Головна / 2018 РІК ЖОВТОЇ СОБАКИ / Гороскоп / З 1 січня 2019 року громадяни платитимуть новий професійний податок
f22eed35797cc74d99d921ad96ca3ef4

З 1 січня 2019 року громадяни платитимуть новий професійний податок

В рамках нового експериментального проекту ФНП, з 1 січня 2019 року громадяни платитимуть новий податок, який можна назвати професійним. Спочатку таке нововведення буде актуально тільки для жителів кількох областей, але якщо стягування нового фіскального збору виявиться ефективним, то в перспективі платити доведеться всім самозайнятою росіянам, які, не будучи індивідуальними підприємцями, що надають приватні послуги іншим особам. Передбачається, що пілотний проект буде тривати близько 6 місяців, протягом яких буде розроблена технологія, що дозволяє стягувати податок з самозайнятих громадян.

С 1 января 2019 года граждане будут платить новый профессиональный налог

Зміст

  • 1 Як змусити платити
  • 2 Податкові нововведення
  • 3 Метод батога і пряника

Як змусити платити

Росіяни, які працюють самі на себе», не хочуть афішувати свої доходи і легалізувати свою діяльність. На це вказують дані статистики і результати останнього дослідження трудового ринку в РФ: згідно з підрахунками експертів, з 8 млн. самозайнятих громадян не більш 2 тис. офіційно зареєстрували такий статус і платять податки, передбачені чинним законом. Відповідно, державний бюджет недоотримує десятки мільйонів і змушений зменшувати обсяг видатків, в тому числі за рахунок скорочення фінансування соціальних програм.

Але нелегалів не так легко вивести з «тіні», де їм комфортно і зручно. На думку експертів, необхідно створити для них найбільш прийнятні умови для здійснення підприємницької діяльності, їх потрібно зацікавити та підтримати, тим більше що вони не вимагають бюджетних грошей, субсидій та допомоги від держави у працевлаштуванні.

Щоб стимулювати працюючих «на себе» росіян активніше реєструватися як самозайняті, ФНП допускають використання декількох варіантів їхньої підтримки (у тому числі вигідну кредитування, пільги тощо). Але спочатку у Відомстві вирішили спростити для них процедуру реєстрації і позбавити від обтяжливої фінансової звітності, на що часто скаржаться індивідуальні підприємці.

С 1 января 2019 года граждане будут платить новый профессиональный налог

Податкові нововведення

Як стало відомо, податок на професійний дохід з 1 січня 2019 року будуть платити тільки жителі Калузької і Московської областей, а також міста Москви і республіки Татарстан. Такий обов’язок буде покладено на домробітниць, нянь, тренерів спортивних секцій, репетиторів та інших громадян, які надають певні послуги, не будучи індивідуальними підприємцями. Нововведення розраховане в першу чергу на тих, хто нелегально здійснює свою трудову діяльність і не хоче реєструватися у ФНС, так як не знає, як робити відрахування в бюджет і подавати фінансову звітність.

Передбачається, що ставка податку складе:

  • 2,5% для громадян, які надають приватні послуги іншим фізичним особам або мають відповідний патент, виданий у відповідності з нормами профільного закону;
  • 4,5% при здачі в оренду рухомого чи нерухомого майна, а також у разі надання послуг юридичним особам.

Додатково самозайняті росіяни будуть робити відрахування до ПФ РФ (1,25%) і у Фонд обов’язкового медстрахування (0,25%). Це необхідно для того, щоб після закінчення трудової діяльності вони могли розраховувати на гідну пенсію, так як якщо вони не будуть платити в Пенсійний Фонд і заробляти бали, то їм буде призначена тільки соціальна (мінімальна) пенсія.

Додатково Мінфін розробив певні мотиваційні заходи, які повинні стимулювати громадян швидше виходити «з тіні» зокрема, мова йде про можливості отримати:

  • 30 тис. податкового вирахування для часткового покриття страхових внесків та податкового збору (для самозайнятих осіб);
  • до 10 тис. руб. (податковий відрахування у 1,5% від суми раніше сплаченого податку) для клієнтів, які користуються послугами самозайнятих громадян.

С 1 января 2019 года граждане будут платить новый профессиональный налог

Метод батога і пряника

Скорочення тіньового сегмента економіки — це одне з пріоритетних напрямків діяльності уряду, особливо з урахуванням поточних реалій, коли спостерігається явний дефіцит бюджету і відносно низька вартість нафти на світових ринках. Спростивши процедуру реєстрації та сплати податкових зборів, Мінфін зможе домогтися збільшення обсягів доходів у консолідований бюджет, щоб мати можливість покрити частину держвидатків без зовнішніх кредитів, тим більше що вони недоступні через діючих санкцій.

Але вже очевидно, що уряд не обмежиться одним «пряником», так як така політика все одно не принесе бажаного результату (складно уявити, що після спрощення процедури реєстрації громадяни почнуть масово реєструватися як самозайняті без додаткового тиску). У зв’язку з цим не виключено, що в 2019 році будуть прийняті більш радикальні заходи по відношенню до тих, хто надає свої послуги поза оподаткування і приховує отриманий дохід.

Це вас зацікавить

623601a4a4590ced7dfb063ce168e71b

Коли міняти літню гуму на зимову у 2018 році

Технічний регламент Митного союзу «Про безпеку колісних транспортних засобів», підписаному в 2015 році, чітко визначені …