Домой / 2018 РІК ЖОВТОЇ СОБАКИ / Новини / Ціни на поліси ОСАЦВ значно зростуть з 1 вересня 2019 року

Ціни на поліси ОСАЦВ значно зростуть з 1 вересня 2019 року

Вартість полісів ОСАЦВ істотно зміниться з 1 вересня 2019 року. Мінфін Росії запропонував Центробанку внести радикальні зміни в існуючий закон про обов’язкове страхування автоцивільної відповідальності. Відомство готується дозволити страховим організаціям відхилятися від базових тарифів на 30 % і більше. Значно зростуть ціни в результаті поправок цікавить мільйони автолюбителів.

Цены на полисы ОСАГО значительно вырастут с 1 сентября 2019 года

Зміст

  • 1 Скасування коефіцієнтів
  • 2 Новий порядок розрахунку
  • 3 Підвищення ліміту відповідальності

Скасування коефіцієнтів

Нововведення передбачає впровадити нову систему розрахунку вартості ОСАГО. Вже з 1 вересня 2019 року Мінфін планує почати поетапне скасування коефіцієнта потужності, а з 1 вересня 2020 року не приймати до розрахунку регіональний коефіцієнт.

На зміну складових, що застосовуються сьогодні для розрахунку вартості полісу, прийде можливість страхових кампаній відхилятися від базових тарифів спочатку на 30 %, а потім і на всі 40 %. Слід зазначити, що це може спричинити зміну ціни як у більшу, так і у меншу сторону. Представник ЦБ пояснює це тим, що коефіцієнт потужності часто збільшує ціну страховки на 50% і більш, а після його скасування збільшення вартості не перевищить 40%.

До того ж самі страховики відзначають, що великий розліт цін простимулює здорову конкуренцію серед кампаній. Організації будуть прагнути залучити клієнтів і запропонувати їм кращі умови.

На замітку! Необгрунтовано завищити вартість поліса ОСАЦВ після ведення нового законопроекту навряд чи вийде. Центробанк обіцяє прорахувати мінімально допустимі значення коефіцієнта збитковості кампаній і регулярно відслідковувати випадки несправедливого розрахунку вартості. У разі виявлення економічно необґрунтованих тарифів, страховик ризикує отримати припис, попереджає Мінфін.

Новий порядок розрахунку

За оновленим законопроекту вартість поліса ОСАЦВ буде пов’язана з манерою водіння. Ціна страховки залежатиме від досвіду і майстерності водія. Почуття відповідальності, витримка, відсутність ДТП та дотримання правил дорожнього руху значно знизять ціну поліса.

Цены на полисы ОСАГО значительно вырастут с 1 сентября 2019 года

Також розглядається, що при розрахунку будуть враховуватися такі показники, як:

  • кількість порушень ПДР;
  • різкість гальмування;
  • різкість маневрування і перешикування;
  • періодичність і тривалість експлуатації автомобіля.

Міністерство фінансів вважає обов’язковим брати до розрахунку грубі порушення правил, розглядаються в судовому порядку і за якою було винесено обвинувальний рішення. Тобто законослухняним громадянам поліс обійдеться на порядок дешевше ніж завзятим порушників.

Страхові компанії вже говорять про те, що будуть своїми силами відстежувати поведінку та історію водіїв з допомогою супутникового охоронно-моніторингового сервісу. А також боротися за сумлінних водіїв і конкурувати за регіони з малої збитковістю.

Для довідки! Мінімальна ставка базового тарифу поки дорівнює 3432 руб., а максимальна становить 4118 руб.

Підвищення ліміту відповідальності

Випуск та оформлення страховки з різними лімітами компенсаційних виплат – ще одне дітище перетворення. Імовірно буде виділено три групи полісів:

ГрупаМаксимальний ліміт виплат
Заподіяння шкоди майнуЗаподіяння шкоди здоров’ю та життю
1400 тис. руб.500 тис. руб.
21 млн. руб.1 млн. руб.
32 млн. руб.2 млн. руб.

Поліса з лімітом відповідальності автовласників першої групи вже існують жовтня 2014 року. Дві групи з великим розміром компенсації будуть запропоновані автолюбителям в 2019 році. Але представник асоціації страховиків РФ уточнив, що оформити такі страховки вийде лише з схвалення страхує кампанії.

Ще одним нововведенням буде те, що придбати поліс можна буде відразу на 3 роки.

Смотрите также

Росіянам радять отримати нові поліси ОМС до 1 листопада 2018 року

Важлива новина останнього тижня – росіянам настійно радять протягом тижня (а точніше, до 1 листопада …