Головна / 2018 РІК ЖОВТОЇ СОБАКИ / Календар / Вихідні дні в травні 2018 року в Україні

Вихідні дні в травні 2018 року в Україні

Святкова пора завжди радує народ. Ще б, в ці безтурботні дні, можна відмовитися від рутинної роботи, відволіктися від проблем або інших нездійсненних завдань і всією душею віддатися веселощам. Не проходить жодного місяця, в якому б не було великого торжества.

Наприклад, вихідні дні в травні 2018 року в Україні приурочені трьох великих свят: День Весни і Праці, 9 травня і Трійця. У багатьох з нас травень саме із-за цих урочистостей асоціюється з відпочинком, поїздкою на шашлики, встановленням теплої погоди. Це щаслива пора, під час якої вдається не тільки розслабитися, але здійснити деякі заповітні мрії.

Календар вихідних і робочих днів на травень 2018 року (Україна)

 • Загальна кількість календарних днів у місяці — 31
 • Загальна кількість робочих днів у місяці — 19
 • Загальна кількість вихідних і святкових днів — 12
 • Дні, скорочені на годину (передсвяткові) — 8 травня

Згідно з календарем на 2018 рік, українці зможуть цілих 12 днів провести, як їм заманеться.

Выходные дни в мае 2018 года в Украине

Крім стандартних вихідних (субота, неділя) в останньому місяці весни є ще й святкові:

 • 1 і 2 травня — Міжнародний день солідарності трудящих. Свято Весни
 • 9 травня — День Перемоги у ВВВ
 • 27 травня — Трійця
 • 28 травня — перенесення вихідного за рахунок того, що Трійця випадає на неділю.

Повний список свят та вихідних на 2018 рік для України

Як і в минулому році, 2018 принесе нам багато державних і церковних свят. Ці дні нададуть жителям України додаткові вихідні посеред тижня.

Выходные дни в мае 2018 года в Украине

Давайте ознайомимося з докладним переліком урочистостей:

 • 1 січня — Новий рік 2018. Улюблене всіма зимове свято подарує українцям три додаткових вихідних дні: з 31 грудня по 2 січня. Бути може, кому цього здасться мало, але уряд України вважає, що нераціонально влаштовувати тривалий відпочинок для громадян, адже оттянется початок робочого процесу.
 • 7 січня — Різдво Христове. Це велике церковне свято, що знаменує народження Ісуса Христа. Випадає священне торжество на неділю, а отже, вихідним днем ще буде і понеділок.
 • 8 березня — Міжнародний жіночий день. Свято Весни, жінок, любові і краси. Вже багато років поспіль за ним закріплений додатковий вихідний і поки цю традицію не скасували.

Выходные дни в мае 2018 года в Украине

 • 8 квітня — Христове Воскресіння (Велика Пасха). Весняний православне свято, яке вважається найголовнішим в релігії. Він подарує нам один додатковий вихідний і так, як Великдень випадає на суботу, то в понеділок українці теж будуть відпочивати. Виходить, трудящий народ зможе відволіктися від роботи на цілих три дні.
 • 1 і 2 травня — День Праці. Прекрасний професійне свято, яке прийде не з порожніми руками, а з двома днями відпочинку.
 • 9 травня — День Перемоги. Травневі свята не були б настільки довгоочікуваними, якщо б позбулися цього торжества. Традиційно на 9 травня в країні влаштовуються паради, звучить гучна патріотична музика, люди вітають один одного з перемогою над фашистськими військами.

Выходные дни в мае 2018 года в Украине

 • 27 травня — Трійця. У цей день українці отримують законний вихідний. Особливо приємний момент, що в 2018 році, ми будемо відпочивати відразу три дні поспіль, адже Свята Трійця випадає на неділю, а значить, вихідні ще й понеділок.
 • 28 червня — День Конституції України. За законом це свято зобов’язаний подати українцям додатковий час для відпочинку. Так воно і буде.
 • 24 серпня — День Незалежності України. Цей жаркий літній день жителі країни зможуть провести не в задушливому офісі, а де-небудь за містом, на природі, тому що він за законом буде неробочим.
 • 14 жовтня — Дня Захисника України. Новий, але вже досить популярний свято, що принесе українцям три вихідних дні.

Про скорочення державних свят в 2018 році

Выходные дни в мае 2018 года в Украине

Загальна кількість офіційних урочистостей, які вважаються неробочими, прирівнюється до 11. Але як повідомляють перевірені джерела, в Україні замість 11 святкових днів може залишитися всього 9. Фахівці Інституту національної пам’яті вже підготували на розгляд законопроект, де зазначено, що 8 березня і 9 травня залишаться державними святами, але перестануть бути вихідними.

У заяві йдеться, що статус державного свята може поширюватися лише на ті дати, які приурочені до подій державного та культурно-історичного масштабу. Співробітники Інституту впевнені, що їх прохання буде схвалено урядом, адже національне свято зобов’язана розвивати і зміцнювати історичну пам’ять серед громадян країни.

Выходные дни в мае 2018 года в Украине

Виходить, якщо законопроект таки ухвалять, то в Україні залишиться лише 9 державних свят. Скажемо більше, всі вони, в основному, випадають на суботу або неділю і переноситися на понеділок не будуть.

Яким буде остаточне рішення парламентарів, ми дізнаємося зовсім скоро. Залишається сподіватися, що воно буде мудрим і правильним. Звичайно, мало хто з українців щиро порадіє зменшення кількості вихідних днів, але, можливо, це й на краще. Не відриваючись від робочого процесу, вийде підвищити потенціал своєї країни, а це піде на благо всіх її жителів.

Відео

Стаття написана спеціально для сайту «2018 рік Собаки»: http://god-2018s.com

data-ad-format=»rectangle»>

Це вас зацікавить

e910becccda191b7b9728718c55fa18d

Погода в Москві і всієї Росії в квітні 2018 року

Прогноз погоди квітні 2018 року цікавить багатьох жителів Росії. Одні поспішають зайнятися садом і городом, …