Домой / Календар / Державні свята в 2017 році

Державні свята в 2017 році

Які державні свята в 2017 році нас чекають? Скільки їх і які свята мають право називатися державними? Чим ці знаменні дні і як давно вони з’явилися в списку святкових днів нашої країни – про це в нашій статті.

Список свят в Росії досить великий – в ньому понад 360 пунктів. Святкових днів багато, але державних свят усього вісім – і всі вони є неробочими.

До речі, Різдво, хоча і відноситься до числа неробочих, у списку державних свят 2017 не входить, так як відноситься до числа релігійних. І так, державних свят в 2017 році стільки ж, скільки і в минулому – список закріплений законодавчо, а тому їх кількість не змінюється рік від року.

Список державних свят у 2017 році

  • 1 січня. Новий рік

Найулюбленіший у більшості росіян свято. Початок нового календарного року ми звикли відзначати з розмахом: мішура і прикрашені новорічні ялинки, численні поздоровлення, подарунки і феєрверк – Новий рік ми завжди чекаємо з нетерпінням і радістю.

Традицію відзначати Новий рік у перший день січня ввів Петро Перший – до 1700 року відлік нової дати починався спочатку з березня, потім з вересня і тільки наприкінці 1699 року було прийнято рішення починати новий рік разом з Європою, з середини зими.

  • 23 лютого. День захисника Вітчизни

Спочатку це свято носив назву Дня Радянської Армії та Військово-морського флоту. Свято створений на честь перемог Червоної армії, однак аж до початку XXI століття число державних він не входив. У 2002 році свято отримало нове ім’я — День захисника Вітчизни і увійшов до списку офіційних свят і Днів військової слави, одночасно отримавши статус неробочого дня.

  • 8 березня. Міжнародний жіночий день

Незважаючи на гучне звання міжнародного, день Восьмого березня широко відзначається лише в Росії та ряді країн СНД. Творці цього свята – учасниці міжнародного феміністського руху, які заснували 8 березня як символ рівноправності всіх жінок світу. Сьогодні у свята не залишилося політичного підтексту і ми відзначаємо 8 березня як свято для всіх жінок, вітаючи бабусь і мам, сестер і подруг, колег і однокласниць.

  • 1-2 травня. Свято весни і праці

День міжнародної солідарності трудящих – саме так десятиліття тому називалося свято, що відзначається 1 травня. З’явився цей день у календарі на честь подій 1890 року, коли пройшла перша масова страйк робітників, учасники якої вимагали поліпшення умов праці. Після жовтневої революції 1 травня став одним з наймасштабніших свят в новій країні – СРСР. Своє сьогоднішнє ім’я – Свято весни і праці – він отримав у 1992 р., коли було прийнято рішення не скасовувати старий свято, а злегка видозмінити його, надати нового звучання, що відповідає новим реаліям.

  • 9 травня. День Перемоги

День Перемоги – це не просто державний, а по-справжньому всенародне свято. 9 травня всі ми відзначаємо завершення найстрашнішої і кровопролитної війни в історії країни, перемогу над фашистською Німеччиною та вшановуємо пам’ять дідів і прадідів, не пожалевших власне життя за те, щоб у нас, їх нащадків, було майбутнє. Незважаючи на те, що Вітчизняна війна завершилася в 1945 році, День Перемоги почав відзначатися на всесоюзному рівні лише двадцять років потому, в 1965 р. Цей рік відзначений і першим парадом на честь пам’ятного дня, причому урочистих ходів було сазу два — на Червоній площі і Поклонній горі. З того часу паради проходять регулярно; до торжества додалися обов’язкова церемонія покладання вінків до пам’ятних Вічного вогню, відвідування місць військової слави і завершальний салют.

  • 12 червня. День Росії

Це перший державний свято в сучасному переліку святкових і пам’ятних днів. Дата 12 червня була вибрана не випадково – в 1991 році в середині червня в Росії відбулися перші президентські вибори. Тоді ж було підписано і Декларація про суверенітет Росії. Однак нинішнє найменування – День Росії – це свято отримав лише в 2001 році за спеціальним Указом глави держави.

  • 7 листопада. День злагоди і примирення

Кілька десятиліть поспіль 7 листопада вважався чи не найголовнішим святом країни – в Радянському Союзі цей день відзначалася річниця Жовтневої Революції. У 1996 р. торжество перейменували, давши свята його сучасна назва. Нове ім’я покликана згладити суперечності між різними соціальними верствами суспільства країни і в той же час зберегти пам’ять про одного з найбільш визначних подій в нашій історії.

  • 12 грудня. День Конституції Російської Федерації

Традиція робити вихідним день, в який був прийнятий основний Закон країни, родом з Радянського Союзу. До осені 1977 року День Конституції відзначався 5 грудня, в період з 1977 по 1993 рр. вихідним був уже день 7 жовтня. Після вступу в силу нової, діючою на сьогодні версії Основного закону святковим днем стало 12 грудня, починаючи з 1994 року День Конституції ми святкуємо незадовго до Нового року.

Смотрите также

Місячний посівний календар на 2017 рік

З давніх часів стародавні жителі планети Земля враховували вплив Місяця на тваринний світ. Дана закономірність …