Головна / 2018 РІК ЖОВТОЇ СОБАКИ / Календар / Табель обліку робочого часу на 2018 рік

Табель обліку робочого часу на 2018 рік

Завдяки табелем обліку робочого часу на 2018 рік працівники бухгалтерії зможуть визначити рівень заробітної плати та інших виплат, які належать співробітникам фірми.

Також даний документ дозволяє начальнику моніторити дотримання робочого режиму, першим дізнаватися про прогули, хворобах підлеглих і переносити ці відомості в статистичну звітність. Для правильного заповнення таких бланків, необхідно знати про деякі особливості, які прописані в чинному законодавстві.

Зазначимо, що табель обліку робочого часу може знадобитися інспекторам праці та податковим організаціям. Отримавши його на руки, співробітники зазначених інстанцій зможуть обчислити здійснювалися стосовно працівників порушення, наприклад, незаконні переробки.

Якщо в разі перевірки буде виявлений факт експлуатації праці та інші порушення, керівникові підприємства випишуть штраф у розмірі від 1000 до 5000 рублів. Що ж стосується великих компаній, то для них штрафні санкції можуть виявитися набагато серйозніше — деякі фірми викладають за 50000 рублів за недотримання встановлених законом правил.

Правила заповнення табеля

Табель учета рабочего времени на 2018 год

Виходячи з чинного законодавства, табель обліку робочого часу має дві стандартизовані форми.

Обґрунтування легітимності зазначених бланків завірено постановою Держкомстату Росії від 1 травня 2004 року.

  • Форма №Т-12 призначена для заповнення табеля або ж кадрових документів вручну.
  • Форма №Т-3 — призначається для компаній, які ведуть комп’ютеризований облік робочого часу. Після роздруківки на документі ставляться підписи відповідальних осіб.

Але якщо у вас немає під рукою потрібних бланків, то табель обліку робочого часу може бути складений у вільній формі. За основу беруться приклади зазначених вище документів з невеликими змінами. Наприклад, доопрацювати чи зробити простіше.

Яка інформація повинна міститися в табелі?

Табель учета рабочего времени на 2018 год

Найголовніші відомості, які прописуються в даному документі — це кількість відпрацьованих працівником годин і днів. Якщо були прогули або відгули, то про них також не варто забувати і занести в бланк. Крім того, потрібно вказати причини, за яких працівник був відсутній на робочому місці. Кожна така причина має стандартний код, прописаний у формі Т-№12. Цей же шифр може бути використаний і в електронному варіанті Т-№13.

Табель обліку робочого часу має право заповнювати лише уповноважений працівник. Після внесення всіх даних і ретельної перевірки, зобов’язаний його підписати керівник структурного підрозділу, а також людина, яка несе відповідальність за кадровий облік. Після підписання листа, він передається в бухгалтерію.

Заповнюється табель обліку робочого часу кожен місяць.

Табель учета рабочего времени на 2018 год

Коли компанія встановлює додаткові вихідні дні для своїх співробітників, про це також потрібно згадати в документі. Що стосується робочих годин у святкові дні, то для них придуманий спеціальний код.

Робота у свята

Якщо фахівець вийшов на робоче місце у святкові дні, то фірма повинна сплатити йому за ці години в подвійному розмірі або ж доплатити по одинарній ставкою вище окладу і надати додатковий вихідний. Такі періоди в табелі варто відзначати кодом «РВ». У тому випадку, якщо працівник вирішив взяти ще один вихідний, в табель записується шифр «НВ».

Табель учета рабочего времени на 2018 год

Не потрібно забувати і про витрати на робочі дні. Вони позначаються в табелі обліку робочого часу, як «До» або цифровим кодом «06». Після того, як людина повертається на своє основне робоче місце, у формі ставиться літерний шифр «Я» або цифровий «01».

По закінченню 2018 року, даний документ слід зберігати в архіві не менше 5 років. На підприємствах із підвищеним травматизмом, а також шкідливими умовами праці подібні звіти зберігаються близько 75 років.

Позначення вихідних днів у табелі

Код урахування вихідних днів у письмовій формі може бути різним. Все залежить від того, яким чином підприємство оплачує ці вихідні дні, а також з якої причини вони були надані співробітникам.

Табель учета рабочего времени на 2018 год

  • Працівникам дали позачерговий вихідний день, а фірма знизила на них норму робочого часу за місяць. У такому випадку працівникам повинні виплатити повний оклад. А ось за вихідні дні, люди не отримають ніякої оплати. Ці дні позначаються в табелі шифром «В».
  • Працівники фірми йдуть на вихідний, і ці дні оплачуються за середнім. Виходить, за відпрацьовані години, працівники отримають зарплату в повній мірі, а за вихідні дні — середню заробітну плату. Такий випадок у табелі позначається, як «ОВ».

Податкові відрахування і табель обліку робочого часу

Табель учета рабочего времени на 2018 год

Як вже говорилося раніше, на підставі інформації з цього документа співробітникам компанії нараховують заробітну плату. Під час проведення податкових перевірок, керівництво повинне надати правдиві дані про кількість годин і днів, відпрацьованих кожним працівником.

Саме таким чином може підтвердитися справедливість нарахованої зарплати. У тому разі, коли в ході перевірки будуть виявлені якісь порушення, то сума податку на прибуток, природно, буде неправильною. Вже за подібні упущення на фірму можуть бути накладені серйозні штрафні санкції.

Відео

Стаття написана спеціально для сайту «2018 рік Собаки»: http://god-2018s.com

data-ad-format=»rectangle»>

Це вас зацікавить

e910becccda191b7b9728718c55fa18d

Погода в Москві і всієї Росії в квітні 2018 року

Прогноз погоди квітні 2018 року цікавить багатьох жителів Росії. Одні поспішають зайнятися садом і городом, …