Домой / 2018 РІК ЖОВТОЇ СОБАКИ / Новини / Інфляція в 2018 році в Росії

Інфляція в 2018 році в Росії

Інфляція в 2018 році в Росії сповільниться до 4%, що відповідає базовим прогнозом уряду. Уповільнення зростання цін дозволить Центробанку продовжити зниження ставки, що призведе до подальшого здешевлення вартості кредитних ресурсів. Однак новий період девальвації може стати додатковим драйвером інфляції в наступному році.

Ціни під контролем

Економічна криза призвела до стрімкої девальвації рубля і відповідному зростанню цін. Інфляція в річному обчисленні досягала позначки 13%, що призводило до істотного зниження рівня добробуту громадян. В результаті Центробанк був змушений збільшити ключову ставку, підвищуючи вартість рублевої ліквідності. Відновлення вітчизняної економіки після кризи дозволяє регулятору перейти до поступового зниження ставки.

Инфляция в 2018 году в России

У червні 2017 року ЦБ знизив ставку до 9%, реагуючи на уповільнення темпів інфляції. Наприкінці року зростання цін сповільниться до 4%, що відповідає цільовому рівню, підкреслюють представники регулятора. Дана тенденція залишиться актуальною в 2018 році, оскільки фундаментальні фактори сприяють стабілізації вітчизняної економіки.

Незважаючи на період холодів (весна-літо 2017 року), який привів до збільшення цін на фрукти і овочі, у ЦБ впевнені в стабілізації цін в середньостроковій перспективі. Експерти відзначають фактори, вплив яких може призвести до нового прискорення інфляції. Динаміка нафтового ринку, темпи відновлення економіки і тенденції валютного ринку визначать, чи буде інфляція в 2018 році відповідати прогнозу Центробанку.

Драйвери інфляції в 2018 році

Оптимістичні прогнози Центробанку засновані на очікуваної стабілізації нафтових котирувань і відновлення економічного зростання. В наступному році зростання ВВП досягне 1,5%, вважають представники Мінекономрозвитку. При більш сприятливому сценарії на сировинних ринках зростання вітчизняної економіки прискориться до 1,7-2%.

Ключовим фактором для відновлення економічного зростання залишається стабільність нафтових котирувань. Вартість бареля «чорного золота» не повинна опускатися нижче позначки 50 доларів, зазначають експерти. Узгоджені заходи представників ОПЕК забезпечать помірне зростання цін на нафту.

Однак нафтовий ринок залишається незбалансованим, що може призвести до нових потрясінь в наступному році. Експерти не виключають зниження цін до 25-30 дол./бар., якщо постачальникам не вдасться виконати взяті на себе зобов’язання зі скорочення нафтовидобутку. Крім того, країни, які не обмежені квотами, зможуть скористатися ринковою кон’юнктурою і збільшити власні поставки нафти.

Падіння цін на нафту зробить негативний вплив на розвиток вітчизняної економіки. В результаті під загрозою опиниться прогнозоване зростання ВВП на 1,5% в наступному році. Також уряд буде змушений послабити позиції вітчизняної валюти, реагуючи на зниження бюджетних надходжень.

Головний економіст «Альфа-Банку» Наталія Орлова відзначає вплив коливань валютних котирувань на індекс інфляції. У 2018 році базовий прогноз Мінекономрозвитку допускає ослаблення російської валюти до 70 крб./дол., що призведе до прискорення інфляції. Зростання курсу долара позначиться на подорожчання імпортних товарів, які займають значну частку в споживчому кошику. В результаті Центробанку буде складно досягти цільового рівня інфляції.

Инфляция в 2018 году в России

Уповільнення інфляції призведе до зростання реальних доходів громадян. Крім того, ЦБ зможе знизити рівень ставки, забезпечуючи економіку дешевими кредитами.

Корисна інфляція

Прискорення інфляції під час кризи негативно відбилося на рівні добробуту громадян. Зростання цін почав «з’їдати» реальні доходи населення, що призвело до скорочення споживання. В результаті економіка втратила одного з факторів зростання.

Крім того, зростання інфляції і відповідні заходи Центробанку призвели до різкого збільшення вартості позикових ресурсів. Згортання кредитування призвело до стагнації в різних галузях економіки. У наступному році експерти прогнозують чергове зниження відсотків за кредитами. У тому числі ставки за іпотечними кредитами можуть опуститися нижче 10%, що призведе до пожвавлення на ринку нерухомості.

Зниження індексу інфляції до 4% приведе до скорочення витрат бюджету. В результаті уряд зможе знизити витрати на щорічні індексації виплат (в тому числі підвищення пенсій), що дозволить скоротити дефіцит державної скарбниці. В такому випадку влада зможуть перенаправити частину ресурсів на розвиток інфраструктурних проектів, що додасть додатковий імпульс російській економіці.

В наступному році інфляція закріпиться на рівні 4%, що відповідає прогнозам уряду і Центробанку. Вітчизняна економіка продовжує відновлюватися після кризи, що призводить до уповільнення зростання цін.

Експерти відзначають фактори, які можуть перешкодити реалізації цього сценарію. У першу чергу це зниження цін на нафту і подальше уповільнення економіки. Крім того, ослаблення рубля буде негативно позначатися на показниках інфляції.

Уповільнення інфляції призведе до зростання реальних доходів громадян, зниження бюджетних витрат та здешевлення кредитів.

Дивіться відео про те, що таке інфляція і які види існують:

Смотрите также

Ціни на поліси ОСАЦВ значно зростуть з 1 вересня 2019 року

Вартість полісів ОСАЦВ істотно зміниться з 1 вересня 2019 року. Мінфін Росії запропонував Центробанку внести …