Головна / 2018 РІК ЖОВТОЇ СОБАКИ / Новини / Посадка ріпи і редиски в 2018 році
606a28fe1655ad4ca7899936a081a579

Посадка ріпи і редиски в 2018 році

Ріпа і редис використовуються цілий рік для різноманітності раціону і збагачення його корисними речовинами. Ці городні культури відмінно підходять для самостійного вирощування, оскільки прості в посадці і догляду. А якщо всі агротехнічні роботи виконуються правильно, то урожай дозріває швидко і у великій кількості. Для цього потрібно враховувати не тільки технологію розведення, але і вплив Місяця на рослини. Зокрема, посадка ріпи і редиски в 2018 році повинна здійснюватися у відповідності з місячним календарем на цей рік.

Вплив Місяця на рослини

Найбільш наочно енергетичний вплив нічного світила на що відбуваються на Землі процеси проявляється приливами і відливами в морях і океанах. Аналогічно Місяць впливає на рух рідини й енергії всередині рослин. Такий вплив багато в чому залежить від місячної фази:

 • Місяць на зростання активізує рух соків до надземної частини, а коренеплід стає менш чутливим до пошкоджень. Тому на зростаючому Місяці рекомендується проводити прополку. Але для розмноження цих культур даний період не підходить.
 • Місяць на спад прискорює розвиток підземної частини, коренеплоди починають інтенсивно розвиватися і рости. Ці дні оптимальні для посадки, але небажані для збору врожаю.
 • Нова і повний Місяць не підходить для садіння городніх культур і виконання практично будь-яких робіт на грядці. Можна тільки позбавлятися від бур’янів і шкідників.
 • Посадка репы и редиса в 2018 году

  Крім фаз Місяця на посадку і розвиток рослин впливає її розташування щодо знаків Зодіаку. Тут простежуються більш складні закономірності. Наприклад, на убуваючу Місяць не можна сіяти коренеплоди, але якщо зробити це, коли вона буде в Козерозі, то після збору урожай можна сміливо відправляти його на тривале зберігання. А посадивши ці ж рослини, коли щербатий Місяць увійде в знак Риб, зібрані коренеплоди зберегти не вдасться – вони швидко згниють.

  Таких залежностей, що відбуваються в рослинному світі процесів від положення Місяця на небі безліч. Всі вони відображаються у місячних посівних календарях городників–садівників. Для отримання високих урожаїв необхідно дотримуватися рекомендованих дат, але при цьому обов’язково враховувати кліматичні умови та чітко дотримуватися агротехніку.

  Календар посадки ріпи і редиски в 2018 році

  Найбільше значення при створенні місячного календаря надається перебуванню супутника Землі в знаках Зодіаку. Цей фактор зазвичай надає більш сильний вплив на результат посадки, ніж фази Місяця.

  Місяць у знаках Зодіаку

  Вплив зодіакальних знаків на проведення робіт, пов’язаних з посадкою ріпи і редиски в 2018 році, полягає в наступному:

  • Місяць у Козерозі – посадки в цей період дадуть хороші, але не швидкі сходи. Повільне зростання дозволить коренеплодів правильно сформуватися, вони будуть не дуже великими і дуже якісними. Посіяні в ці дні ріпа і редис підходять для тривалого зберігання.
  • Місяць у Водолії – несприятливий час для висівання. Схожість насіння буде дуже низькою, але зате зійшли рослини будуть володіти міцними коренеплодами ідеальної форми. У цей період рекомендується проводити обробку від хвороб і шкідників або збирати врожай.
  • Місяць у Рибах – відмінно підходить для посадки коренеплодів, оскільки вся енергія буде йти на формування підземної частини. Урожай вийде багатим і високої якості, але довго зберігатися не буде.
  • Місяць в Овні – неплодородное час, оскільки сходи з’являться швидко, але погано розвиватися, дадуть низький урожай, не підходить для тривалого зберігання.
  • Місяць у Тельці – дуже сприятливий для посадки знак. Період сприяє не надто швидкому, але стабільному зростанню сходів, підвищує їх стійкість до перепадів температур, що дозволяє отримати велику кількість якісних коренеплодів з тривалим терміном зберігання.

  Посадка репы и редиса в 2018 году

  • Місяць у Близнюках – посаджені в цей день насіння слабо сходить, а коренеплоди виростають несмачні.
  • Місяць у Раку – підходить для висаджування коренеплодів, які будуть відразу вживатися в їжу. Ріпа і редис дадуть рясний якісний урожай, але зберігатися довго не будуть.
  • Місяць у Леві – в цей період можна тільки проводити обробку від хвороб і шкідників, а також збирати урожай.
  • Місяць у Діві – посадки в цей день сприяють бурхливому розвитку надземної частини. Коренеплоди ростуть погано і досягають невеликих розмірів.
  • Місяць у Терезах – овочеве сузір’я, що сприяє появі дружних сходів, їх швидкого розвитку і отримання соковитих якісних коренеплодів помірного розміру.
  • Місяць у Скорпіоні – такий же сприятливий знак для посадки ріпи і редиски в 2018 році. Підходить для отримання багатого врожаю з тривалим терміном зберігання.
  • Місяць у Стрільці – зовсім не сприяє розвитку підземної частини рослин, оскільки вся енергія йде в стебла і листя.

  Використовуючи наведену вище інформацію, можна самостійно визначати дні, що підходять для висаджування насіння. Але оскільки окрім знаків Зодіаку у багатьох випадках потрібно враховувати ще й фазу Місяця, краще використовувати готовий календар.

  Дати місячного календаря 2018

  Ріпа і редис не розлучаються розсадою, а відразу висіваються в теплицю або на відкриті грядки. Тому наведені нижче дні, що підходять для проведення таких заходів, необхідно вибирати в залежності від кліматичної зони та погодних умов.

  Місячний календар посадки ріпи і редиски в 2018 році

  лютий березень квітень травень
  Ріпа 20-25 8-10, 19-23, 27 5, 7, 9-11, 19-23 9-11, 21-23
  Редис 20-23 6-9, 19-20, 23-26 7-10, 19-24

  Під зиму в 2018 році ці культури рекомендується висівати 7 і 8 жовтня.

  Важливо! Якщо насіння перед посівом попередньо замочуються, їх занурення у воду вважається посадкою, тому вимагає дотримання дат місячного календаря. Це обумовлюється тим, що під впливом води в насінні запускаються процеси проростання.

  Особливості посадки ріпи і редиски

  Ріпу і редис вирощують в теплиці (під плівкою) або відкрито в грунті. У першому варіанті можна отримати ранні овочі навіть в холодному кліматі, другий застосовується при більш пізніх посадках. Висівають насіння в попередньо підготовлений грунт на правильно обраному місці.

  Вибір місця

  Ці городні культури люблять добре освітлені місця. На затінених ділянках розвивається тільки надземна частина, коренеплоди навіть не зав’язуються.

  Посадка репы и редиса в 2018 году

  Найкраще садити ріпу і редис після пасльонових, бобових, огірків і цибулі. Ділянки, де росли хрестоцвіті, для цих культур не підходять, оскільки при таких посадках значно підвищується ризик появи хвороб і шкідників з-за накопичених у ґрунті спір.

  Підготовка грунту

  Для салату і редиски рекомендується вибирати легкі грунти з нейтральною кислотністю, збагачені перегноєм або компостом. Органіку слід вносити з розрахунку 2 кг на 0,01 га, причому гній не повинен бути свіжим, інакше коренеплоди зростуть грубими, порожніми, неправильної форми.

  Грунт на ділянці готують з осені, перекопавши її з внесенням деревної золи, азотних, фосфатних і калійних добрив. Навесні грунт рівняють граблями, накочують і обробляють. Якщо грядки не вдалося підготувати восени, то ці роботи проводять навесні за 2 тижні до висівання насіння.

  Правила посадки

  Для садіння використовуються зволожені насіння. Їх попередньо замочують у тонкому тканинному мішечку, зануривши в блідо-рожевий розчин марганцівки. Насіння повинні не прорости, а тільки набрякнути.

  Насіння редиски досить великі, тому садять нескладно. Насіння ріпи більш дрібні, тому їх після замочування потрібно трохи підсушити і змішати з піском. Сівши виконується в борозенки глибиною 2 див. Щоб після появи сходів не довелося їх проріджувати, рекомендується розташовувати насіння з таким інтервалом:

  • редису – через 5 см;
  • ріпи – через 10 див.

  Між рядами досить відстані 20-25 див. Засіяний ділянку потрібно накрити плівкою до появи паростків.

  Посадка репы и редиса в 2018 году

  Крім того, редис і ріпу можна садити не тільки на окремих грядках, але і в рядах між іншими культурами – капустою, морквою, буряками. До того, як ці овочі увійдуть в силу, урожай коренеплодів буде зібраний.

  Важливо! При посадці ріпи і редиски в літній час їх потрібно прикривати темним агроволокном, щоб скоротити світловий день. Якщо його тривалість буде перевищувати 12 годин, рослини підуть в стрілки.

  Терміни посіву

  Щоб правильно вибрати час, коли потрібно садити ріпу і редис в 2018 році, слід керуватися не тільки місячним календарем, але і прогнозом погоди. Ці культури належать до холодоустойчивым, тому посадку можна починати ранньої навесні відразу після сходу снігу. Для проростання насіння достатньо, щоб ґрунт прогрівся до +2 °C. Сходи добре ростуть, якщо денна температура не опускається нижче +15 °C, а нічна – нижче +5 °C.

  Садять ріпу і редис кілька разів за сезон – з ранньої весни і до початку осені. Посадки під зиму можна виконувати в жовтні–листопаді і навіть в зимовий час під сніг. Озимий урожай можна буде збирати на 15-20 днів раніше, ніж посіяний навесні. Ріпу для заготовок на зиму висівають в середині літа.

  Ріпа і редис – культури невибагливі і не вимагають особливого догляду. Але їм необхідно забезпечити простір, інакше зростання коренеплодів не буде і підніметься тільки бадилля. Тому при необхідності сходи проріджують з проміжками, зазначеними в нормах висіву.

  Посадка репы и редиса в 2018 году

  Полив повинен бути рясним, але обов’язково з урахуванням рекомендацій місячного календаря. Рослини максимально вбирають вологу, коли Місяць перебуває в знаках Води – Скорпіоні, Раку, Рибах, причому незалежно від фази. У цей період поливати потрібно помірно, щоб коренеплоди не почали загнивати.

  Підгодівлю проводять при проходженні Місяця сузір’я Скорпіона і Риб, але з урахуванням фаз:

  • на зростаючу Місяць – мінеральними добривами;
  • на убуваючу – органічними.

  Підгодовують ріпу і редис вкрай рідко, оскільки ці культури не вимогливі до поживності грунту. Краще внести необхідні добрива при осінньої та весняної підготовки ґрунту. Для боротьби з шкідниками і хворобами посадки запилюють золою або тютюновим пилом. Збір врожаю редиски виконують вибірково в міру дозрівання плоду. Ріпу зазвичай прибирають всю відразу.

  Дивіться відео про тонкощі вирощування редиски в теплиці:

  Це вас зацікавить

  decb4a94296a1ad9d18c86c624dc6abb

  Ціни на поліси ОСАЦВ значно зростуть з 1 вересня 2019 року

  Вартість полісів ОСАЦВ істотно зміниться з 1 вересня 2019 року. Мінфін Росії запропонував Центробанку внести …