Домой / 2018 РІК ЖОВТОЇ СОБАКИ / Гороскоп / Аналогове мовлення з 1 січня 2019 року буде скорочено

Аналогове мовлення з 1 січня 2019 року буде скорочено

Інформація про те, що аналогове мовлення з 2019 року буде скорочено, озвучується вже кілька років уповноваженими відомствами. Ця подія є частиною державної Програми розвитку телерадіомовлення в РФ. Це не означає, що з 1 січня 2019 року перестануть працювати телевізори. Відключення аналогового телемовлення буде відбуватися поступово. Зміни відносяться в першу чергу до міст з населенням менше 100 тис. чоловік, і до загальнодоступних обов’язковим телеканалам.

Аналоговое вещание с 1 января 2019 года будет сокращено

Зміст

  • 1 Аналогове телебачення
  • 2 Нововведення у телерадіомовленні
  • 3 Процес відходу від «аналога»
  • 4 Як перейти на «цифру»

Аналогове телебачення

Ще не так давно телерадіомовлення повністю здійснювалося за допомогою аналогової передачі сигналу. Дротова або бездротова антена брала аналоговий сигнал, він перетворювався у відео зі звуком, яке можна спостерігати на екранах телевізорів. До недавнього часу це був найпоширеніший тип передачі даних, який використовували телевізійники.

Конкурентом «аналогу» став цифровий сигнал, який передається від транслятора до телевізора за допомогою цифрового кодування і стиснення даних. З введенням в експлуатацію цифрового типу сигналу, аналоговий став відходити на другий план. І це не дивно, оскільки «цифра» має низку переваг:

  • якість одержуваного зображення значно краще;
  • є можливість отримання зображення в HD-якості;
  • трансляція більше 100 каналів.

Крім того, цифровий сигнал менш вразливий (при його передачі створюється менше перешкод) і економно використовує частотний спектр. Перехід на такий тип мовлення вивільняє ряд частот, які можуть бути використані для інших цілей. Наприклад, для мобільного зв’язку.

Нововведення у телерадіомовленні

Перехід до нового типу мовлення повинен був відбутися ще у період з 2009 по 2015 рік, що було заплановано федеральної Програмою. Проте, з ряду причин ця подія не сталося, і в 2016 році було прийнято рішення про зміщення графіка.

З січня 2019 року держава припиняє фінансування та субсидування аналогового телемовлення в населених пунктах, де проживають менше 100 тисяч громадян. Це відноситься до обов’язкових загальнодоступних каналах. Телеканали, як комерційного характеру можуть продовжувати мовлення в колишньому режимі, але вже за свій рахунок.

Перехід на цифрове телерадіомовлення дозволить громадянам абсолютно безкоштовно дивитися безліч різних телеканалів, загальноросійських і регіональних, у гарному якості, що раніше було доступно тільки в платних пакетах.

Аналоговое вещание с 1 января 2019 года будет сокращено

На початку реалізації Програми поліпшення телерадіомовлення 44% населення могли приймати не більше 4-х каналів, а 25% — не більше двох. Перехід на цифрове мовлення забезпечить можливість покриття всієї території Россі якісним телевізійним сигналом.

Процес відходу від «аналога»

З січня 2019 року скоротять аналогове ефірне телемовлення і почнуть поступовий повний перехід на «цифру». Остаточний відхід від «аналога» запланований на 2022 рік. До кінця 2018 року повинна бути проведена установка 10 тисяч передавачів на телевежі для забезпечення планового переходу на «цифру». На сьогодні завершена установка 9,5 тисяч одиниць даного обладнання, тому процес відходу від аналогового мовлення здійснюється за графіком.

Для трансляції телевізійного сигналу в новому форматі розроблені два мультиплекси – груп каналів, які будуть транслюватися по всій країні.

№ п/пПервый мультиплекс (загальноросійські обов’язкові канали)Другий мультиплекс (загальнодоступні канали)
1.ПершийТНТ
2.Росія-1Зірка
3.Росія-24Муз-ТВ
4.КультураСпас
5.КарусельСТС
6.П’ятий каналДомашній
7.НТВСвіт
8.ТВ-ЦентрРен-ТВ
9.ОТРП’ятниця
10.Матч-ТВТВ-3

Надалі планується запуск третього мультиплексу, в який будуть включені регіональні канали.

Мовлення в новому форматі буде відбуватися безкоштовно для населення. Однак, у майбутньому можливий перехід на комерційну основу необов’язкових загальноросійських каналів.

Як перейти на «цифру»

Сучасні телевізори мають вбудовані приймачі, які дозволяють приймати як аналоговий, так і цифровий сигнал телемовлення. Тому тим, у кого вдома коштує така техніка, додаткове обладнання не потрібно. Уточнити про можливості свого телевізора можна, вивчивши інструкцію до нього. В разі її втрати, можна проконсультуватися у офіційного дилера в сервісному центрі або на сайті виробника, або запитати у консультантів магазинів електроніки.

Для телевізорів старих моделей потрібно купівля спеціальної приставки, яка підтримує формат DVB-T2. Вони називаються декодери або ресивери. Їх можна придбати в магазинах побутової техніки.

Покупцеві можуть бути запропоновані різні моделі з додатковими функціями. Наприклад, що дозволяють відтворювати відео через USB-порт, або мати додаткову функцію Smart-TV з виходом в інтернет. Вартість покупки складе близько 700-800 рублів залежно від виду пристрою.

Важливо! При купівлі обладнання необхідно на місці перевірити його справність, уточнити умови гарантії.

Установка приставки не викликає труднощів при дотриманні покрокової інструкції. В крайньому випадку, можна викликати майстра, який зробить всю роботу. Обладнання підключається до телевізора через роз’єм-«тюльпан».

Аналоговое вещание с 1 января 2019 года будет сокращено

В якості альтернативи, споживачі можуть використовувати можливості свого інтернет-провайдера. Зазвичай, в пакет послуг для надання глобальної мережі входять і телевізійні канали, які можна дивитися через комп’ютер, мобільний пристрій або телевізор.

Також, можна встановити супутникове обладнання, однак, його ціна становить близько 5 000 рублів і додатково стягується абонентна плата.

Перехід на цифрове телебачення: відео

Смотрите также

Скасування податку на рухоме майно з 2019 року в Росії буде не для всіх

З 1 січня 2019 року податок на рухоме майно для організацій скасовано. Підставою для цього …