Головна / 2018 РІК ЖОВТОЇ СОБАКИ / Гороскоп / З 1 січня 2019 року набирають чинності зміни зарплати та податків
83ba68e002bb608ed24b364fc4fc5964

З 1 січня 2019 року набирають чинності зміни зарплати та податків

З 1 січня 2019 року набирають чинності зміни по зарплаті і податками, які тривалий час обговорювалися в Уряді. У 2018 році в Державній Думі було затверджено низку законів, які починають свою дію з нового року. Зміни по зарплаті і податками стосуються фізичних осіб, індивідуальних підприємців та юридичних осіб.

С 1 января 2019 года вступают в силу изменения по зарплате и налогам

Зміст

 • 1 ПДВ
 • 2 Податок на самозайнятих осіб
 • 3 ПДФО
 • 4 Акцизи
 • 5 Екологічний податок
 • 6 МРОТ
 • 7 Оцінка експертів

ПДВ

З 1 січня 2019 року в Росії набирає чинності закон про збільшення податку на додану вартість. Він буде складати не 18%, а 20%. Подібне рішення спрямоване на поповнення скарбниці більш ніж на трильйон рублів. Ці кошти планують вкладати у розвиток культури, освіти, медицини та забезпечення соціальних потреб населення.

Для пільгових категорій ставка залишається без змін. Раніше 10% ПДВ нараховується на дитячі товари, лікарські засоби і медичні вироби. Для організацій спрощується процедура повернення ПДВ і скорочуються терміни розгляду заявлених документів.

Податок на самозайнятих осіб

Федеральною податковою службою запроваджено пілотний проект, який починає працювати з 1 січня 2019. Він буде діяти в декількох регіонах країни: Москва і область, Калузька область, Татарстан. Проект передбачає, що всі самозайняті особи самостійно сплачувати податкові збори через мобільний додаток. Все буде просто і прозоро, без зайвої паперової роботи.

Проект спрямований на те, щоб самозайняті громадяни могли користуватися всіма соціальними програмами, як і офіційно працевлаштовані працівники підприємств.

Дане нововведення має принести державі додаткові кошти в бюджет. Також воно є ще одним інструментом для скорочення компаній-одноденок, число яких з 2016 року знизилося на 27%.

С 1 января 2019 года вступают в силу изменения по зарплате и налогам

ПДФО

Питання про підвищення податку на доходи фізичних осіб залишається відкритим. Зараз відбувається обговорення, як це зробити максимально безболісно для російських громадян. Ініціатором підвищення ПДФО виступає Міністерство фінансів, яке розраховує збільшити надходження в казну до 1,5 трильйона рублів на рік. Таким чином, у держави буде більше можливостей фінансувати різні соціальні програми.

На сьогодні ставки по ПДФО такі:

 • з заробітної плати офіційно працевлаштованих працівників відраховується 13%;
 • за виграш і дохід від капіталовкладень – 35%;
 • з заробітної плати і доходів індивідуальних підприємців-нерезидентів – 30%.

У міністерстві фінансів пропонують збільшити ПДФО на 2%, при цьому скоротити відрахування по страховим внескам до 21%. Міністерство економічного розвитку наполягає на збільшенні ПДФО до 15%, а також підвищення ПДВ до 21%. В якості компенсації розглядаються зниження страхових внесків до 21% і впровадження вирахування в розмірі прожиткового мінімуму.

У фракції ЛДПР запропонували повністю прибрати цей податок для тих, хто заробляє менше 15 тисяч рублів. Для решти громадян буде діяти наступна градація:

 • дохід від 180 000 до 2,4 млн рублів на рік – 13%;
 • від 2,4 млн до 100 млн рублів на рік – 30%;
 • від 100 млн і вище – 70% + 29,6 млн.

Важливо! Податком обкладається тільки прибуток, який перевищує встановлену нижню межу. Для менших сум діють ті ж 13%.

На сьогодні відомо, що реформація фіскальної системи буде проводитися, але її умови поки не затверджено остаточно.

С 1 января 2019 года вступают в силу изменения по зарплате и налогам

Акцизи

З нового року акцизи на товари зростуть на 10%. Першими зміняться акцизи на тютюнову продукцію. Збільшення акцизів також торкнеться російських вин. Якщо раніше для даної продукції передбачалися пільги, на відміну від імпортних вин, то зараз їх вирішили вирівняти. Раніше російські виробники платили збір до 18 рублів за кожен літр, тепер ціна зросте до 36 рублів.

Найбільш масштабним є підвищення ставок на паливо. Якщо сигарети і алкоголь – це продукція не першої необхідності, то ціна на паливо побічно впливає на вартість будь-яких товарів. Акцизи планують збільшити на 30%.

Екологічний податок

Збір вводиться для всіх категорій громадян: фізичних осіб, індивідуальних підприємців, юридичних осіб. Пільги для нього не передбачено. Кошти від цього збору підуть на усунення негативного впливу на навколишнє середовище, яке було викликано:

 • отруєнням атмосфери різними викидами;
 • отруєнням стічних вод;
 • забрудненням території відходами і продуктами життєдіяльності.

Сума збору встановлюється Урядом РФ і оплачується у вигляді авансового платежу протягом податкового періоду. Представники малого бізнесу будуть оплачувати за підсумками року.

МРОТ

Міністерство праці розробило законопроект, в якому планується підвищення з 01.01.2019 величини мінімальної оплати праці і прирівняти її до прожиткового мінімуму. МРОТ буде розраховуватися з величини прожиткового мінімуму за другий квартал попереднього року. Так, у другому кварталі 2018 він був встановлений в розмірі 11 280 рублів. Таким чином, МРОТ в 2019 році буде складати цю суму, що на 1,05% більше попередньої величини.

С 1 января 2019 года вступают в силу изменения по зарплате и налогам

У регіонах мінімальна оплата праці встановлюється в залежності від місцевого прожиткового мінімуму. Він розраховується регіональним урядом в залежності від умов життя на даній території.

Важливо! Незалежно від регіону МРОТ не може бути менше законодавчо встановленої величини.

Оцінка експертів

Плановані зміни не зустрічаються з ентузіазмом простими громадянами. Незважаючи на очікувані збільшення соціального забезпечення, нові податки вдарять безпосередньо по кишенях кінцевих споживачів. Підвищення податку на додану вартість, абсолютно закономірно, входить у вартість товару, яку платить звичайний громадянин. Таким чином, це призведе до зростання цін на продовольчі і непродовольчі товари та послуги. Також, прогнозується збільшення вартості будматеріалів та нерухомості на 3%. На думку експертів, стрімке зростання цін спровокує погіршення рівня інфляції, і замість запланованих 3,6% показники можуть зрости до 5%.

Підвищення податкових ставок імовірно знижує платоспроможність населення, а також стимулює підприємців приховувати свої реальні доходи. Вже були випадки, коли після підвищення податків роботодавці починали вести дві бухгалтерії, щоб не показувати реальний стан речей в своєму бізнесі. При цьому співробітники можуть працювати не офіційно і отримувати зарплату в конвертах. Що в свою чергу скорочує надходження коштів у державну скарбницю.

Це вас зацікавить

623601a4a4590ced7dfb063ce168e71b

Коли міняти літню гуму на зимову у 2018 році

Технічний регламент Митного союзу «Про безпеку колісних транспортних засобів», підписаному в 2015 році, чітко визначені …