Головна / Навчання 2017 / Чи скасують інтернатуру в 2017 році?

Чи скасують інтернатуру в 2017 році?

Можливість отримання повноцінного освіти хвилює студентів медичних вузів, так і тих, хто тільки готується вступати до медінституту. І тому для майбутніх лікарів вкрай актуальне питання: інтернатура 2016-2017 — буде чи ні?

Інтернатура в 2017 році

Згідно державним стандартам освіти випускник вищого навчального закладу медичного профілю повинен бути повністю готовий до роботи у сфері охорони здоров’я. А тому така форма отримання освіти як інтернатура повністю скасовується.

Отже, всім, що надійшли до Внз з 2013 року і пізніше, яким задаються питанням «чи скасують інтернатуру в 2017 році?», варто знати:

  • першого вересня 2016 року скасовується інтернатура для фармацевтичних та стоматологічних спеціальностей;
  • першого вересня 2017 року скасовується інтернатура для педіатричних і терапевтичних спеціальностей.

Головні зміни

Що зміниться з відміною інтернатури в 2017 році? Чого чекати майбутнім випускникам? Про всі найбільш значущі зміни ми постараємося розповісти докладніше.

Найбільш значне нововведення, яке, власне, і лягає в основу скасування інтернатури, це зміни формату освіти. Практичні відпрацювання отриманих навичок будуть проводитися ще в інституті. Змінюючи навчальний процес і вбудовуючи в нього паралельне отримання практичного досвіду, міністерство сподівається отримати активних, готових до роботи фахівців відразу ж після закінчення Вузу.

Крім того, планується ввести більш вузьку спеціалізацію для «лікують» спеціальностей. На шостому році навчання друге півріччя буде повністю присвячений обраної «вузької» спеціалізації, з одночасною практикою в медичних закладах, прикріплених до Внз.

Але для того, щоб працювати як хірург-трансплантолог, кардіолог, неонатолог і так далі, випускник зобов’язаний закінчити ординатуру. Дворічна практичне навчання під керівництвом досвідченого практикуючого наставника для подібних спеціальностей залишається обов’язковим. Тобто скасовується лише інтернатура в 2016-2017 роках, але ординатура як форма навчання, як і раніше актуальна.

Випускник медичного Вузу зможе почати практичну діяльність як терапевт або педіатр одразу ж після отримання диплома.

Якщо раніше для того, щоб отримати право працювати навіть дільничним лікарем у поліклініці, потрібен сертифікат про закінчення інтернатури, то з наступного року досить буде вузоских «корочок».

Крім того, в 2017 році сертифікація зміниться акредитацією. У свою чергу, акредитацію для випускників планується поєднати з державними іспитами. Таким чином, на думку фахівців, якість освіти має значно підвищитися.

Багатьом скасування інтернатури в 2017 році видається досить сумнівним нововведенням. Адже звична форма отримання освіти дозволяла набувати необхідні знання на практиці, ділячи при цьому відповідальність з вже відбулися фахівцями. Однак згідно з новими стандартами освіти ця ж «практична відпрацювання» буде включатися в основний курс навчання майбутніх медиків. Так, п’ятий і шостий роки навчання, а для лікарів-стоматологів та фармацевтів четвертий і п’ятий роки, будуть повністю присвячені набуттю практичних навичок. Для цього майбутні лікарі будуть відпрацьовувати отримані навички під керівництвом досвідчених фахівців без відриву від основного курсу навчання.

Навіщо потрібні перетворення?

Головна мета, яку переслідує скасування інтернатури – вирішення кадрового питання. Ні для кого не секрет, що в наш час брак лікарів на первинному рівні системи охорони здоров’я стала справжнім лихом. І відмова від постинститутского річного навчання має допомогти у цьому питанні.

Міністерство охорони здоров’я вирішило піти ще далі і «закріпити» практичне вирішення проблеми нестачі лікарів первинної практики. Тепер всі випускники, які надходили за так званим цільовим наборів, тобто за квотами від міністерства регіонального або медичного закладу, повинні будуть відпрацьовувати надану їм можливість. Вони будуть додаватися до регіональних поліклінікам тієї місцевості, від якої проводився набір. І молодий спеціаліст протягом трьох років буде зобов’язаний трудитися на вказаному місці. Таким чином міністерство сподівається закрити «гарячі» вакансії медичних установ першої ланки.

До речі, в цих же медичних установах, від яких майбутні лікарі були направлені на навчання, студенти будуть проходити практику. Тобто інтернатура інтегрується в навчальний процес, підвищуючи тим самим загальний рівень підготовки.

Проте педагоги і досвідчені лікарі висловлюють деякий сумнів у правильності такого кроку. Чи будуть студенти встигати засвоювати той матеріал, який необхідний для отримання належних навичок? Відповідь на це питання може дати тільки час.

Це вас зацікавить

bd28638a8c876d02b249db301df6d7aa

Куди недорого поїхати на Новий рік 2017

З настанням грудня сімейні пари, закохані і галасливі компанії друзів задаються одним питанням, куди недорого …