Головна / Навчання 2017 / П’ятиденка в школах в 2016-2017 році

П’ятиденка в школах в 2016-2017 році

Ініціативу депутатів підтримують батьки

Школярів з 1-го по 9-й класи необхідно перевести на п’ятиденку в школах в 2016-2017 навчальному році. Таке нововведення запропоновано парламентаріями від партії «Справедлива Росія», з посиланням на Моз, який вважає, що школярі перевантажені уроками і це погано позначається на здоров’ї. Парламентаріями вже внесено відповідний законопроект у Державну Думу.

Пропозиція знайшла підтримку і серед батьків, наприклад, в Московській області. Там на обласному батьківських зборах 8 грудня 2015 року, що пройшов за дорученням Губернатора області А. Ю. Воробйова, обговорили перехід загальноосвітніх шкіл регіону на п’ятиденний навчальну тиждень з внесенням необхідних змін до Санпін 2.4.2.2821-10, які набудуть чинності з 2 січня 2016 року. З тих пір в загальноосвітніх школах проходять зацікавлені обговорення цього питання і ні в одній з них батьки не висловилися проти п’ятиденки.

Ця ідея до душі і мами першокласника Ользі: нехай діти, як і дорослі, мають два вихідних дня. Сьогодні її син в суботу відвідує школу із-за одного факультативу, на який ходять бажаючі. Але коли субота стане справжнім навчальним днем з початком уроків у 8 годин ранку і післяобідньої підготовкою того, що задано додому, дитина буде відпочивати тільки по неділях. Всякі поїздки, відвідування секцій і гуртків стануть недоступні через брак часу. Та й батькам не заважає поспати в суботній ранок, а не вставати на світанку, щоб підготувати і піти з дитиною в шкільний клас.

Роздуми візаві Diplom.161.ru в цілому підтримують і депутати партії «Справедлива Росія»: С. Миронов, Н. Левич, О. Оганян, А. Озеров, А. Руденко, М. Сердюк, А.с Тарнавський, А. Чепа і Ст. Шудегов.

Пора прислухатися до рекомендацій Моз

Як пояснює прес-служба партії «Справедливої Росії», посилаючись на дані Моз, школярі стали часто пропускати заняття через всіляких захворювань хронічного і простудного характеру, а також відхилень в опорно-руховому апараті. На думку справоросів, можливою причиною цього негативного і небажаного процесу є надмірна завантаженість учнів шкільними заняттями.

Щоб виправити дану ситуацію, депутати хочуть оперативно підправити пункти закону «Про освіту» введенням п’ятиденки для учнів 1-9-х класів.

Причому ініціаторами проекту підкреслюється, що уроки шостого дня не повинні розкидатися по іншим навчальним дням. Зробити суботу вихідним вони пропонують, ретельно переглянувши, і системно відкоригувавши навчальне навантаження, яка занадто перевантажена другорядними неактуальними темами.

За повідомленням прес-служба партії, щоб з користю засвоювати зміст загальноосвітніх програм школярами, потрібне коригування нинішніх навчальних навантажень в бік скорочення, що подарує дітям другий день відпочинку за 7 днів.

Вчителі в сумнівах

Але вчителями ініціатива парламентаріїв коментується з деякими сумнівами. Як учням 9-х та 11-х класів позитивно витримати ЄДІ, прибравши з тижневого навантаження 5-6 занять, дивуються педагоги.

Керівником математичної школи № 92 з Ростова-на-Дону Т. Князевої підкреслюється обсяг сьогоднішньої навчальної програми, яку при тривалості навчального тижня до 5 днів, не освоїти, особливо у школах з упором на вивчення одного предмета. Адже не можна, щоб у математичній школі протягом одного дня було 3 уроку алгебри або геометрії.

Говорячи про другий вихідний день, не можна забувати, що учні 9-х та 11-х класів повинні освоїти всю передбачену програму. Розвантажуючи суботу сьогодні, ми автоматично переносимо більше навантаження на атестацію і на підготовку до неї.

У поточному навчальному році слів директора ясно, що п’ятиденка практикується тільки у першачків – цього вимагають санітарні норми. Інші класи в середній школі по суботах займаються 5-6 і навіть більше годин.

У висновку Т. Князєва каже, що в її математичної школи по суботах максимум навантаження становить шість 6 уроків, на яких вивчаються найбільш легкі в розумінні предмети. Але перенести їх по якійсь системі з понеділка по п’ятницю ніяк не виходить по санітарним нормам.

Деякий час тому законопроект з пропозицією перевести загальноосвітню школу на п’ятиденку, був запропонований Держдумі на розгляд. Дадуть чи російським школярам два дні відпочинку або все залишиться як є – шестиденка, будуть вирішувати законотворці найближчим часом. Цю законодавчу ініціативу планується розглянути на одному із засідань Державної Думи.

Як стало відомо, Держдума пропозицію про перехід на п’ятиденний навчальну тиждень у школах Росії відхилила більшістю голосів.

Це вас зацікавить

bd28638a8c876d02b249db301df6d7aa

Куди недорого поїхати на Новий рік 2017

З настанням грудня сімейні пари, закохані і галасливі компанії друзів задаються одним питанням, куди недорого …