Домой / Формула 1 в Сочі в 2017 році

Формула 1 в Сочі в 2017 році

Дата проведення російського етапу автоперегонів «Формула-1» в Сочі в 2017 році наступна: з 28 квітня по 1 травня. На відміну від цього (2016) року, тривалість проведення збільшена на один день. Нагадаємо, в 2016 році Гран-прі Росії в Сочі почалося 29 квітня, а закінчилося 1 травня перемогою німецького гонщика Ніко Росберга, який представляє команду Mercedes.

Про гран-прі Росії в Сочі

Вперше гран-прі Росії в Сочі на гоночній трасі «Сочі Автодром», загальна довжина кола на якій становить майже 6 км (5,854 км, якщо бути точним), відбулося в 2014 році. Траса знаходиться на території Олімпійського парку. Один коло складається з 19 поворотів. Проїхати його, як виявилося, можна менш ніж за 100 секунд, що і довів Ніко Росберг в цьому році на четвертому етапі 67-х по рахунку змагань «Формули-1». Встановлені датчики зафіксували на фініші час 1:39.094 з, і тепер саме цей показник є рекордом, встановленим на трасі «Сочі Автодром».

Етап змагань «Формули-1» в Сочі на території Олімпійського парку в 2016 році проходив вже втретє поспіль, і його переможцем знову став гонщик, керуючий болідом команди Mercedes. Льюїс Хемілтон, який вигравав гран-прі Росії в 2014 і 2015 рр., завершив гонку на другому місці.

Гонка Формула 1 2017 року в Сочі

У 2017 році черговий етап «Формули-1» в Сочі може бути проведено в нічний час, на відміну від трьох відбулися раніше. Такою інформацією поділився Сергій Воробйов. За словами промоутера гран-прі Росії, на даний момент вже вдалося досягти певного угоди. Як розповів Сергій Воробйов, в організаторів є право проводити гонку як вдень, так і в нічний час доби. Порадившись, вони вирішили, що було б непогано спробувати провести російський етап чемпіонату світу вночі. Для обговорення цього моменту, крім організаторів гонки, також були залучені президент РФ Володимир Володимирович Путін і президент FOM і FOA Берні Екклстоун, які разом досягли певної домовленості.

Нічний заїзд, як випливає з заяви організаторів, яким вторять експерти, дозволить залучити до трансляції величезне число телеглядачів. Більш того, можливість відвідування гонки також не обійдеться без збільшення кількості бажаючих. Справа в тому, що, за словами Дмитра Козака, віце-прем’єра РФ, в нічний час доби «Сочі Автодром» виглядає ще краще, ніж вдень. Він вірить у те, що телевізійна картина тільки виграє від цього. Дмитро Козак виступив з подібною заявою в кінці минулого (2015) року, ще перед проведенням чергового гран-прі Росії в Сочі. Відзначимо, що в 2015 р. етап ЧС «Формула-1», що проходив в РФ, відбувся в період з 8 по 11 жовтня. Саме в цей час (з 10 по 12 жовтня 2014 року) проходив перший в історії Росії етап змагань «Формули-1».

Аналітики відзначають поступове зростання глядацького інтересу до гран-прі Сочі з 2014 року. Їм здається, що нічний час проведення гонки дозволить в майбутньому залучити до трансляції ще більше число глядачів і встановити черговий рекорд.

Проектування «Сочі Автодром»

Хочеться згадати головного архітектора «Сочі Автодром», яким став Герман Тільке. Німецький розробник гоночних трас для змагань «Формули-1» за свою довгу кар’єру спроектував, наприклад, «Траса Америк» у США, «Істанбул Парк» в Туреччині, «Яс Марина» в ОАЕ, «Міжнародний автодром Будди в Індії та ін. траси. Крім абсолютно нових автодромів, Герман Тільке брав участь у роботі над перебудовою різних гоночних трас, збудованих по всьому світу. Багато експертів відзначають його «Сочі Автодром» і називають цю трасу однією з найкращих серед існуючих на сьогоднішній день. Окремо фахівці виділяють максимальну зручність управління болідом на кожній ділянці кола під час заїздів.

Цифри

На прямих ділянках гоночної траси «Сочі Автодром» є можливість розігнати швидкість до 330 км/год, а то й до 340-350. Розгін до 100 км/год деякі гонщики, які брали участь у гран-прі Росії, брали лише за 1,7 с. В цілому, автогонщики, які дійшли до фінішу, за весь етап гонки проїжджають понад 300 км. Кількість вболівальників, розташованих по периметру автодрому — більше 40 тисяч.

Майбутні гран-прі Росії

Відомо, що контракт, укладений між організаторами гран-прі Росії в Сочі і керівництвом «Формули-1» передбачає щорічне проведення етапу чемпіонату світу на території РФ аж до 2020 року. На засіданні, за підсумками якого було прийнято рішення про проведення гран-прі Росії в Сочі в 2017 році в нічний час доби, також порушувалося питання про можливе продовження контракту. Подробиць про це на даний момент немає, але в той же час журналісти відзначають, що в разі успішного співробітництва у наступні роки ніхто зі сторін не захоче втрачати такого цінного партнера.

Дата проведення

Гран-прі Росії в Сочі на території Олімпійського парку на гоночній трасі «Сочі Автодром» у 2017 році відбудеться з 28 квітня по 1 травня. Придбати квитки можна вже зараз на офіційному сайті та у представників організаторів.

Смотрите также

День театру в 2020 році: якого числа

У 2020 році День театру в Росії і в усьому світі відзначатимуть в один день, …