Головна / 2018 РІК ЖОВТОЇ СОБАКИ / Новини 2018 / Закон про СНП з 2018 року
82fa18b409fe1a249c8afa79f82c0ae0

Закон про СНП з 2018 року

Новий закон про СНП, який вступає в дію з 2018 року, дозволить істотно спростити життя пересічним дачникам і садівникам, впевнені чиновники. Нововведення призведуть до зміни базових принципів об’єднання власників ділянок. Експерти підкреслюють потенційні ризики нового закону, які стануть неприємним сюрпризом для громадян.

Закон про СНТ: нововведення з 2018 року

Держдума схвалила закон про СНП, який вступить в дію в наступному році. Нова ініціатива уряду спрямована на докорінні перетворення діючих норм об’єднання власників садівничих і дачних ділянок, які не відповідають нинішнім реаліям. Раніше глава уряду Дмитро Медведєв підкреслював необхідність змін у даній сфері, які дозволять полегшити життя громадянам. Крім того, оновлений закон дозволить навести порядок в існуючих об’єднаннях і захистити права рядових власників ділянок.

У новому законі про СНП зафіксовано відмову від дачного або садівницького кооперативу з 2018 року. Усі об’єднання повинні бути перетворені в сільськогосподарські кооперативи. Крім того, зміни торкнуться дачного товариства і садівницького партнерства.

Закон о СНТ с 2018 года

Щоб створити товариство, потрібно не менше трьох голосів громадян-засновників на відповідному зібранні. При цьому необхідно сформувати список членів нового об’єднання, у якому відображаються відомості про учасника товариства та кадастровий номер ділянки. Крім того, новий закон визначає наступні органи товариства:

  • голова правління;
  • загальні збори;
  • ревізійна комісія.

На зміну існуючого поняття «житлове будова» вводиться категорія «садовий будинок», для розміщення якого не потрібно оформляти дозвіл. Цільове призначення цієї споруди – тимчасове перебування та відпочинку громадян. Крім того, на дачній ділянці можна побудувати житловий будинок, призначений для постійного проживання.

Нововведення торкнуться також принципів розрахунку регулярних внесків, спрямованих на реалізацію цілей товариства. В тому числі чиновники визначили напрямки, на які можуть витрачатися ці кошти. Всі внески в наступному році будуть ділитися на три типи: вступні, членські та цільові.

В рамках нового закону з’являється майно, яке призначене для загального користування. Ця власність не може бути розділена серед членів об’єднання.

Закон о СНТ с 2018 года

В уряді підкреслюють, що новий закон дозволить вирішити безліч проблем, що накопичилися дачників і городників. У тому числі нововведення дозволять полегшити процес підключення до енергомереж і створюють механізм для поліпшення якості доріг. Незважаючи на оптимізм чиновників у зв’язку з прийняттям нового закону, експерти відзначають можливі негативні наслідки для пересічних громадян.

Новий закон – нові проблеми

Введення нового поняття «садовий будинок» загрожує серйозними наслідками для дачників і садівників, вважають експерти. Садовий будинок можна буде будувати без відповідної дозвільної документації, проте нез’ясованим залишається питання про подальшу долю існуючих будівель. Перереєстрація нерухомості і поділ будівель на два типу може призвести до появи додаткових проблем для громадян.

Окремою проблемою є тема межування ділянок, яку в рамках нового закону про СНП необхідно завершити до 2018 року. В іншому випадку власник ділянки зіткнеться з серйозними проблемами. Якщо межі ділянки не будуть чітко зафіксовані, то власник не зможе його продати або передати в спадщину. Також виникнуть проблеми з оформленням будівлі.

Ще одне важливе питання, яке турбує експертів – відсутність держпідтримки, закріпленої на законодавчому рівні. Попередня редакція закону передбачала можливість співфінансування деяких проектів, у тому числі будівництво та ремонт доріг. Забезпечити якісні дороги виключно за рахунок внесків членів товариства практично неможливо, відзначають експерти.

Крім того, у новому законі не прописаний механізм дострокового зняття з посади голови правління. В результаті збережуться випадки свавілля всередині товариств, що негативно позначиться на досягненні цілей об’єднання.

Закон о СНТ с 2018 года

Плюси і мінуси нововведень

Експерти відзначають позитивні перетворення, які стануть можливими завдяки новому закону. Спроба влади навести порядок серед дачних товариств та систематизувати механізм взаємодії всередині об’єднання є корисною ініціативою. Попередня редакція закону не могла комплексно вирішити існуючі проблеми дачників.

Однак невирішеним питанням залишається взаємодія між місцевим самоврядуванням та СНП. Без цього не вдасться вирішити проблеми з медичним забезпеченням та ремонтом доріг, оскільки власних сил садових товариств буде явно недостатньо.

Наступного року вступає в дію новий закон про СНТ, в рамках якого вводяться нові поняття і категорії. Влади прагнуть навести лад серед дачних і садових товариств, систематизуючи основні норми діяльності.

Експерти відзначають ризики, які можуть створити додаткові труднощі для громадян. Зокрема, актуальними залишаються питання держпідтримки та перереєстрації будівель.

 

Це вас зацікавить

62f1afb5efa99ec335cfd6e85cdabaae

Успенський піст у 2018 році

Успенський пост – один з чотирьох багатоденних, тобто «великих», постів у православ’ї. Щороку він проводиться …