Домой / 2018 РІК ЖОВТОЇ СОБАКИ / Новини / Акції Газпрому: прогноз на 2018 рік

Акції Газпрому: прогноз на 2018 рік

Сьогодні зберігається високий рівень невизначеності, пов’язаний з можливою зміною прогнозу цін акцій Газпрому в 2018 році. Представники газового монополіста підкреслюють гарні перспективи розвитку компанії на європейському ринку. Крім того, в “Газпромі” розраховують на зростання споживання блакитного палива в Китаї. Однак динаміка котирувань акцій газового гіганта в 2017 році свідчить про наявність серйозних проблем з прибутковістю.

Прийдешні перспективи

У Газпромі впевнені в стійкому зростанні доходів компанії в середньостроковій перспективі. Голова гіганта Олексій Міллер підкреслює перспективи компанії на ринку ЄС, де очікується подальше зростання споживання газу. Зниження власного видобутку в ЄС на тлі помірного зростання споживання призвело до збільшення імпорту на 11,1%. Крім того, Газпром планує розвивати проекти «Північний потік» і «Північний потік — 2», які зміцнять позиції компанії на європейському ринку.

Реалізація «Північного потоку – 2 » дозволить істотно збільшити експорт газу в обхід України. При цьому значно скоротиться загальна довжина маршруту прокачування, що позитивно позначиться на економічній ефективності.

Акции Газпрома: прогноз на 2018 год

Ще одним перспективним ринком для “Газпрому” залишається Китай. За підсумками минулого року споживання газу в Китаї збільшилося на 7%, підкреслює Міллер. У середньостроковій перспективі Китай споживатиме 300 млрд куб. м газу в рік, проти нинішніх 205,8 млрд. Левова частка цього зростання буде забезпечено за рахунок поставок Газпрому.

Незважаючи на настільки райдужні перспективи, динаміка акцій Газпрому в першому півріччі продемонструвала істотне падіння. Крім того, експерти відзначають ризики, які відіб’ються на прогнозі акцій Газпрому на 2018 рік.

Непередбачувані акції

Протягом січня-червня вартість акцій Газпрому обвалилася з 155 до 120 руб./акція. Одним з ключових показників, який впливає на вартість акцій, є рівень прибутковості. Саме з низькою прибутковістю експерти пов’язують стрімке знецінення акцій Газпрому.

За підсумками 2016 року дохідність однієї акції Газпрому трохи перевищила позначку 8 руб. Незважаючи на незначне зростання у порівнянні з минулим роком (на 1,9%), подібна результативність не могла не відбитися на котируваннях газового гіганта. Всього на виплату дивідендів було спрямовано 190 млрд руб., що відповідає 20% прибутку.

Акции Газпрома: прогноз на 2018 год

Прибутковість акцій газового гіганта становить 5-6%, що не відповідає ринковим реаліям. Фактично керівництво компанії не зацікавлене в підвищенні доходів рядових акціонерів, орієнтуючись на довгострокову перспективу. Експерти не прогнозують зміни стратегії Газпрому в 2018 році, що відіб’ється на прогнозі вартості акцій.

Крім прибутковості, експерти відзначають геополітичні фактори, які можуть негативно відбитися на діяльності Газпрому. Західні санкції обмежують доступ компанії до дешевих фінансових ресурсів і передових технологій. Крім того, розширення американських санкцій може завдати удару по реалізації проекту «Північний потік — 2». Європейські партнери вже висловили свої побоювання з цього приводу.

Вартість блакитного палива на світових ринках зберігає кореляцію з нафтовими котируваннями. В результаті ціни на газ залишаються на низькому рівні, що відображається на фінансових результатах компанії. Також негативними факторами залишаються судові спори з деякими країнами, пов’язані з монопольним положенням Газпрому.

Ще один фактор, який впливає на вартість акцій – динаміка валютних котирувань. Зміцнення рубля в першому півріччі прискорило падіння рублевої вартості акцій Газпрому. У 2018 році вітчизняна валюта відновить падіння, що створить передумови для зростання цін на акції газового гіганта.

Акции Газпрома: прогноз на 2018 год

Враховуючи дані фактори, експерти не прогнозують суттєвого зміни вартості акцій Газпрому в 2018 році. Котирування акцій збережуться на рівні 120-130 руб./акція, що триватиме в середньостроковій перспективі. Змінити ситуацію може подальше посилення західних санкцій або розворот тренда на валютному ринку. Прибутковість акцій також не буде перевищувати кордон 6%, що стане визначальним фактором для майбутньої вартості акцій.

Чинником для котирувань акцій може стати підвищення цін на блакитне паливо на світових ринках, що призведе до збільшення виручки Газпрому. Крім того, компанія може спрямовувати на виплату дивідендів більший відсоток прибутку, що призведе до збільшення прибутковості.

Найбільш оптимістичний сценарій передбачає часткове скасування санкцій в наступному році, що позитивно відіб’ється на вартості вітчизняних активів. У тому числі Газпром зможе безперешкодно реалізовувати масштабні проекти, зокрема «Північний потік — 2».

Смотрите также

Ціни на поліси ОСАЦВ значно зростуть з 1 вересня 2019 року

Вартість полісів ОСАЦВ істотно зміниться з 1 вересня 2019 року. Мінфін Росії запропонував Центробанку внести …