 1-1,5%. В результаті під загрозою опиниться відновлення попиту на ринку нерухомості, що буде перешкоджати економічному зростанню.

У разі погіршення економічної ситуації і зростання інфляції, влади будуть змушені пролонгувати термін дії держпрограми. Динаміка іпотечних відсотків в комерційних банках визначить до якого числа може бути продовжена програма іпотеки з держпідтримкою. Якщо вартість позикових ресурсів буде перевищувати 12%, то уряд буде змушений відновити дію пільгової програми.

Уряд не планує пролонгувати держпідтримку іпотеки на 2018 рік, що пов’язано з економічними чинниками. В недалекому майбутньому ставки за кредитами будуть нижче 10%, що стане абсолютним мінімумом за всю історію.

Зниження вартості іпотеки пов’язано з діями Центробанку, який продовжує знижувати ключову ставку. Незважаючи на оптимізм чиновників, експерти допускають збільшення іпотечних ставок до 13,5% без підтримки з боку держави. В результаті влада буде змушена продовжити терміни дії програми.

Смотрите также

Ціни на поліси ОСАЦВ значно зростуть з 1 вересня 2019 року

Вартість полісів ОСАЦВ істотно зміниться з 1 вересня 2019 року. Мінфін Росії запропонував Центробанку внести …